Forum Machete,Modelism,Hobby: cadou kituri aero 1/72 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

cadou kituri aero 1/72 diverse machete pentru copii

#1 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 01 December 2023 - 06:14 PM

Lume, lume...Curatenie de iarna. Cadou urmatoarele machete aero toate 1/72:
  • Mastercraft Avia C-2?Arado 196, Mastercraft CR 714C1, Mistercraft Tempest V, Mistercraft P36, Zvezda La5 FN

Se dau toate cu predare in Bucuresti. Scoateti copiii de pe deviceuri, dati-le de lucru, ca cine stie...
MD

#2 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4776
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 01 December 2023 - 06:22 PM

Mdo , spune-mi te rog , este valabila doar pentru Bucuresti aceasta oferta ?
( As fi interesat de acele avionase . Platesc eu transportul daca se pot trimite si in alt oras . )

Aceasta postare a fost editata de dany: 01 December 2023 - 06:42 PM


#3 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 01 December 2023 - 07:10 PM

Vezi postareadany, la 01 December 2023 - 06:22 PM, a spus:

Mdo , spune-mi te rog , este valabila doar pentru Bucuresti aceasta oferta ?
( As fi interesat de acele avionase . Platesc eu transportul daca se pot trimite si in alt oras . )

Stai sa vad daca ajung luni la posta. Da-mi o adresa pe PM...

#4 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4776
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 01 December 2023 - 09:00 PM

Salut Mdo , am lasat adresa pe PM . Poti sa le pui la posta cand doresti , nu e graba , doar te rog sa ma anunti cand pleaca .
Multumesc mult !

#5 Useril este offline   enevasile2002 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 09-December 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie, modelism

Postat 04 December 2023 - 09:31 PM

Salut Mdo,

As dori eu LA-5, pentru un baiat de 16 ani pasionat de avioane, sunt din Bucuresti.
Daca este de acord si Dany.

Merci la amandoi de intelegere
Vasile

Aceasta postare a fost editata de enevasile2002: 04 December 2023 - 09:32 PM


#6 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4776
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 04 December 2023 - 10:39 PM

Mi-ar fi trebuit La-ul ... insa as putea sa renunt .

Dar as vrea sa te rog sa nu alegi pentru el .
Arata-i te rog fiecare model , ce se gaseste in cutie , cum arata montat , care este mai greu sau mai usor de construit ... si lasa-l pe el sa aleaga . Si eu renunt la oricare dintre ele . La-ul , Arado , P36 , etc . , ce doreste el .

Aceasta postare a fost editata de dany: 04 December 2023 - 11:13 PM


#7 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4776
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 05 December 2023 - 05:30 AM

Ps . M-am gandit sa fac o scurta recenzie .


Daca este la prima macheta , eu as fi recomandat Curtiss P36 https://www.super-ho...-H.75-Hawk.html
Eo matritza Heller , piese putine , se potriveste bine , e un avion simpatic si e destul de maricel ... In 2-3 ore ar fi gata . Mistercraft are niste variante de inmatriculare interesante . German , francez , finlandez , american .

La 5 Zvezda e o matrita Italeri . Nu e greu de facut ... dar parca nu la prima macheta . Pot aparea nepotriviri la fuselaj , aripi motor , interior . Are piese mici care necesita atentie .
Ar fi bine sa fie asistat la constructie de un modelist mai avansat . La pictura ar putea sa-i fie greu din cauza culorii plasticului verde inchis . Nu pot pune link , cu ce era in cutie ,probabil din cauza producatorului rus .


CR 714 https://www.super-ho...5-Varsovie.html E o matrita Plastik , o copie nereusita Heller . Esimplu , piese putine , carlinga proasta . Ar fi ok-ish pt. prima macheta , in special daca vrea sa vada cum e , dar poate n-are chef sa persevereze . Il poate arunca la cos sau sa-l transforme in petarda . Desi e usor de construit , ar fi bine sa fie asistat . Eu am avut ceva probleme cu unul la lipirea aripilor superioare cu cele inferioare .
L-as putea recomanda pentru prima macheta , dar s-ar putea sa nu-i placa forma aceea mai ciudata a avionului . In schimb daca ai place sa picteze , e unul dintre avioanele cu cele mai interesante scheme de vopsire .

Tempest V . https://www.super-ho....V-9584597.html
Initial o matritza Heller, cred . Nu stiu cat de facil e la montaj fiindca nu am mai avut , dar de obicei ceea ce este Heller se monteaza usor .E un avion mare . Nu stiu daca ar fi bun pt prima macheta , vad ca are piese subtiri si mici care ar putea sa cauzeze dificultati , dar din fericire nu sint multe . Recomand sa fie asistat .

Mastercraft Avia C-2?Arado 96 Acesta e un avion frumos ... aproape ca un Zlin ,probabil matritza KP , Smer . E un model greu de construit , in special la racordul aripilor cu fuselajul si la carlinga . Nu-l recomand pentru prima macheta .
Macheta arata cam asa , dar probabil cu alte decaluri https://www.super-ho...590884c66e0a88d

#8 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4776
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 05 December 2023 - 06:32 AM

PPS
Sint foarte curios ce va alege :-)

#9 Useril este offline   Beck103x 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 26
  • Inregistrat: 16-January 12
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Elicoptere :D

Postat 29 January 2024 - 09:07 PM

Salutare si Un an nou linistit.
Mai este valabil anuntul?

Vezi postareamdo, la 01 December 2023 - 06:14 PM, a spus:

Lume, lume...Curatenie de iarna. Cadou urmatoarele machete aero toate 1/72:
  • Mastercraft Avia C-2?Arado 196, Mastercraft CR 714C1, Mistercraft Tempest V, Mistercraft P36, Zvezda La5 FN

Se dau toate cu predare in Bucuresti. Scoateti copiii de pe deviceuri, dati-le de lucru, ca cine stie...
MD





#10 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4776
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 09 February 2024 - 07:22 PM

Salut Beck . Scuze , doar acum am vazut postarea ta .
Nu mai sint valabile , ... le-am luat eu atunci prin decembrie .Toate inafara de Mistercraft Tempest V .

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi