Forum Machete,Modelism,Hobby: manifestari de care ne pasa... - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

manifestari de care ne pasa...

#1 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 02 September 2006 - 05:57 PM

am mai facut si eu un topic, ca de mult numai facusem... :-D
Acum serios vorbind, am facut acest topic pentru mediatizarea din timp de catre noi a oricaror manifestari ce ne-ar putea interesa..tot pe noi! Bineanteles, cele care sa si aiba legatura in vreun fel cu subiectele acestui forum...
De ex. azi tocmai a fost un miting aviatic la timisoara..nu foarte mare, dar interesant...
Tot azi (si-mi pare rau ca n-am stiut) la mogosoaia parca, a avut loc o ...simulare a luptei de la podu' mogosoaiei...Mamaaa, ce fotografii faceam ori chiar as fi participat daca as fi stiut...Bineanteles mediatizare oha, aia parca organizeaza astfel de evenimente doar pentru ei si mamele lor...Vechea boala la noi...pentru promovarea evenimentului nu se mai gasesc bani ori se prefera contactarea mass mediei dupa eveniment ori in timpul acestuia...si mereu sunt uimiti ca.."lumea nu prea vine"...mama lor.. :-D :-x :-)
Daca vreo unu' dintre voi stiati de aceste 2 evenimente mai bine taceti malc caci va pun gand rau... :-D :hammer: ...daca insa de acum incolo aflati inaintea noastra..aici sa va vad! Sau iar vreti sa apareti doar voi pe la stiri?...

#2 Useril este offline   kamikaze 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 308
  • Inregistrat: 28-September 05
  • Location:Acasa
  • Interests:Prea multe... prea putin timp

Postat 02 September 2006 - 09:07 PM

Ai foarte mare dreptate ; mediatizarea evenimentelor e jalnica; eu am patit-o de ziua marinei , cand am ratat ziua portilor deschise , cand se puteau vizita toate navele care participau la festivitati - pe mine ma interesa mircea in special-; m-am trezit pe 15.08 ca de fapt toata treaba se intamplase pe 12.08, intr-un mister total; e foarte bun subiectul

#3 Useril este offline   andi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 148
  • Inregistrat: 21-March 06
  • Location:Bucuresti

Postat 03 September 2006 - 12:55 AM

Mai oameni buni, astazi la Fortul Mogosoaia a fost o simulare a bataliei de pe Arges-Neajlov, prilejuita de aniversarea a 90 de ani de atunci.
Am fost acolo, s-au facut prezentari si exercitii de front ale armatelor romane si bulgare (cu reprezentanti bulgari). Partea germana au fost tot romani, din cate am inteles, imbracati in uniforme germane.
A iesit bine, avand in vedere ca e prima manifestare de acest gen de la noi, desi au fost cateva incidente tehnice.

"M-au spart" jurnalistii. N-au dat dovada de profesionalism. Imi pare rau dar asta e....

#4 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 03 September 2006 - 11:20 AM

andi, si aici dece n-ai ciripit nimic? :hammer:

#5 Useril este offline   andi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 148
  • Inregistrat: 21-March 06
  • Location:Bucuresti

Postat 04 September 2006 - 08:15 AM

Adevarul e ca vroiam sa ma duc numai eu cu familia, catel, purcel, veri, verisoare, etc..... :-D :hammer: ..
Glumesc.

Despre eveniment credeam ca se stie, totusi.
S-a scris in Adevarul, Libertatea ( :-D ) si Compact (ziarul acela din statiile de transport in comun).
De asemenea s-a dezbatut si dezvoltat pe site-ul despre Armata Romana in ww2.
La TV-uri nu stiu daca s-a spus ceva...

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi