Forum Machete,Modelism,Hobby: Intalnirea lunii septembrie - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Intalnirea lunii septembrie

#61 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 17 September 2006 - 04:29 PM

un mic ajutor la nenea calin ca i s-o inverzit monitoru de atata carl si zberg...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: post_15_1158448618.jpg


#62 Useril este offline   goposaurus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2091
  • Inregistrat: 22-June 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatia, in general

Postat 17 September 2006 - 04:36 PM

Deja :cry: ca a trebuit sa plec dupa numai 10 min. de la inceperea oficiala a intalnirii. Soarta si ... consoarta :lol:
Gopo

#63 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 17 September 2006 - 09:11 PM

Deci sacii in fata tunului nu erau obligatorii... sa dea mama lu' proces verbal ca nici eu nu stiu exact...dar nu o sa ii pun :hammer: In ceea ce priveste celalalt PaK, chiar frumos facut... lectii de viitor pentru cine mai are de facut unul ... chiar asa ... laureeeeeeee, ai grija ca trebuie sa iti iasa bec :lol:

Marfa de intalnire, si daca ne dau aia de la Han afara chiar ca nu mai stiu unde o sa mergem... :-?

Oricum Zero-ul m-a lasat interzis - superba lucrare, la care ar merge si o diorama mica, numai sa aiba pe unde o pune - si am zis ca ma reprofilez pe modelit scobitori :hammer:

Pacat ca au lipsit unii si altii dupa cum ziceam...

#64 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 17 September 2006 - 10:50 PM

oricum baieti, trebuie sa ne gandim si sa gasim unul dintre sutele de baruri, cafenele, bistrouri in care sa ne petrecem lunille cu frig, caci si daca m-ar servi alea de la han in chilotei rosii n-as sta afara cu nasu-n zapada...So.. ceva nou nu strica...propuneri?? :lol:

#65 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 18 September 2006 - 08:32 AM

Sa reinodam treaba la Europa, pe Calderon? Dar aia deschid abia la 12 si locu-i cam strimt!

#66 Useril este offline   AdyAero 

  • Die-cast 1:72
  • Grup: Members
  • Postari: 1360
  • Inregistrat: 07-August 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Auto 1:72 plastic & diecast

Postat 18 September 2006 - 09:21 AM

Nu am participat la nici o intalnire pana acum (din lipsa de timp) dar mi-ar place! Ce spuneti din vre-unul din localurile din Regie de pe langa caminele P26/P27? Sunt ale Facultatii de Inginerie Aerospatiala UPB, multi din baieti sunt si ei constructori de machete (in special de avioane, atat cat le permite spatiul dintr-o camera de camin), si poate s-ar ingrosa randurile. O mare de oameni consumatori de bere nu cred ca o poti da asa usor afara :lol:

#67 Useril este offline   nasa 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 71
  • Inregistrat: 01-November 05

Postat 18 September 2006 - 10:05 AM

Fratilor, as fi tare curios sa stiu cine si unde organizeaza intalnirile la Cluj. Poate lasa cineva un numar de telefon, sau o adresa de mail?
Stima,
Sorin

#68 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 18 September 2006 - 10:09 AM

Salut,
Nasa, vezi in acest topic si intreaba ce doresti iti vom raspunde. Sau pe PM daca vrei
http://cartula.net/modules/ipboard/index.p...topic=1402&st=0

Senzational Zero a prezentat fratele Lucian, imi place foarte mult :lol: Merita un articol distinct.
Spor,
Bill :lol:

#69 Useril este offline   adi_mone 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 29
  • Inregistrat: 29-August 06

Postat 18 September 2006 - 10:52 AM

faine intalniri! personal nu stiam ce si cum. (Imi pare rau pentru fratii de la Cluj ca i-am parasit mai devreme, dar se inchidea la magazinul cu verighete 8-) ).
Voi lua si eu exemplu celor din Bucuresti iar la urmatoarea intalnire voi aduce materiale spre critica. Imi pare bine sa va cunosc pe toti.

#70 Useril este offline   Alecu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 216
  • Inregistrat: 31-August 06

Postat 18 September 2006 - 11:06 AM

Ma scuzati ca intervin, dar am o intrebare! Daca as fi atat de nerusinat :lol: incat sa cer o intalnire separata de cea lunara, cam ce ar trebui sa fac si la cine sa apelez?

Multumesc!

#71 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2006 - 01:27 PM

In principiu la cine vrei si cine poate... depinde de foarte multe necunoscute. Gandeste-te ca cei mai multi suntem la serviciu in timpul zilei. in ceea ce ma priveste, poti apela fara probleme dupa 17:30 - Gabi - 0722589159

Hai bafta, si gandeste-te ce vrei sa faci la acea intalnire! :lol:

#72 Useril este offline   Alecu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 216
  • Inregistrat: 31-August 06

Postat 18 September 2006 - 07:28 PM

Am inteles, dar eu ma refeream daca trebuie sa inchiriez vreo locatie ceva, sau se stabileste dupa aia locatia ?

+ Flyboy: merci de numar daca o sa programez ceva sigur o sa fi anuntat! De fapt toti o sa fiti pentru ca ati fost super intelegatori cu un fraier incepator ca mine! :lol: :lol: :-P

Bafta!

#73 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 18 September 2006 - 07:34 PM

Citeaza

sa inchiriez vreo locatie ceva, sau se stabileste dupa aia locatia
Cu alte cuvinte: "sa inchiriez vreo plata a chiriei ceva, sau se stabileste dupa aia plata chiriei" :lol:. (scuze, nu m-am putut abtine! :lol: )

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 18 September 2006 - 07:35 PM


#74 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2006 - 07:48 PM

Z-mare, la Sep 18 2006, 09:32 AM, a spus:

Sa reinodam treaba la Europa, pe Calderon? Dar aia deschid abia la 12 si locu-i cam strimt!

Z-Mare, mai incearca o data sa scrii cele 2 cuvinte, corect de data asta :-) Nici eu nu m-am putut abtine :lol: :lol: :-P

#75 Useril este offline   Alecu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 216
  • Inregistrat: 31-August 06

Postat 18 September 2006 - 08:06 PM

Nu ma refeream la plata... desi este si asta un subiect interesant :lol: :-P :lol: :hammer:

#76 Useril este offline   misu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 167
  • Inregistrat: 13-September 05

Postat 18 September 2006 - 08:55 PM

Flyboy, la Sep 17 2006, 09:11 PM, a spus:

In ceea ce priveste celalalt PaK, chiar frumos facut... lectii de viitor pentru cine mai are de facut unul ... chiar asa ... laureeeeeeee, ai grija ca trebuie sa iti iasa bec :lol:

Ce dragut din partea ta ca ai remarcat celalat Pak si nu-i asa chiar te pricepi si poti sa dai exemple!
Am onoarea
Misu

#77 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 18 September 2006 - 09:21 PM

Reinnodam, e corect: re+innodam, deci nu se scrie cu i din a.
Da, strimt se scrie stramt, dar daca ai remarcat eu NU folosesc i din a! Ori locatie, in limba romana, nu e ...loc, e cu totul si cu totul altceva ! Cred ca nu are rost sa discutam pe marginea barbarismelor din limba romana!

Citeaza

Nu ma refeream la plata
Ba da: locatie=inchiriere. Chirie platita pentru lucruri luate in folosinta temporara. (DEX, 1996)

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 18 September 2006 - 09:30 PM


#78 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2006 - 09:22 PM

He he, multi vede, putini cunoaste, important este ca daca vrea unii ne putem aduna :lol: si face un cerc literar sau discuta semnantica si sintaxa...:-P

La locatie, cu sau fara chirie, putem reinoda ce vreti voi ...Nu inchiriaza nimeni nimic, e vorba de faze precum McDonalds de la gara sau orice altceva similar. Important e ca subiectul sa fie atragator...Cum ziceam loactia, aoleu iar o sa zica linguistii diverse... :hammer:

@Z-mare: Corect de corect este reinnodam. No hard feelings dar cred ca am dreptate. Si ce cred eu... :hammer:

@misu: Chiar frumos, pe bune mi-a placut, o sa incerc sa fur ceva din cea ce ti-a esit tie!!! :-)

@laure: Eu qiar am vb serios, vezi ce faci cu PaK-ul 40 ca avem competitie serioasa :hammer:


P.S. Orice greseala din textul de mai sus este bine-intentionata i destinata analizei si oprobiului forumarilor. SIC! :lol:

Aceasta postare a fost editata de Flyboy: 18 September 2006 - 09:24 PM


#79 Useril este offline   AdyAero 

  • Die-cast 1:72
  • Grup: Members
  • Postari: 1360
  • Inregistrat: 07-August 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Auto 1:72 plastic & diecast

Postat 18 September 2006 - 09:50 PM

Atrag atentia la modul general pentru ca am vazut ca mai multi gresesc (nu numai pe acest forum). Deci, concluzia:
Se scrie
va veni, nu v-a veni
aduceti, nu aduce-ti.
Astea sunt doar doua din cele care mi-au sarit in ochi ca baioneta unei figurine napoleniene. Am vazut ca se discuta sa nu se dezgrope securea rezboiului gramatical, dar ma gandesc ca poate semnalare unor greseli, ANONIM, intr-un topic separat, la diverse sau pe undeva nu ar strica. Asta deoarece unii dintre noi suntem parinti (eu inca nu, dar in 2-3 ani nu se stie) si pe langa pasiunea pentru machete trebuie sa ii invatam pe copilasii nostri si o limba corecta scrisa si vorbita.
Daca am spus prea multe va rog sa nu dati cu securea, scutul, tunul sau atomica in mine, intentiile mele au fost altele.

#80 Useril este offline   misu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 167
  • Inregistrat: 13-September 05

Postat 18 September 2006 - 09:58 PM

Flyboy, la Sep 18 2006, 09:22 PM, a spus:

misu: Chiar frumos, pe bune mi-a placut, o sa incerc sa fur ceva din cea ce ti-a esit tie!!! :lol:

Nu ti-as recomanda sa furi de la mine: Pak-ul meu este "neterminat" (a se citi neinceput"! "Celalalt" Pak apartine lui Daniel si de la el poti invata cu conditia sa cunosti smerenia!
A bon entendeur salut!
Misu

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi