Forum Machete,Modelism,Hobby: Avertisment: Afaceri cu Livian pe propriul risc - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Avertisment: Afaceri cu Livian pe propriul risc

#41 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 11:15 AM

NU mai face atatea insinuari, daca este asa cum zici tu, si eu ma site-am cu musca pe caciula, ma ascunde-am, dar sunt aici, si vreau sa vad ce este cu aceasta problema???!!!
Am zis de site-ul revell.ro, pentru ca acolo pot scrie mai mult, NU de altceva.
De ce nu vrei sa intelegi, ca si eu sunt dispus sa vedem despre ce este vorba???
Vino cind poti tu, vino cu tot ce ai tu ca dovada, zici de o hartie, vino cu ea, vino si cu politia!!!
Sunt dispus sa luam toate variantele in calcul, si sa vedem care este adevarul!!!
Uite aici: livianstanciu@yahoo.com
7725684, acelasi telefon
0726728410

#42 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 11:18 AM

Corectare: simte-am

#43 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 11:27 AM

O livrare recenta, a avionului He 112 varianta romaneasca.
Este dispus sa fac personal postare aici, pe site.

Date:
Fri, 31 Mar 2006 00:24:52 -0800 (PST)
From:
"marin g c" <mgc151184@yahoo.com>
Subject:
Re: Salut!
To:
"livian stanciu" <livianstanciu@yahoo.com>


Salutare Livian,

Da am primit miercuri avionul,multumesc mult,imi cer scuze ca nu team anuntat.

Lam primit in bune conditii dar cu cutia turtita si la primire mia fost teama sa nu aiba piese contorsionate din cauza transportului,de aceea te sfatuesc daca mai trimiti asa ceva mai fale o cutie din carton mai gros.Astora de la posta nu le pasa si le transporta cum vor de aceeea vin turtite.
Am vazit ca esti criticat dar nu am citit tot.Eu am primit av in bune condiitii fara nici o problema,am vb pe mail inaintea comenzii,mai asteptat cu banii,sunt multumit.
Multumesc,incaodata,pt trimiterea avionului.Astept un prieten sa se hotareasca in privinta culorilor Model Master si am sa fac si o comanda de vopsele la tine.
Cu respect,
Cristi

Date:
Fri, 31 Mar 2006 00:35:56 -0800 (PST)
From:
"marin g c" <mgc151184@yahoo.com> Add to Address Book Add Mobile Alert
Yahoo! DomainKeys has confirmed that this message was sent by yahoo.com. Learn more
Subject:
Re: Salut
To:
"livian stanciu" <livianstanciu@yahoo.com>

Poti posta mailul unde doresti,nu ma supar.
Am sa incerc sa postez cateva cuvinte si eu pe forumul Cartula.net.
Cu respect,
Cristi

#44 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 31 March 2006 - 11:40 AM

Livian,
Eu nu fac insinuari. Am spus ce am avut de spus. Am spus asta clar.

Tu nu raspunzi.

Ma tot trimiti prin alte forumuri. M-am uitat la forumul acela. E cam defunct. Daca te uiti pe lista de postari, tu esti campionul cu 34 de postari. Se pare ca esti cam singur pe acolo. Daca vrei sa iti faci dreptate, scrie aici ca ai ma multa audienta.

In plus, se pare ca acel forum nu mai permite inscrierea noilor membri, deci nu voi avea posibilitatea sa port o discutie cu tine.

Acest forum nu este diferit ca format de forumul Revell.ro. Daca poti scrie acolo, poti scrie si aici. Nu stiam ca postarile sunt limitate aici. Si chiar daca ar fi limitate, ce ai de spus asa de mult incat nu incape aici?

Faptul ca refuzi sa scrii si aici, arata (deci nu e insinuarea mea) ca te feresti sa fii sincer. Comportamentul tau vorbeste de la sine.
Daca ai ceva de spus, spune aici.

Mi se pare doar mie, sau te porti tare ciudat? De ce? Cumva ma apropii cu mingea de careu si toti fundasii iti sunt in alta parte?

Daca vrei sa folosesc acea lista, o sa ma duc cu ea direct la politie. Nu am nici o intentie sa ti-o arat. Nu am nici o intentie sa te intalnesc. O sa ii las pe politisti sa isi bata capul cu tine.

Uite ce cred eu: tu iti zici "Nu recunosc nimic si lumea o sa creada ca sunt corect." "Lumea va fi de parte mea atat timp cat refuz sa imi recuinosc greselile."
Problema e ca nu te prea te crede nimeni corect. Iata provocarea mea: gaseste pe cineva aici (si pe celelalte forumuri din lume pe care sunt destul de cunoscut) care sa spuna ca l-am jefuit, l-am tzepuit sau mi-am batut joc de increderea lui. Si cred ca am facut afaceri cu mult mai multi modelisti decat tine (inclusiv cei pe care i-ai tzepuit).

Tu ar trebui sa iti recunosti greseala si sa faci reparatiile de rigoare. Acest gest te va face sa pari un om onest si corect. Un pic de "gentlemanly behaviour" este exact ce iti trebuie ca sa iti repari imaginea atat de morfolita.

Crezi ca eu vreau sa obtin vreun profit de la tine? Te inseli. Cei care ma stiu de pe aici, cei cu care am facut afaceri, stiu ca nu caut profit si ca am tratat pe oricine cu onestitate si respect. Crezi ca daca as incepe sa fiu necinstit, as incepe cu tine? De ce as incepe cu tine? Pentru ca esti un afacerist de succes si plin de bani? Hai sa fim seriosi!

Fii barbat, gaseste ceva tarie de caracter si fa lucrul corect. Inca mai ai o sansa.

Radu

#45 Useril este offline   Mgc151184 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 14-December 04

Postat 31 March 2006 - 11:49 AM

Salutare
Imi cers scuze ca ma bag in aceasta discutie...daca supar sau deranjez pe cineva,imi cer scuze.

Am primit avionul acum 2 zile. Inaintea primiri am citit acest topic si-mi era teama de vreo surpriza dar nu a fost asa.
Cu mine Livian a fost amabil,mia pastrat macheta pana am putut eu sa o comand,mia trimiso la pretul mentionat anterior+taxe postate mentionate anterior...
Dupa cele citite in acest topic pana acum sunt singurul care nu ma plang de serviciile lui Livian, Sper sa nu supar pe nimeni..

#46 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 31 March 2006 - 11:56 AM

Mgc151184,
Asa cum am spus si mai inainte, eu nu am recomandat taierea oricaror legaturi de afaceri cu Liviu, ci am recomandat atentie.

Eu sunt sigur ca e capabil de afaceri oneste. Tot ce vreau de la el e sa isi ceara scuze si sa ofere reparatiile de rigoare. Acest gest ii va imbunatati imaginea. Daca va face asta, eu personal voi face un anunt in care voi spune ca e baiat de treaba. Promit asta.

Liviu inca mai are sansa sa isi indrepte greseala.

Radu

Aceasta postare a fost editata de radub: 31 March 2006 - 12:00 PM


#47 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 12:05 PM

radub!!!

Cine ar citi acum aceasta postare a ta personala, isi poate de seama, ca chiar nu vrei sa rezolvam aceasta problema, si asta din partea ta, nu a mea, asta ca sa nu zic mai mult, sau mai multe, sau cit de timpita apare!!!
Ti-am raspuns, deci daca era asa cum zici tu, ma faceam nevazut, dar eu nu ma ascund!!!
Nu te-am trimis decit pe un singur forum, de ce insinuezi de mai multe, nu pare o timpenie, de ceea ce spui, cu mai multe forumuri, am zis ca pot posta acolo, ca este mai mult spatiu de scris, nu ca nu vreau sa iti raspund aici!!!
Ti-am dat tot ce trebuie ca sa putem avea o discutie.
NU am refuzat sa scriu aici, dar se pare ca nu ai inteles nimic, din cele zise de mine pina acum!!!
radub, te inseli amarnic, cu ce scrii aici!!!
Mi se pare doar mie, sau te porti tare ciudat? De ce? Cumva ma apropii cu mingea de careu si toti fundasii iti sunt in alta parte?
ASTA VISEZI TU, NU AM DE CE SA MA PORT CIUDAT, POATE TU TE PORTI, DUPA CUM SCRII, AICI IN ULTIMA TA POSTARE.
Daca vrei sa folosesc acea lista, o sa ma duc cu ea direct la politie. Nu am nici o intentie sa ti-o arat. Nu am nici o intentie sa te intalnesc. O sa ii las pe politisti sa isi bata capul cu tine.
ESTE DOVADA TA IMPOTRIVA MEA, DUTE CU EA UNDE VREI, DAR FAPTUL CA NU VREI SA VI CU EA, SA O VAD, CA NU VREI SA NE INTALNIM, ASTA DA DOVADA, CA PE DEOPARTE
LATRII AICI TARE DE TOT, DAR NU ESTI DISPUS SA VEDEM CARE ESTE PROBLEMA, DE CARE TU MA ACUZI!!!
Uite ce cred eu: tu iti zici "Nu recunosc nimic si lumea o sa creada ca sunt corect." "Lumea va fi de parte mea atat timp cat refuz sa imi recuinosc greselile."
ASTA ESTE IN VIZIUNEA TA.
Problema e ca nu te prea te crede nimeni corect. Iata provocarea mea: gaseste pe cineva aici (si pe celelalte forumuri din lume pe care sunt destul de cunoscut) care sa spuna ca l-am jefuit, l-am tzepuit sau mi-am batut joc de increderea lui. Si cred ca am facut afaceri cu mult mai multi modelisti decat tine (inclusiv cei pe care i-ai tzepuit).
CE CREDE UNI SI ALTI, ESTE TREABA LOR, NU MA SIMT VINOVAT CU NIMIC!!!
Tu ar trebui sa iti recunosti greseala si sa faci reparatiile de rigoare. Acest gest te va face sa pari un om onest si corect. Un pic de "gentlemanly behaviour" este exact ce iti trebuie ca sa iti repari imaginea atat de morfolita.
NU AI DREPTATE NICI AICI, CU ABSOLUT NIMIC!!!
Crezi ca eu vreau sa obtin vreun profit de la tine?
CHIAR MA FACI SA RAD, NICI UN AM GANDIT ASA CEVA, NICI NU AM AFIRMAT, NICI VERBAL, NICI IN SCRIS, EU PERSONAL VREAU SA VAD DACA ESTE ASA CUM ZICI TU, SI SUNT DISPUS SA REZOLVAM ACEASTA PROBLEMA, DE CE NU VREI SA INCERCI???
Te inseli. Cei care ma stiu de pe aici, cei cu care am facut afaceri, stiu ca nu caut profit si ca am tratat pe oricine cu onestitate si respect. Crezi ca daca as incepe sa fiu necinstit, as incepe cu tine? De ce as incepe cu tine? Pentru ca esti un afacerist de succes si plin de bani? Hai sa fim seriosi!
IAR VISEZI, NU SUNT UN MARE AFACERIST, NICI NU SUNT PLIN DE BANI, IAR CU CEI CU CARE TE CUNOSTI TU, ESTE RELATIILE TALE CU EI, SI ASTA NU MA PRIVESTE PE MINE!!!
Fii barbat, gaseste ceva tarie de caracter si fa lucrul corect. Inca mai ai o sansa.
EU M-AM OFERIT SA REZOLVAM ACEASTA PROBLEMA DE CARE TU MA ACUZI, DAR DIN CELE SCRISE MAI SUS, DUMNEZEU SA TE MAI INTELEAGA!!!
Livian

#48 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 12:09 PM

radub, Uite ca sa nu zici ca, asa si pe dincolo, mi-a venit acum o idee, inainte de atermina de scris ultima postare, poti scana acea hartie de care zici tu, apoi o poti trimite, si aici pe site, si mie pe e-mail, ce zici???

#49 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 31 March 2006 - 12:12 PM

Liviu,

Ti-am explicat care e rezolvarea: Tot ce vreau de la tine e o scuza si o reparatie.
Asta e tot.

Nu mai e nevoie de discutii. Nu mai e nevoie sa ne intalnim fata in fata - am spus ce am avut de spus aici. Nu mai am alte explicatii de dat.

Nu vreau polemici si dus-intors.

Daca iti vei cere scuze si imi vei oferi reparatii, nu ma voi duce la politie.

Asta e tot.

Radu

#50 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 31 March 2006 - 12:26 PM

Citeaza

mi-a trimis-o la pretul mentionat anterior+taxe postate mentionate anterior...

Mgc151184, am o singura intrebare: care a fost pretul machetei (cu sau fara taxe postale, cum vrei) in comparatie cu pretul cerut de alti vinzatori?
Ar fi mai concludent sa ne spui tipul kit-ului, firma producatoare si pretul.

#51 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 12:26 PM

Posted: Mar 31 2006, 11:56 AM
Advanced Member
Group: Members
Posts: 416
Member No.: 116
Joined: 13-August 05

Mgc151184,
Asa cum am spus si mai inainte, eu nu am recomandat taierea oricaror legaturi de afaceri cu Liviu, ci am recomandat atentie.

Eu sunt sigur ca e capabil de afaceri oneste. Tot ce vreau de la el e sa isi ceara scuze si sa ofere reparatiile de rigoare. Acest gest ii va imbunatati imaginea. Daca va face asta, eu personal voi face un anunt in care voi spune ca e baiat de treaba. Promit asta.
Liviu inca mai are sansa sa isi indrepte greseala.
Radu


Pentru radub, SUNT FOARTE DE ACORD CU CELE SCRISE DE TINE, IN ACEASTA POSTARE, DAR IN ULTIMA TA POSTARE, SE VEDE CA NU VREI SA IMI DAI NICI CEA MAI MICA SANSA, DE- A REZOLVA ACEASTA PROBLEMA!!!
VINO SA NE VEDEM CU TOTII CARE MAI POATA SA VINA, MA REFER LA CEI DE AICI, LA CEI VETERANII, VINO SI CU ACEA HARTIE, VINO SA NE VEDEM, IAR DACA TU AI DREPTATE, SUNT DISPUS SA REPAR ACEASTA PROBLEMA.


radub
Posted on Mar 31 2006, 12:12 PM
Liviu,
Ti-am explicat care e rezolvarea: Tot ce vreau de la tine e o scuza si o reparatie.
Asta e tot.

SUNT DE ACORD, DAR TREBUIE SA DOVEDESTI CA ESTE ASA CUM ZICI TU!!!
DACA TU FACI DOVADA, EU IMI VOI CERE SCUZE IN PUBLIC, AICI PE SITE, SI MA REVANSEZ FATA DE TINE, REPARATIE CUM ZICI TU!!!

Nu mai e nevoie de discutii. Nu mai e nevoie sa ne intalnim fata in fata - am spus ce am avut de spus aici. Nu mai am alte explicatii de dat.
Nu vreau polemici si dus-intors.
Daca iti vei cere scuze si imi vei oferi reparatii, nu ma voi duce la politie.

POTI SA TE DUCI UNDE VREI TU, DAR DOVEDESTE CA ESTE ASA CUM MA ACUZII!!!
ASTEPT DOVADA TA!!!

Livian

#52 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 31 March 2006 - 12:30 PM

Livian,
Ti-am dat sansa sa rezolvam problema.
Daca ne-am vedea fata in fata nu as avea mai mult de spus decat ce am spus pana acum. Am spus tot ce am avut de spus.
Stii ca am dreptate. Nu am chef de jocuri. Nu esti in nici o pozitie sa pui conditii.
Ori faci ce trebuie ori nu.
Asta e rezolvarea.
Radu

#53 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 12:40 PM

Pentru Blue-Max:

Cred ca membrii mai "seniori" ai acestui forum il cunosc f. bine pe Livian . Pericolul e pt. cei tineri sau incepatori in ai machetismului, care pot fi usor indusi in eroare de "amabilitatea" lui.

-NU cred ca ai dreptate!!!, la polemici de genul asta, nu ne intrece nimeni!!!
-Este usor sa critici, dar unii nu se vad pe ei insasi!!!

N-ar strica sa postam si o poza aici pt. a usura identificarea

Am fost si eu la vremea mea "jumulit", dar stiti cum e, din greseli invata omul cel mai bine ! Hmm, Radu tu ai avut parte de versiunea "hard" a amabilitatii lui Livian .

-Ia spune cu ce te-am jumulit???, nu am bagat mana in buzunatr la nimeni, nu am obligat pe nimeni sa cumpere de la mine!!!

Chiar, am putea face si un referendum pe tema: cat de tare va inselat Livian ?
Alte propuneri ?

#54 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 12:47 PM

Pentru cartula:

Eu personal n-am avut nici o problema cu Livian. Si mai stiu si alte persoane care n-au avut probleme... Dar deh, vorba unui politist, eu sunt mai "Toma Necredinciosul" de felul meu si destul de greu iau vreo teapa...

-Exact asa este, tu ai cumparat de la mine, cele mai multe vopsele, eu postasem anuntul pe site la revell, apoi ne-am cunoscut, ai venit si ai cumparat vopsele, ti-am zis ca este pretul mai mare, dar tu ai zis: -Nu este nici o problema, deoarece de unde cumpar eu, trebuie sa astept mult timp, pana le primesc, asta a fost tot.
Recunosc ca mi-ai cumparat atunci foarte multe vopsele, tocmai le adusesem, ai fost cel mai bun client pentru vopsele, ai luat de o suma foarte mare, da-mi voie inca o data sa iti multumesc, si nici pe viitor nu ai si nici nu vei avea probleme cu mine, eu iti garantez asta, si inca ceva in plus, postarea ta , este foarte adevarata, si reala.

#55 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 12:51 PM

Pentru DRAGOS:

Posted: Mar 29 2006, 12:03 PM
Hmmm... "Livian"...

Mi se parea mie cunoscut stilul de pe undevasilea... din preistorie...

Pai, toti "veteranii", au cate o amintire mai mult sau mai putin "tepoasa", din anii "tulburi" 92-95, in legatura cu acest tanar domn.
Are si un nume de cod, tot printre aceiasi "veterani". Nu se cade sa-l divulg, "prietenii stiu de ce"...

TU ce problema ai???
Sunt aici, sa rezolv toate problemele, te astept!!!
Cred ca unii ma confunda cu Herr Doctor, sau cum ii mai spuneti voi.

#56 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 12:55 PM

Pentru Vali:

NU, nu sunt Herr Doctor, macar ala este cu acte in regula doctor.
NU confunda!!!
Daca ai ceva cu mine, sunt aici, sunt dispus sa rezolvam problema, daca zici ca te-am tepuit cu ceva???
Chiar sa facem lista, cu cei in cauza, ce zici???
Te astept!!!
Livian


Posted: Mar 29 2006, 01:31 PM
Domnilor,acest Livian este cumva "Herr Doctor"???
Daca ,da,atunci ma inscriu si eu pe lista celor tepuiti...

#57 Useril este offline   Livian 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 31 March 2006 - 01:02 PM

Pentru Wurger:

Posted: Mar 30 2006, 01:42 AM
Si eu mi-am luat tepe de mai multe ori de la cele doua elemente. Unele le-am luat pt. ca asa am vrut (stiam ca-i jecmaneala dar nu aveam ce face cu banii - ce vremuri dom'ne) altele ca asa N-am vrut.
Ce ma framanta este cum de acesti "afaceristi" isi inchipuiau ca o sa le mearga (de multe ori) cand cercul e asa de restrans si se stie ca cei din domeniu sunt avizi de COMUNICARE.
Daca s-ar fi abtinut de la tepe de 2 lei acum poate ca ar fi fost principalii furnizori de pe o piata adevarata....In schimb acum piata autohtona stim si noi din cine-i formata, iar restul se cumpara de pe net.
Oare n-ar fi fost mai frumos sa nu existe discutia asta si in locul ei sa fie o licitatie - cine are cel mai bun pret la ...You name it....? sau sa vedem ca isi conjuga eforturile ca sa scoata kituri de IAR 80-81, IAR 38-39 sau macar un amarat de set de rasini pt un SM 79, ca sa nu mai cadem in penibil cand emitem pretentii la un kit de IAR scos de cehi sau de englezi.
Si uite asa ajungem iar (IAR) la faza aia cu " ce frumoasa tara e Romania, pacat ca-i populata cu romani - care cauta sa se-ntepe unii pe altii pana ajungem la scor nul

-NU stiu de ce ma critici, pentru ca tu nu ai cumparat decit un singur avion de la mine, un FW 190, de la Smer, sau Kopro, l-ai vazut, te-am asteptat cu bani, apoi l-ai luat, a fost singura afacere a ta cu mine, eu de asta imi amintesc.
Sunt aici, sunt si la Muzeu, daca ai ceva, spune-mi si sunt dispus sa rezolvam problema!!!
Te astept,
Livian

#58 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 31 March 2006 - 01:05 PM

Ca sa o zic pe aia dreapta, am terminat floricelele iar sucul s-a incalizit si e cam rasuflat...

Avand in vedere ca ambele parti si-au spus punctul de vedere, subiectul este INCHIS. Fiecare poate sa traga propriile concluzii, e o tara libera :-D
Orice alte discutii pe acest subiect se vor purta intre cei doi in privat.
Daca Radu va considera incheiata problema candva, dupa cum a si scris de cateva ori pana acuma, va posta aici...

In rest, NU mai deschideti subiecte pe tema discutiei acestea. Vor fi sterse, iar ca bonus veti primi un avertisment. Recidiva se pedepseste :bang:

PS: Apropos, Livian, faza cu "am postat pe Revell, citeste acolo" mi s-a parut cam de prost gust. NU astept raspuns la asta, asa ca nu il da. Vezi mai sus...

PS2: Era sa uit, si nu prea reiese clar... Livian, rezolva problema cu Radu... Nu prea cred ca a inventat povestea ca sa iti faca tie rau... Stii cum se zice, nu iese fum fara foc, si tind sa cred ca exista destul adevar in ceea ce sustine :-)

Aceasta postare a fost editata de cartula: 31 March 2006 - 01:12 PM


Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi