Forum Machete,Modelism,Hobby: Top Gun nr.4 (70) Iulie-August 2006 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Top Gun nr.4 (70) Iulie-August 2006

#1 Useril este offline   Apache 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 26-June 04
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2006 - 03:29 PM

A aparut astazi in Constanta.
Din sumar:
-Dassault Rafale (II)
-EADS CASA C295
-Retrospectiva RoIAS 2006
-IDF/IAF-fortele Aeriene Israeliene (II)
-Farnborough 2006
-C-5 Galaxy (II)
-Hiller X-18
-Ka-50 Black Shark (III)
-USS Constitution (II)
-Exercitiul Marinarul Brillant
-Fata nevazuta a avioanelor invizibile
CD Multimedia:
-RoIAS 2006- prezentare video
-Album foto Farnborough 2006

Imi pare rau, dar nu am cum sa scanez coperta :hammer: .

Aceasta postare a fost editata de Apache: 26 September 2006 - 03:33 PM


#2 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 26 September 2006 - 05:03 PM

Spune-ne te rog, cum e prezentarea video ROIAS 2006 ?!
Ce impresie ti-a facut ?!

#3 Useril este offline   Apache 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 26-June 04
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2006 - 06:17 PM

Prezentarea este impartita in doua filme, fiecare de aproximtiv 30 de minute, pregatiri si respectiv evolutii.
Partea de pregatiri contine clipurile video de mediatizare a evenimentului, sosirea si intampinarea aeronavelor, pilotilor si a personalului participant, sesiuni de antrenament, imagini din spectacolul propriu-zis (in principal axat pe spectatori si parcul static si corturile cu expozitii), instalarea corturilor, etc. De remarcat impartirea pe zile, muzica antrenanta si montajul suficient de "inspirat".
Partea de evolutii cuprinde zborul dmonstrativ f-16 olandez 1/3 din film, 6-7 minut zborul Jas 39 gripen, 1/3 din video zborul Mirage-ului, iar in final 1-2 minute cu formatia de PC-7 austriaca (cred, cei portocalii :-) ).

Calitatea video este medie, partea de evolutii este saracacioasa, cuprinde 98% evolutii solo, fundalul audio este cel "natural", speech-ul comentatorului se aude foarte rar, lipseste muzica de fundal tipica montajelor celor de la TOP GUN ;-); partea de pregatiri este satisfacatoare, przentata sub forma unui montaj destul de reusit, zic eu.
Reprosuri: lipsa evolutiilor de echipa (probabil pe cd-ul din numarul viitor), lipsa unui comentariu pe partea de evolutie (puteau sa puna macar comentariul prezentatorului "live", dar se aude undeva pe fundal), calitatea imaginii (filmarea pare a fi facuta de un amator).
Plusuri: In primul rand efortul celor de la TOP GUN (pentru incurajare), partea de pregatiri este chiar placuta, reprezinta un bun material promo pentru spectacolele viitoare (zic eu).

#4 Useril este offline   Apache 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 26-June 04
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2006 - 06:20 PM

Concluzie finala: as da nota 7 din 10, pentru efort. Trebuie sa sustinem, macar noi, una din putinele publicatii de specialitate din tara.
Parere generala .... va sfatuiesc sa cautati revista, multi poate o cumpara in ultimul timp doar pentru CD, sau din obisnuinta...

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi