Forum Machete,Modelism,Hobby: WURGER ESTE TATIC !!! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

WURGER ESTE TATIC !!! S-a nascut un nou modelist !

#41 Useril este offline   skyray 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 100
  • Inregistrat: 22-November 05
  • Location:Dallas, TX

Postat 12 May 2006 - 02:44 PM

Bravo! Asta da mare realizare! Mii de felicitari si sa va traiasca! :whistle:

Citeaza

Vai mai, da ce e asa lucru complicat, ii dai o suta de mii pe zi si se descurca el...
Hai, doua sute.


Nu te lua dupa Ahmed! Nu-i da nimic ca poate se duce si da toti banii aiurea pe machete s-apoi le pune in raft si doar se uita la ele. Ai grija mare! :pint:

#42 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2006 - 09:40 PM

romrail, la May 12 2006, 01:59 AM, a spus:

Ehe nene Wurger s-au dus zilele bune. :-D :-o :-D

O sa vezi cum e sa treci de la machete, la biberoane, Pampers, borcanele cu mancare de bebelusi, etc.
Timpul pentru machete o sa se reduca simtitor, banii la fel.
Poate ai noroc si mini-Wurger o sa-ti calce pe urme (un machetist junior e un pas inainte pentru breasla noastra). Desi in primii ani va trebui sa-ti cocoti "bijuteriile din plastic" cat mai sus posibil ("prietenii stiu de ce"), in mod sigur cand va creste putin mai mare, vei avea cui sa-i transmiti pasiunea.

In mod sigur n-o sa-l vedem pe tata Wurger cu caruciorul prin parc. O sa-l gasim prin magazinele de machete chiniundu-se sa nu scape juniorul din brate, dar sa si vada cine stie ce macheta, vopsea sau aerograf nou.

As putea sa subscriu....ASA E TATI!!! O perioada tu o sa faci weathering la biberoane si fiu' tau la scutece :hammer:

Daca e probleme mai ales medicale, dac u telefonu in mine ca ma mai pricep putin,si apoi asa cum zicea si vikingu nostru iubit, experienta este...

SAlutam I/JG 37 (de la varsta nene) si pe Oberst Calin "Vati" Wurger, cu baza la Favorit.

Felicitari sotiei, cele bune si sa auzim ca ti-a dat iama prin vopsele si machete cat mai curand - altfel nu are farmec :hammer: :hammer: :hammer:

#43 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 16 May 2006 - 02:02 AM

Va mult-tzumesc tutulora pentru bunele intentii sfaturi si vadita malitiozitate.
Ca sa va dau satisfactie o sa va anunt ca azi am vrut sa continui ceva la un prototip FW (V15 CF+OW) cand a adormit "ala micu", si am adormit cu nasu pe el.
Dup-aia m-am remontat cu cainele p-afara dar nu am mai avut curaj sa iau treaba in mana de frica sa nu fac prostii.
Cat despre scutece si biberoane .....Poftim de serviti !
Adica sa nu credeti ca daca sunt la primul sunt vreun troglodit care prefera sa fumeze intr-un colt in timpul actiunii... 8-) :-D
Va asigur ca nu-i trucaj.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: LUCA_acasa14_mai_016.jpg


#44 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 16 May 2006 - 08:08 AM

Felicitari tata Wurger
Se vede ca ai indemanare si cu piese mai mari de cativa mm, cum sunt cele la 1/72.
Cand o creste mai mare sa ii faci un premergator sub forma de FW 190 si pe el sa il pui in cabina :hammer: .
Asa o sa ai motive sa mai mesteresti ceva.

#45 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12631
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 16 May 2006 - 08:49 AM

Tata Wurger tocmai ce aveam eu de circotit: mai trebuie un uoashing urmat de o usoara tufuire (nu stiu daca se mai poarta talcul :-? ), zilnic, in fiecare seara, inainte de ultima realimentare!
Ca talent vad ca ai!

#46 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

Postat 16 May 2006 - 09:28 PM

Am retinut doua aspecte:
1. In scurt timp wurger devine "tatic" la pescuit pastravi cu mana goala;
2.Susamintitul are cel mai zgomotos aerograf.


Si un P.S. (malitzios) Juniorul (Luca??) confirma faptul ca placenta are efecte benefice pentru podoaba capilara.

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi