Forum Machete,Modelism,Hobby: Mare vanzare de machete 1/76 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Mare vanzare de machete 1/76 Aliati si Nemti

#21 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 21 June 2006 - 11:43 PM

...Su 85 m[UM]...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Image103.jpg


#22 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 22 June 2006 - 12:21 AM

...ar mai fi cca 250 montate[vreo 20 nemontate sau incepute],dar le las pt.cind voi face rost de o camera ca lumea...
Inca o data scuze :lol: ,dar sa stii ca ,daca nu m-as descurca cu cele 50 de machete ale tale,mi-as chema ajutoarele.... :-)

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-9-1150928473.jpg


#23 Useril este offline   Ahmed 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 989
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 22 June 2006 - 07:44 AM

He he.. Una peste alta, din putin orgoliu, am vazut mai multe machete intr-un topic de bursa decat in celelalte intr-o saptamana.... :-)

#24 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 22 June 2006 - 08:57 AM

Ahmed are dreptate. Cine stie cite sute (mii ?) de machete stau nevazute ca si astea care tocmai le-ati revarsat peste noi. Treaba e stiuta ca lumea nu se prea inghesuie sa-si arate lucrarile. Oare de ce? ma intreb. Incepatorii de frica virgula ca nu s-au ridicat la niste standarde neimpuse de nimeni oricum? Altii ca sa evite o oarecare concurenta ce ar putea sa apara sau pentru ca le e greu sa suporte si alte pareri ? Tot felul de intrebari retorice. Oricum cu asta nu facem decit sa pierdem cu totii. Mi-ar fi placut de exemplu sa fie topicuri de genul "TIGER I " in care fiecare posesor de Tiger I sa puna o singura fotografie insotita de un scurt comentariu eventual (de genul "Tigerul lui Marhaba, producator, scara, vopsit in rosu pentru ca e culoarea lui preferata" (!?) ) Acuma desigur e vorba si de spatiu si probabil de alte lucruri pe care eu nu le iau in considerare.
Acuma despre colectia ta, ca sa nu zic ca ti-am poluat topicul degeaba, preturile nu sunt deloc mari la cita munca a fost acolo, dar pe de alta parte, pentru mine (si sunt sigur ca si pentru multi altii) placerea consta in a construi aceste machete si mai putin in a le privi. Daca timpul , banii, spatiul, inspiratia, etc. mi-ar permite sa fac diorama dupa diorama, atunci ar merita sa le iau pe toate. Dar din pacate (sau din fericire?) nu e cazul. Spor la vinzare.

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi