Forum Machete,Modelism,Hobby: Machete de avion si instrumente noi - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Machete de avion si instrumente noi Actualizare canal YT

#1 Useril este offline   GabrielS 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 16-May 16
  • Location:Sint Maarten

Postat 13 April 2018 - 04:36 PM

Salutare, oameni buni!

Am publicat un nou video in seria de actualizari. Am considerat ca cel mai potrivit este pe forum-ul aviatie, deoarece cele mai multe machete nou achizitionate sunt din domeniu. La fel si materialele de specialitate. Nu este insa o editie exclusiva; amatorii de blindate au si ei ceva de vazut :) Mai e si un camion p-acolo...

Si vreau sa multumesc foarte mult tuturor care isi exprima opinia in legatura cu continutul sau calitatea filmului.


Actualizare canal YT - 100 de abonati


Nu uitati sa activati subtitrarile romanesti (sau pe acelea englezesti).

Va multumesc foarte mult pentru timpul aordat.

P.S. Cartula si blogul lui Rock'n'Rolla sunt mentionate in video.

PE data viitoare!

GabrielS

#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12626
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 13 April 2018 - 04:48 PM

Calitatea imaginii este foarte buna, idea in sine este buna, ma bucur pentru subtitrarea in limba romana!
Am de facut o obiectie, calitatea kitului de IAR 80 de la Hobby Boss nu e chiar cea mai cea si ai ilustrat asta chiar cu interiorul cocpitului! Parerea mea!

#3 Useril este offline   GabrielS 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 16-May 16
  • Location:Sint Maarten

Postat 13 April 2018 - 04:58 PM

Multumesc frumos, Z-mare.

Da, am realizat dupa ce am vazut constructia lui Rock'n'Rolla cat de mult lipseste din kit. Si nici cartea lui Radu nu o primisem inca. La momentul filmarii eram super-entuziasmat ca un producator mare ne-a bagat in seama si pe noi :) Pentru modelistul cu ambitii modeste, ca si mine, este un kit bun totusi.

Toate cele bune si multumesc.
GabrielS

#4 Useril este offline   Finn 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 260
  • Inregistrat: 05-April 14

Postat 13 April 2018 - 07:55 PM

Felicitari pentru numarul de abonati, Gabriel! Si eu cred ca imaginea e foarte buna acum.

Hurricane-ul de la Airfix (chiar kit-ul tau) l-am facut si eu. Piesele kit-ului se potrivesc excelent, cu exceptia remarcabila a jumtatilor de aripa. Informeaza-te dinainte despre asta ca sa nu ai o surpriza. De asemenea, sunt cateva urme de injectie care vor fi foarte vizibile in baia trenului de aterizare daca nu te ocupi de ele pana sa lipesti aripile. In plus, daca vrei sa-l faci cat mai corect ai avea nevoie de rotile cu 5 spite de la CMK (Q72 197 - set proiectat special sa se imbine cu piesele kit-ului Airfix). In fine, totul depinde de cat de bine te impaci cu seful (daca am inteles corect comentariul din clip.

Aceasta postare a fost editata de Finn: 13 April 2018 - 07:56 PM


#5 Useril este offline   GabrielS 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 16-May 16
  • Location:Sint Maarten

Postat 16 April 2018 - 04:18 PM

Finn, scuze pentru raspunsul cu intarziere.

Multumesc frumos pentru ca ai urmarit (cu atentie) filmul. Da, ai inteles corect.

Si informatiile cu privire la Hurricane-ul Airfix sunt foarte folositoare mai ales pentru ca, din cauza programului meu prea incarcat, de cele mai multe ori sacrific timpul de documentare.

Salutari cordiale,
GabrielSImagine postata

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi