Forum Machete,Modelism,Hobby: Caut LA-5 Fighter Italeri No. 135 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Caut LA-5 Fighter Italeri No. 135 1:72

#1 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 03 October 2023 - 04:18 PM

Salut baieti .
Caut un model ce mi-a placut mult ... acum multi ani . Este vorba de acel batran LA 5 produs de Italeri de prin 1980 .
Imi aduc aminte cand l-am vazut prima data , la magazinul Central din CJ , odata cu aparitia primelor kituri vestice , dupa Revolutie . L-am ochit de departe ca un vanator german , dar pe cat ma apropiam imi dadeam seama ca era ceva diferit si nu FW 190 , pe care il stiam deja . Mi sa parut atat de inedit cand am descoperit ca era un vanator rusesc capturat , fiindca pana atunci aflasem vag din carti ca ar fi existat astfel de istorii . Am fost fascinat .




Odata cu redescoperirea pasiunii pt. modele vechi mi-am adus aminte de kitul acesta si cat de mult mi-a placut ... si as dori sa mai fac unul , insa de aceasta data in camuflajul si interpretarea gresita . Adica asa cum era indicat de boxart sau prospectul de pe spatele cutiei . De " colectie " . ^_^ ,cum ar veni .

Tin minte ca cineva a oferit la vanzare aici pe forum acest kit ,nu foarte demult , dar nu mai stiu cine sau daca sa cumparat intre timp .

------------------
De aceea rugamintea mea este daca cineva are acest kit si doreste sa-l vanda , as dori sa-l cumpar .... Poate fi si plasticul Zvezda sau Revell , etc. ....dar marcajele , adica decalurile --- germane ---- originale ( cele rusesti imi sint indiferente , fiindca eu vreau sa-l reprezint pe cel capturat ,german ) .

De asemenea sint dispus sa cumpar doar decalurile kitului Italeri .

Nu stiu exact ce pret ar avea modelul cu totul , adica cel original , Italeri . Undeva pe la 40 lei +/- ?
Daca modelul este inceput sau deteriorat voi fi nevoit sa cer un pret mai mic , dar in principal ma intereseaza decalurile sa fie ok ... .

Multumesc pentru atentie baieti si spor la modeleala !

Ps . Am uitat sa precizez ca sint din CJ , dar suport eu taxele postale , cu Posta Romana . Prefer ca plata sa fie ramburs sau cont .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: la 5 fn italeri pt culori        1.jpg
  • Imagine atasata: la 5 fn italeri pt culori       1.jpg

Aceasta postare a fost editata de dany: 03 October 2023 - 04:28 PM


#2 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 15 November 2023 - 12:22 PM

Eu il am in varianta imbuteliata de Zvezda. Acelasi plastic verde, dar fara decaluri nemtesti. Nu cred ca-i greu sa faci rost de niste cruci si un 21 alb; Vezi si tu...

#3 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 15 November 2023 - 04:31 PM

Salut Mdo . Am gasit pe un site englezesc unul original Italeri si l-am cumparat . In curand ar trebui sa ajunga .
Multumesc de interes .

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi