Forum Machete,Modelism,Hobby: Avertisment: Afaceri cu Livian pe propriul risc - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Avertisment: Afaceri cu Livian pe propriul risc

#21 Useril este offline   grek 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 617
  • Inregistrat: 20-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:blindate si aviatie

Postat 30 March 2006 - 12:39 PM

Ca tot veni vorba de Herr Doktor, a mai vazut cineva deschis la el la magazin?
De aproape un an usa lui are un mare lacat.
O fi disparut cu totul de pe piata? Sau pandeste pe la colturi?
De Liviu ce sa mai zic...........disparu-se la un moment dat, iar acum si-a facut aparitia la expozitie unde tot incearca sa combine diversi vizitatori sa cumpere de la el.

#22 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 30 March 2006 - 01:41 PM

Salut,
Si daca tot s-a intregit cuplul de .......... permiteti sa raportez: Tun Herr doktor si tentativa de de tun Livian.
Spor,
Bill :hammer: :bang:

#23 Useril este offline   Pletila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 323
  • Inregistrat: 14-January 05

Postat 30 March 2006 - 04:53 PM

Herr Doktor e urmarit de furnizori in urma unor tepe...probabil ca daia nu mai apare.

#24 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12631
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 30 March 2006 - 06:31 PM

Citeaza

....e urmarit de furnizori
. S-ar parea ca si Aeromagazinul e pe lunga lista....

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 30 March 2006 - 06:31 PM


#25 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

Postat 30 March 2006 - 06:56 PM

Z-mare, la Mar 30 2006, 06:31 PM, a spus:

Citeaza

....e urmarit de furnizori
. S-ar parea ca si Aeromagazinul e pe lunga lista....

He, he ! Aeromagazin cred ca i-a prescris demult datoria ...

Daca se ascunde, o face de din aia, care cand vin dupa bani si nu-i ai, iti taie un deget ... Si tot asa ... 8-)

#26 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 30 March 2006 - 08:54 PM

AM DREPTUL SA MA APAR, SI SA ARAT CA NU ESTE ADEVARAT!!!

NU AM JEFUIT PE NIMENI!!! NU AM BAGAT MANA IN BUZUNAR LA NIMENI!!!
TOTI CARE AU CUMPARAT DE LA MINE, SI AU AVUT PROBLEME DE FABRICATIE, LA CELE
CUMPARATE, EU LE-AM SCHIMBAT, SAU AM RETURNAT BANI INAPOI!!!
RECUNOSC CA AM VINDUT CU PRETUL MAI MARE, NU MA ASCUND, DAR CONDITIILE COMERCIALE, DE UNDE AM CUMPARAT EU, NU AU FOST SUPER FAVORABILE, CA SA POT
IESI LA UN PRET MAI BUN DE VINZARE.

-Pentru radub: -EU NU IMI ADUC AMINTE DE NICI O AFACERE CU TINE, NICI DE EUROFIGHTER 1:32 SI HMS ELISABETHAN DE LA HELLER!!!
EU NU AM NIMIC DE ASCUNS!!!, DACA POTI VINO SAMBATA LA MUZEU, UNDE VIN MAI MULTI CEI DE AICI DE PE SITE, TE ASTEPT, CHIAR VREAU SA VAD CINE ESTI!!!???
DACA POTI SI VREI, INVITAI SI PE CEI PATRU, CARE ZICI CA TI-AU TRIMIS MESAJ!!!

#27 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12631
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 30 March 2006 - 08:56 PM

Citeaza

...vin dupa bani si nu-i ai, iti taie un deget


Pai daca e pe asa, tre sa-i dam pensie de invalid, nu cred ca mai are degete nici la picioare :bang:

#28 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 30 March 2006 - 08:58 PM

-Pentru tomcat_ct: -IN LEGATURA CU TOMCAT_CT, DA, A VRUT DE LA MINE PATRU VOPSELE MM, ESTE GRESEALA MEA, CA NU I-AM SPECIFICAT, CA TAXELE POSTALE SUNT IN ATENTIA LUI, NU L-AM INSELAT CU NIMIC, NUMAI CA EU AM PLATIT SI RETURUL VOPSELELOR. DIN SURSA SIGURA, CHIAR DE LA CEL DIN CAUZA, A SPUS DESPRE TINE, CA ESTI NESERIOS, TI-A TRIMIS PRIN POSTA O MACHETA, SI NU AI RIDICATO DE LA POSTA. CA SA ARAT CA ESTE ADEVARAT, POT SA DAU NUMELE CELUI IN CAUZA!!!, ASTA CA SA ITI ARAT CIT DE NESERIOS ESTI, SAU NU AI BANI DE POSTA???

#29 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 30 March 2006 - 09:32 PM

Livian,
(nu e nevoie sa TZIPI LA MINE)
Cat de convenabil ca nu iti amintesti de mine, nu-i asa?

Crezi ca ma asteptam sa iti recunosti fapta? Asta cere ceva ce iti lipseste: coloana vertebrala.

Problema se pune astfel:
Daca eu am inventat toata povestea asta, de ce crezi ca te-am ales doar pe tine dintre toti de pe acest forum? Nu am mai facut asta pana acum (nu aveam motiv, tu ai fost singurul care m-a tzepuit).

Eu am fost corect si cinstit cu toti de pe aici. Desi ma pot apara si singur, sunt multi aici care imi pot lua apararea. Oricine dintre cei cu care am facut afaceri aici pot dovedi ca sunt o persoana de incredere si generoasa. Sunt multi care iti pot spune ca de fiecare data cand am gresit mi-am cerut scuze si am acceptat asta cu fruntea sus.

In cazul tau, sunt multi care pot spune contrariul. Tu chiar nu ai observat ca nu ti-a sarit nimeni in aparare?

Tu ai uitat un mic detaliu. Cand ti-am lasat machetele, si am venit la tine acasa cu ele (daca are nevoie politia pot sa ii duc acolo) tu ai semnat lista cu machetele pe care ti le-am lasat. Da Liviu, am semnatura ta si data pe lista de machete pe care ti le-am lasat. Eu am plecat din tara dupa aia, de aia nu am mai continuat sa te caut.
Lista e in Romania, iar eu sunt inca in alta tara. Daca vrei si te simti asa de bataios si neindreptatit, hai sa facem un experiment: ce crezi ca o sa zica politia daca le arat lista si le spun povestea? Eu vin in tara pe 12. O facem? Nu e nevoie sa ne intalnim, ma duc direct la politie! Chiar am un fost coleg de facultate care e chestor la politia capitalei.

Faptul ca m-ai pacalit cand eram mai mic si mai credul e cumva si vina mea. Trebuia sa fiu mai atent. Multumesc pentru lectie.

Iti urez din toata inima noroc in viata, dar din cate imi dau seama urarile mele sunt inutile - tu ai grija sa iti dinamitezi viata de unul singur.

Bafta
Radu

PS. Daca te vei hotari sa devii barbat, sunt dispus sa iti accept scuzele si orice reparatii consideri ca sunt de rigoare pentru a iti "carpi" onoarea. Daca vei face acest gest, sunt dispus sa dau un anunt aici in care o sa spun ca esti baiat de treaba. Pana atunci, repet, esti un hotz. Bafta (ca ai nevoie).

Aceasta postare a fost editata de radub: 30 March 2006 - 09:51 PM


#30 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2006 - 09:40 PM

Livian, chiar ti se pare ca esti in postura sa ignori faptul ca te-am rugat de 2 ori pana acum sa nu mai postezi topicuri aiurea? Daca nu era vorba de subiectul in cauza, in loc sa ti le mut unde trebuie, cum am facut, ti le stergeam.
Invata sa folosesti judicios "Post New Topic" si "Add reply". OR ELSE.

#31 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2006 - 10:00 PM

Da Radu, iarta-ma ca am intarziat cu raspunsul. Combinatia Herr Doktor-Chicineta este corecta.
Faza misto e ca am o colega de servici (care n-are nici in clin nici in maneca cu machetele) si care intamplator a fost inainte vreme casiera (sau ceva asemanator) la o firma romano-germana din bucuresti. Patronul neamt s-a gandit sa importe cateva kitt-uri. Afland de veste, agariciul de Ghinea s-a prezentat la afaceri si a cumparat o cantitate. La a doua turnanta a luat o cantitate mai mare si n-a mai platit....Cumva cutiile erau in gestiunea colegei in cauza si fata era s-o bage pe maneca urat de tot (in fata patronului teuton). Cumva a mai recuperat o parte din suma iar restul au ajutat-o colegele sa o musamalizeze in chitante.
Iti dai deci seama ca asta nu mai e tzeapa ci se incadreaza la infractiuni.

Acum in ceea ce priveste Politia romana versus Fiviu...Stai linistit. Stiu de unul caruia i s-a luat BMW-ul X5 din fata casei pe cand deschidea usa la garaj si politia i-a cerut pe fata procent pentru recuperare....Cam cat esti dispus sa platesti ca sa mi ti-l corectioneze pe la masele pe tanarul negustor ? ;-) :-)

Aventuri comerciale in Romania post.......preistorica :bang: :-D :hammer:

#32 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 30 March 2006 - 10:10 PM

wurger, la Mar 30 2006, 10:00 PM, a spus:

Cam cat esti dispus sa platesti ca sa mi ti-l corectioneze pe la masele pe tanarul negustor ? :-) :bang:

Ar merge si o cheta publica pe tema asta !! :-D

#33 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2006 - 10:48 PM

Blue-Max, la Mar 30 2006, 10:10 PM, a spus:

wurger, la Mar 30 2006, 10:00 PM, a spus:

Cam cat esti dispus sa platesti ca sa mi ti-l corectioneze pe la masele pe tanarul negustor ? :-)  :bang:

Ar merge si o cheta publica pe tema asta !! :-D

Eu zic sa va bagati mintile in capsor, si sa nu faceti astfel de afirmatii nici macar in gluma ;-)

#34 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 30 March 2006 - 11:49 PM

Eu zic ca cel mai bine e sa rezolvam problema pe cale amicala.

Liviu, ti-am oferit sansa sa iti indrepti greseala.
Inca mai astept.
Radu

Aceasta postare a fost editata de radub: 31 March 2006 - 12:03 AM


#35 Useril este offline   tomi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 771
  • Inregistrat: 11-January 05
  • Location:Constanta / Trier
  • Interests:Aviatie - WW II & Jets

Postat 31 March 2006 - 12:40 AM

Nu vreau sa intru in polemica cu tine Livian chiar nu vad nici un rost pentru ce merita sa imi bat capul!!!Din cate sa scris aici nu cred ca mai are rost sa vorbim de seriozitate!!! :bang:

P.S Kituri am mai achizitionat de pe forum si nu s-a plans nimeni de nimic!!!

#36 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 31 March 2006 - 05:54 AM

Mai-mai... of-off...

Mai... "Livian"... mai flacaias... ca tot n-am sa deconspir numele tau de cod, n-ar fi prea elegant...
Intelepciunea-mi zice ca n-ar trebui sa ma amestec io in acest topic. Dar asta-mi cam lipseste, de vreme ma ocup de sportul asta, atat de iubit, de toti fratii de p'acilea...
N-as fi facut-o, daca istericalele tale "virginale" nu m-ar fi scos din starea de serenitate data de acest forum. Este de-a dreptul umoristic, de fapt tragi-comic sa ai reactii de fecioara pura si ne-ntinata in pericol de a fi violata, cand matale esti gheisa (sa nu zic altfel) batrana si trecuta prin scoala meseriei...

Vreau sa reflectezi la cateva chestiuni.

In primul rand, as vrea sa-ti dai seama ca acest forum, este un fel de turn de fildes, un fel de sanatoriu pentru copii cu apucaturi obsesiv-compulsive, care fac terapie de grup in incercarea disperata de a-si pastra restul de copilarie/inocenta pe care-l mai au! Deci urletele cu litere capitale si topice deschise aiurea, doar din dorinta reglarii unor conturi mizere, ne tulbura si ne distruge pacea.

In al doilea rand, vreau sa nu uiti ca vorbele din batrani sunt purtatoarele unei intelepciuni ancenstrale si sunt pline de un adevar de bun simt. O astfel de vorba, ar trebui sa te invete ca, atunci cand TOATA lumea-ti zice ca esti beat... pai du-te mai omule si te culca, linistit !

Suntem intr-o lume libera, pe un forum liber, multumita fratelui Cartula care a avut epifania sa-l creeze, deci... posteaza-ti in liniste si pace listele de marfa, DAR SCUTESTE-NE de agitatie suplimentara si urat mirositoare !

Te avertizez ca aceasta postare este doar un apel la ratiunea ta, cata o ai si nu ma astept la nici o replica din partea ta!
Ba chiar ai face bine sa te abtii din rasputeri, chiar daca Belzebub iti da ghes !

SERVUS !

#37 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 10:06 AM

Draga Cartula,

Stiu ca mi-ai atras atentia, cu postarile, dar iti spun foarte sincer, NU am facut itentionat, sa intamplat ca inca nu stiu cum sa procedez, nu sunt inca obisnuit cu
site-ul tau.
Pentru toti cei de aici care m-au criticat in fel si chip, am sa le dau in parte raspunsul pe site-ul de la revell.ro, deci ca atare cine vrea poate citi acolo, nu ca nu as putea raspunde si aici, NU am nimic de ascuns.
Livian

#38 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 31 March 2006 - 10:15 AM

Livian,
De ce e nevoie sa mergem pe alt forum? Hai sa discutam aici. Vreau sa purtam o dicutie onesta si deschisa, in vazul tuturor.
Radu

#39 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 10:23 AM

Salut radub!

Intra pe site la revell.ro, ca sa citesti, raspunsul meu, asta daca vrei!!!
Aici este rescritionat cu spatiul, si NU am nimic de ascuns, sunt dispus sa vad ce este intreadevar cu aceasta problema, cu care tu ma invinuesti foarte tare!!!

#40 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 31 March 2006 - 10:30 AM

Livian,
Mi se pare mie sau te cam eschivezi?
Nu e o conspiratie a acestui forum impotriva ta!
Pune te rog si aici o copie a acelui mesaj de pe Revell.ro daca NU ai nimic de ascuns.
Radu

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi