Forum Machete,Modelism,Hobby: Magazin modelism in Rimini - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Magazin modelism in Rimini

#1 Useril este offline   Marder 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 215
  • Inregistrat: 29-May 07

Postat 04 January 2012 - 10:01 AM

Am descoperit un magazin cu articole de specialitate in Rimini, Italia. Din pacate era inchis, asa ca nu va pot spune mare lucru despre marfa din interior. Prin vitrina am reusit sa disting ceva Italeri, Tamiya, soldati la 1/72 si 1/32 de la diverse firme, diverse vehicole la 1/24. Magazinul se afla aproape de centrul vechi, pe strada Gambalunga, nr. 50.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF2190.jpg


#2 Useril este offline   Degrelle 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 09-April 07

Postat 04 January 2012 - 08:21 PM

La naiba, multumesc! :)) Am tot umblat prin zona si n-am vazut niciodata magazinul, desi am fost de vreo 3 ori. Daca stii vreun magazin si in Ravenna....

#3 Useril este offline   Marder 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 215
  • Inregistrat: 29-May 07

Postat 16 January 2012 - 09:37 PM

Vezi postareaDegrelle, la 04 January 2012 - 08:21 PM, a spus:

La naiba, multumesc! :)) Am tot umblat prin zona si n-am vazut niciodata magazinul, desi am fost de vreo 3 ori. Daca stii vreun magazin si in Ravenna....



Din pacate nu stiu. N-am ajuns in Ravenna pana acum. Oricum, magazinul din Rimini l-am descoperit si eu la a doua vizita in oras.

#4 Useril este offline   FED 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 26
  • Inregistrat: 16-January 12
  • Location:Sebes
  • Interests:machete statice

Postat 09 February 2012 - 03:29 PM

Italienii sunt mari modelisti.In zona aia e plin de magazine cu profil modelistic.SI in Bibione, la fel, am gasit pe aceeasi strada doua astefel de magazine.Sa nu mai zicem de orasele mari, gen Verona/Milan.Daca mergeti in Italia chiar merita sa va aprovizionati, desigur daca si buzunarul va permite.

#5 Useril este offline   Cyborg 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 566
  • Inregistrat: 01-April 09
  • Location:Bucuresti
  • Interests:WW2 armor, Sci-Fi scratchbuilding

Postat 12 February 2012 - 08:13 PM

Salutare tuturor,
eu nu am ajuns decat la Venezia, in octombrie 2011, cu o lista de patru magazine.

Doar unul mai functiona (i-am sunat la telefon, cu ajutorul unui localnic) dar nu am mai putut ajunge fizic la el, din motive de program:
Scarpa Gianfranca, Dorsoduro 1609, Venezia, Tel: +39(41)5234575

Cele inchise (situatie verificata personal) sunt:

Venice Model Team, 2102/A Via Salizzada, Campo San Polo.
D.M. Venezia SAS ; 5545 Via Tedeschi (erau langa podul Rialto).
Modellismo Vianello, Cannaregio 2530 (cladirea in renovare completa).

Sper ca informatiile de mai sus sa fie folositoare, macar ca nu mai pierde nimeni timpul sa caute respectivele magazine in Venezia (unde, by the way, orientarea e un cosmar, numerele de pe cladiri nu sunt consecutive, te poti trezi cu 3045 urmat de 4021... iar trecatorii italieni sunt useless, multi doar lucreaza in Venezia, ca navetisti, pentru ca locuiesc la periferie).




Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi