Forum Machete,Modelism,Hobby: Elaborarea planurilor navelor cu diverse programe. - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Elaborarea planurilor navelor cu diverse programe.

#1 Useril este offline   kelly 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 17
  • Inregistrat: 09-September 11
  • Location:Bucuresti
  • Interests:bricolaj, navomodelism, aeromodelism.

Postat 16 December 2011 - 12:00 PM

Buna ziua. Sunt incepator intr-ale modelismului, cu toate ca imi aduc aminte cu placere cercurile pionieresti pe care cu onor le-am urmat in copilarie.Va urmaresc cu interes istoriile, constructiile, tehnicile si raman uimit de cate inventivitate si imaginatie constructiva puteti sa dati dovada.
Am o mare rugaminte : poate cineva sa imi explice tehnica prin care planurile navelor sunt create pentru a fi transferate pe carton, lemn, plastic, in vederae debitarii cu laser sau taierii cu traforajul? Cum se face scalarea si mai ales printarea? Din cate am inteles sunt cateva programe ( nu stiu daca am voie sa le enumar, asa ca nu o fac ), care sunt folosite si la proiectare, desen, etc.Am incercat sa inteleg de pe forumurile straine unde sunt niste tutoriale, dar limba poloneza chiar si cu asistentul de traducere, imi este imposibil de asimilat. Daca cineva, are timp si apetenta sa ma indrume, raman indatorat. Va multumesc anticipat

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi