Forum Machete,Modelism,Hobby: IAR-93/Orao 1/72 Az Model - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

IAR-93/Orao 1/72 Az Model iese sau nu iese

#1 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 15 September 2016 - 01:28 PM

Acum vreo 4 ani cei de la Az Model anuntasera ca vor scoate IAR-93, 1/72 plastic injectat. Era anuntata atit varianta in simpla comanda cit si dubla comanda. Strasnic, nu ?
Prin 2015 nu mai ziceau nimic despre IAR-93, asa ca la inceputul anului am trimis un mesaj catre Petr Muzikant intrebindu-l ce se mai aude cu acest kit. Mi-a raspuns in citeva zile spunind ca masterul este gata, dar capacitatile de productie sunt full si probabil va fi scos in 2017. Am revenit acum cu intrebarea si am primit un raspuns pe care vi-l reproduc si voua:

Your question is still premature.
The definitive production program we determine on production meetings in early December.
Best Regards
Petr Safra - team KP

Daca va uitati pe situl lor, intr-adevar au o gramada de machete lansate sau in pregatire. Daca mai primesc intrebari, daca cei care au activiitate pe alte forumuri ( pe britmodeller am vazut ca au un topic dedicat wish listului Az Model) mai agita subiectul, poate vedem la anul un IAR-93 in plastic.

#2 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 19 September 2016 - 01:48 PM

Da ai dreptate asteptarea asta ii buna dar datu cu ghiocul ii de rau!!! pe langa 93 astept si un q-5

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi