Forum Machete,Modelism,Hobby: Jucarie chinezeasca - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Jucarie chinezeasca

#1 Useril este offline   stageexp 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1116
  • Inregistrat: 18-January 08
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotografie, modelism, frumosul cotidian

Postat 20 October 2016 - 08:58 PM

Salutare,

in cautarea unor modele ieftine de la care pot sa "imprumut" diferite piese pentru machetele mele scratch build, am dat peste o masinuta chinezeasca. Exista la ora actuala multe modele de dimensiuni destul de mari pe piata, la preturi modice si calitate pe masura.
Ca sa fiu bine inteles, nu critic aceste jucarii, pentru ca asa cum sunt, acopera un segment de piata in mod necesar, fiind din pacate multi copii care isi permit cu greu si astfel de jucarii sau chiar nici pe acestea.

Acestea fiind spuse, in viteza, pe langa alte proiecte care au luat startul, m-am gandit sa modific usor aceasta macheta pentru a arata ceva mai civilizat.
Ceea ce m-a atras la jucarie a fost starea generala acceptabila, cu forme interesanta, insa ceea ce evident lasa de dorit este gama de culori. Astfel am decis sa schimb rosul plastic al machetei, dupa slefuirea prealabila a catorva "inflorituri" argintii, dupa care va urma si vopsirea corespunzatoare a bordului si tapiteriei. De partile cromate nu ma ating fiind destul de ok reprezentate, sistemul de montare fiid de asemenea in regula, neasteptat de bun.

Deocamdata iata o singura imagine urmand a reveni la subiect.

Imagine postata

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi