Forum Machete,Modelism,Hobby: Mare vanzare de machete 1/76 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Mare vanzare de machete 1/76 Aliati si Nemti

#1 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 20 June 2006 - 07:38 PM

Din motive de spatiu si datorita faptului ca de vreo 7 ani sunt pe 1/72, am decis sa-mi vand colectia de vehicule 1/76, atat nemti cat si aliati.
Pretul fiecarui vehicul este 350.000 lei. Exceptie fac unele vehicule mici si tunurile, al caror pret este 150.000 lei. Majoritatea sunt Matchbox si Airfix.
Legatura pe PM pe sau pe email, adresa: florescucristiann@gmail.com.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: al1.JPG


#2 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 20 June 2006 - 07:39 PM

2

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: al2.JPG


#3 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 20 June 2006 - 07:40 PM

3

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: al3.JPG


#4 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 20 June 2006 - 07:41 PM

nemtii :lol: :lol: :-)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: g1.JPG


#5 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 20 June 2006 - 07:42 PM

5

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: g2.JPG


#6 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 20 June 2006 - 07:43 PM

6

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: g3.JPG


#7 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 20 June 2006 - 07:45 PM

Si in afara vanzarii, o mica parte din colectia mea de vehicule nemtesti 1/72. Nu sunt terminate, nu au fost "murdarite".

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: german.JPG


#8 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 20 June 2006 - 10:01 PM

Fara suparare,dar pretul este cam "masiv" pt. niste kituri incomplete-Matchbox-urile contineau si niste minidiorame[si figurine],care le faceau mai interesante.Revell a inceput deja re-boxarea lor,iar pt.cei interesati vi-l recomand pe Arhi,care le poate aduce la un pret acceptabil...

#9 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 20 June 2006 - 11:13 PM

Prafu' cu cat il dai :-) :lol: :lol:

#10 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 21 June 2006 - 08:48 AM

dani, la Jun 20 2006, 11:01 PM, a spus:

Fara suparare,dar pretul este cam "masiv" pt. niste kituri incomplete-Matchbox-urile contineau si niste minidiorame[si figurine],care le faceau mai interesante.Revell a inceput deja re-boxarea lor,iar pt.cei interesati vi-l recomand pe Arhi,care le poate aduce la un pret acceptabil...

Nenea Dani, ma lasi sa fiu o leaca nesimtit? :hammer:

1. Ce intelegi prin pret "masiv"
2. Cum adica sunt incomplete? Aici pot fi de acord (nu ma pricep la blindate) ca oricarei/tuturor machetelor le lipseste cate ceva. Dar, din cate vad in poze, toate sunt finalizate si, mai mult, "standardul" la care sunt realizate nu este "de lepadat".
3. Arhi n-are nici o legatura cu ACEASTA oferta. Arhi aduce kituri, NU machete gata asamblate si vopsite!
4. Preturile (350.000/150.000) mi se par mai mult decat... "pomana". Sau: cat costa fiecare macheta si la cat (de ieftin) se poate aprecia munca omului?

P.S. Nene Panzer ghinionul matale este ca pana prin toamna/iarna sunt falit :-) , altfel le cumparam eu pe TOATE. Sper sa intelegi si DE CE as fi vrut sa fac acest gest!

Aceasta postare a fost editata de eugen: 21 June 2006 - 08:51 AM


#11 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 21 June 2006 - 11:36 AM

dani, la Jun 20 2006, 10:01 PM, a spus:

Fara suparare,dar pretul este cam "masiv" pt. niste kituri incomplete-Matchbox-urile contineau si niste minidiorame[si figurine],care le faceau mai interesante.Revell a inceput deja re-boxarea lor,iar pt.cei interesati vi-l recomand pe Arhi,care le poate aduce la un pret acceptabil...

Dani, daca prin "incomplete" te referi la faptul ca nu au "dioramele" (care, cu mici exceptii, constau dintr-o bucata de plastic avand niste urme de senile si cateva caramizi), atunci intr-adevar sunt "incomplete" cel putin in poze (cred ca mare parte din ele le mai am, dar nu am mai pierdut vremea sa le pozez).
In ceea ce priveste pretul, cred ca Arhi aduce un asemenea kit la 250.000 lei, ceea ce inseamna ca eu castig 100.000 de lei pentru o saptamana de munca (cam atat mi-a luat asamblarea si vopsirea fiecarei machete, care desi poate nu se vede in poze, sunt foarte detaliate, si daca nu ma crezi, uitat-te la soldatii la care le-am facut recenzii, desi nu cine stie ce, pozele acelea sunt mai bune). Sunt maniac cu detaliile, imi plac foarte mult, ce sa fac, slabiciunea mea.... :-)
Daca ti se pare mult 100.000 de asamblat si vopsit o macheta, atunci.... :lol:, am 50 de machete 1/72 de care nu m-am atins, nu am avut inca timp de ele, iti dau eu pentru montat si vopsit 100.000 de lei pentru fiecare, ce zici te bagi? :-) (dar mi le faci la acelasi standard, culorile sa fie cat mai aproape de cele reale, camuflajul sa fie studiat dupa modele reale, sa nu luceasca, manerul fiecarei lopeti sa fie maner, lopata sa fie lopata, in interior sa vad cadranele etc.....). deci ce zici, te bagi? :roll:
Intr-adevar, Revell a inceput reeditarea machetelor Matchbox, dar nu o face integral, asa ca poate in vreo 3 ani, vor scoate toate modelele, deci cred ca mai ai de asteptat ... :-)
Daca stateam sa le mai "bibilesc" putin si sa le sterg de praf :-P, atunci crede-ma ca fara un pret dublu fata de cel cerut, nici nu le-as fi dat.
Si slava domnului, ca nu traiesc din machete si nici nevoie stingenta de bani nu am.... :lol:
Vrea sa le dau pentru ca am trecut pe 1/72, cred ca am 100 de vehicule si peste 3.000 de figurine 1/72, la care se adauga cele de la 1/76, asa ca unele trebuie sa dispara de la mine din casa.... :-P
Spre nefericirea sau fericirea lor, au fost alese cele 1/76.... :roll:
Multumesc pentru oferta Eugen....:)

Aceasta postare a fost editata de Panzer_Grenadire: 21 June 2006 - 11:48 AM


#12 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 10:57 PM

Domnilor "advanced members",va rog putina mila pt.un"newbie" ca mine,care ,in fond, n-a vrut sa deranjeze sau sa supere :-x pe nimeni.Nu cred c-am facut vreo remarca privitoare la calitatea sau vopsirea machetelor,asa ca, nu prea inteleg care ar fi problema,cu remarca pe care am facut-o vizavi de pret.Eu, personal sunt fan vehicule militare 1/72,1/76 WWII,iar munca de "chinez batrin"[montare,vopsire]face tot farmecul acestei "nebunii",numite modelism.Vizavi de- "iti dau eu pentru montat si vopsit 100.000 de lei pentru fiecare, ce zici te bagi? (dar mi le faci la acelasi standard, culorile sa fie cat mai aproape de cele reale, camuflajul sa fie studiat dupa modele reale, sa nu luceasca, manerul fiecarei lopeti sa fie maner, lopata sa fie lopata, in interior sa vad cadranele etc.....). deci ce zici, te bagi?"-raspunsul ar fi da,[daca as avea timp],dar nu pentru bani ci numai ca idee"generala"...dar o singura macheta...
In sfirsit,imi cer scuze de la cei ofensati,dar totusi intrebarea ramane :-) -daca banii nu conteaza,cu ce a deranjat mesajul meu?...oricum...imi pare rau ca nu am o camera mai performanta...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image154.jpg


#13 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 11:12 PM

...Chi-ha-1/76[Airfix]...sau...British inf.-1/72[Revell]...

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-9-1150924339.jpg


#14 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 11:16 PM

...sau T-26-1/72...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image117.jpg


#15 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 11:20 PM

...sau Pz.1-1/76[Nitto]...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image144.jpg


#16 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 11:23 PM

...sau Sdkfz 251-1/76[Matchbox]...

#17 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 11:25 PM

...pre curat,probabil...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image152.jpg


#18 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 11:36 PM

...Panzerjaeger IV-1/76[Matchbox]

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image150.jpg


#19 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 11:40 PM

...Churchill-1/72[Italeri]...

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-9-1150926024.jpg


#20 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 21 June 2006 - 11:41 PM

Dani, imi pare rau ca nu-mi dau seama de machetele tale, intr-adevar camera e cam slaba, asa ca nu pot comenta chiar nimic de vehicule, de figurine nici nu mai poate fi vorba....
Oferta era pentru 50 de machete, nu pentru o singura macheta... :-)
Una singura se poate face de amorul artei... :lol:
N-ai suparat pe nimeni, sau cel putin nu pe mine, dar mai gandeste-te putin la raportul pret/munca/timp comparativ cu pretul uneia noi, nemontate si nevopsite, cred ca va fi in jur de 250.000 lei (Arhi nu a adus inca machetele simple Matchbox, sau cel putin eu nu am vazut in oferta lui, el a adus setul macheta + soldati la pretul de 500.000 lei, asca ca banuiesc ca o macheta simpla ar fi cel putin jumatatate). La aceasta se adauga si faptul ca Revell nu a reeditat toate machetele de la Matchbox si nici nu cred ca o va face, cel putin anul acesta si nici chiar in urmatorul... :-P
In ceea ce priveste pretul, dupa cum a spus si Eugen, mi se pare ca le dau aproape "de pomana".... :lol:
Dar e pacat sa stea si sa se prafuiasc fara sa le bage nimeni in seama, asa ca mai bine le dau.
Asta in cazul in care vor fi doritori.... :-)

Aceasta postare a fost editata de Panzer_Grenadire: 22 June 2006 - 12:09 AM


Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi