Forum Machete,Modelism,Hobby: TAMIYA!! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

TAMIYA!!

#121 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2006 - 11:35 PM

@dann&christian

Caz tipic de dedublare de personalitate ... :bang:
It must be really lonely being you...
Noapte buna in continuare...
:lol:

#122 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 09 December 2006 - 11:36 PM

Mai baiete, dann sau cine-oi fi, daca nu mi-as da seama ca nu esti decit un paduche lat, aproape ca m-as enerva din cauza prostiilor pe care le debitezi. Desigur e simplu sa jignesti o gramada de oameni pe care nu-i cunosti, de la adapostul unui nick name. Nu te obosi sa mai postezi aici decit daca-ti dai numele si adresa ca sa pot o data sa-ti rup urechile.

#123 Useril este offline   Alecu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 216
  • Inregistrat: 31-August 06

Postat 09 December 2006 - 11:40 PM

Citeaza

Cred ca ,chiar daca oferta ta era si mai mica tot aveau de criticat . Asta este in natura poporului . Nimic nu-i multumeste totul le pute


Nu stiu daca ce spui tu este "caterinca" sau voi v-ati facut un clan si ati hotarat sa intrati pe forumul asta unde vine omul sa mai prinda cate o chestie despre tehnici de lucru, modele si toate cele, si sa bagati raca intre oameni si sa va certati cu toti; nu e frumos ce faceti dar daca vi se pare in regula ar trebui sa va cautati alt forum pe care sa postati, parerea mea...

Toata cearta asta chiar este impotriva a ceea ce ar vrea sa reprezinte site-ul asta.

Citeaza

Cine cacat e Cartula asta printre voi de v-a spalat creierii ?


Si ar trebui sa iti masori cuvintele ca nu e WC-ul public asta ! Un pic de respect ca doar nu suntem animale.

#124 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 09 December 2006 - 11:52 PM

Am un puzzel din ......2 piese . E cineva capabil sa-l construiasca ? Tu ala care te uitai la Tamiya ! Crezi ca-l poti pe asta ?

#125 Useril este offline   skyray 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 100
  • Inregistrat: 22-November 05
  • Location:Dallas, TX

Postat 09 December 2006 - 11:53 PM

pentru dann si christian: Alifie, nu este deloc frumos cum te porti. Sa-ti fie rusine mare mai, neobrazat obraznic!

#126 Useril este offline   skyray 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 100
  • Inregistrat: 22-November 05
  • Location:Dallas, TX

Postat 09 December 2006 - 11:55 PM

Desi este un pic distractiv, eu totusi as propune sa fie inchis topicul si sa fie desfiintate username-urile acestui alifie de dann sau christian cu tamiya lui cu tot. Au facut suficienta mizerie aici pe site.

#127 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 09 December 2006 - 11:55 PM

Si acum la lucruri serioase . Vreti sau nu vreti Tamiya in Romania ? Si daca da care ar fii pretul vostru ? Va descurcati cu maruntisul din batista ?

#128 Useril este offline   Pacala_si_Tandala 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 09 December 2006 - 11:58 PM

Am observat ca pe aici pe forum lumea buna se aduna repede...asa ca hop si eu din Vaideeni...

am totusi niste scurte observatii:

SENZATIONAL....DAN TZEPUIESCU IN DIRECT....SENZATIONAL!!!!

1. Aloooo....domnuu...esti mai ceva ca Vadim in campanie electorala...mai las-o nene, ca iar semeni a securist !!!

2. Eu nu mi-am depasit granitele intrinsece ale Eu-ului de sorginte carpato-danubiano-pontica...dar sigur ca am fost la Paris, bou si m-am intors Eiffel :bang: Eu habar nu am de firme si de alte alea...eu sunt romanul generic pe care sa il invete unii de au iesit pe afara cand noi faceam plastice cu soia

3. la dreapta Tamiya... la stanga...Dragon ...si in fata cine ??? Asa mai jos de brau, sub curea...Clientu'? :lol:

4. Air fix...si coafura sta FIX in AER...oricum vescnica pomenire acestei firme !!! Si slujita si coliva buna...Miammm ....poate nu stii te informez eu ca Airfix e pe maini bune!!! Ale altora...

5. Frate-frate da branza e pe bani. Se intampla exacat ca pe drumurile partriei cand te opresti sa cumperi o rosie si alte alea...Se uita taranul la masina si zice ...AAAAAA asta e forum de oameni tare jmecheri...pai astia au bani domne...ai apoi e hobby...nu jucarie, cum zice lumea la vama...."A...aici aveti jucarii....Bine, bine..."

Lesson 6: Diferenta intre IMPORTATAUR si DISTRIBUTAUR (sau DISTRIBOU) e ca unul aduce stive la preturi mici si alalalt se chinuie sa puna un adaos cum da Domnu' (sau fiscu') doar doar o manca si el un caviar in uichend... :roll:

7. RELOADED: Nu te amagi...in general am auzit ca prin Suedia ofertele sunt cam mici...ca de aia vin suedezele la noi :hammer:

8. Slava, slava de trei ori slava...DOMNULUI ca nu sunt tu...faci ca aia de au plecat sa faca avere pe acolo si cand nu au reusit sa se descurce cu "salariul" de somer in Suedia mai vor ceva si ei de la tarisoara asta...

9. Sefu....da...dumneavoastra de ce nu va internati ??? Am eu o relatie...buna...intrati sigur in carti...alea de anatomie si patologie...

10. In caz ca nu ai sesizat, cartula e o comunitate. intr-o comunitate lumea e civilizata, se cunoaste, se respecta. Cand vine vre-un venetic - apropo, asa se numesc "stranieri" in limba neaosa - ne asteptam sa se poarte frumos, ca nici noi nu venim la tine la Goteborg sau Prosteborg sau wherever you are, sa intram cu noroiul arctic si impotent in casa. Daca te SMEREAI...erai mai apreciat...Misu sa nu te superi dar uite omul asta chiar are nevoie sa invete arta asta.....No offense la cei care stiu despre ce e vorba. Tu christian nu ai nevoie de noi, noi nu avem nevoie de tine....seara buna...afaceri prospere....dar stii ceva???? Mai dute-n .... plata Domnului si las-ne....

De la Stockholm pan la Tisa...
Machetistu plansu-mi-sa...
Ca nu i marfa in tara vere...
Hai sa producem lovele...

Multumesc parintilor mei care m-au facut barbat sa imi placa plasticele si femeile si sa urasc prostia, si sa nu fiu nevoit sa nasc specimene de astea ...civilizate, multumesc adminilor care probabil vor da un mare KICK dupa lectia asta, si mai multumesc voua ca ati citit!!!

Si daca v-ati amuzat....SUNT FERICIT....oricum rad de 2 zile cum nu am mai ras de la absolvire si or tot fi ceva ani de atunci...

Felicitarile masa si dansul pe Bd Al OBregia, la Nr. 9 bis, Pavilion XII - "Reabilitare si integrare sociala", Salonul 7 pe tavan langa lustra!!!

Va multumesc si TINETI APROAPE....ca vine Craciunul!!!

#129 Useril este offline   Pacala_si_Tandala 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 10 December 2006 - 12:04 AM

dann, la Dec 9 2006, 11:52 PM, a spus:

Am un puzzel din ......2 piese . E cineva capabil sa-l construiasca ? Tu ala care te uitai la Tamiya ! Crezi ca-l poti pe asta ?

M-am prins ...l-ai ciordit de la testarea psihologica la care ai fost supus in frageda pruncie cand s-au hotarat ai tai sa te dea la scoala....tz tz tz tz

Mai omule....da-mi-l mie ca spitalele in Romania nu au bani de dotare..ce sa ma i zic de machete


Serios vorbind, vreau Tamiya in Romania, dar nu de la tine... :bang: SIC!!! :-D

Mai bine de la Arhi ca il cunosc, de la Olaf ca il iubesc (platonic vikinge, platonic) si de la Pavel ca il respect....everything else...is extra...

THAT MEANS YOU!!!

AUGURI....

BYE BYE...

GRUSS GOT...

SI SA NE VEDEM IN GARA, Tu in tren si eu pe afara... :lol:

#130 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2006 - 12:06 AM

baietzi, mergeti, spalati-va pe dintzi si culcati-va ... exista deja un magazin care vinde Tamiya in Bucuresti ...


Daca tot veniti sa ne scuturati de ultimii banutzi din batista, si cum tratamentul psihiatric e scump in tarile nordice, dati o tura pe sos. Berceni nr.10;
v-ar face (mai) bine...

#131 Useril este offline   Alecu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 216
  • Inregistrat: 31-August 06

Postat 10 December 2006 - 12:08 AM

Sunt de acord cu post-ul lui skyray; topicul ar trebui inchis si uitat atat el cat si personajele care in doar careva post-uri scurte au reusit sa aprinda o intreaga comunitate si care nu ajuta cu nimic spiritul de infratire care se incearca aici.

Ati lasat o impresie foarte proasta aici, baieti; pacat. Ati fi putut aduna, poate, oarece admiratori cu modele sau cu marfa adusa pe placul si buzunarul tuturor. Desi ne integram de la anul in UE situatia financiara a romanului ca mine si ca multi de pe site nu poate fi pusa in situatia de a alege modele Tamya de nu stiu unde la cel mai mare pret posibil cand putem sa-l gasim la chinezi sau americani la juma' de pret; toata lumea ar alege a doua varianta. Daca asta v-a suparat pe voi, situatia noastra financiara, ar trebui sa va mutati afacerea in Monaco sau Luxembourg, unde stiti voi ca un om de rand castiga mai mult de 200E pe luna.

Daca o sa se ajunga sa se castige si in Romania peste 2000E/luna, sa dea Domnu' sa luam cat mai multe modele de la tine. Insa daca se va ajunge la asa salarii ... io fac poze cu tot litoralu' si ma duc sa vand mici in Congo :lol: :bang:

#132 Useril este offline   Pacala_si_Tandala 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 10 December 2006 - 12:09 AM

1-0-9, la Dec 10 2006, 12:06 AM, a spus:

baietzi, mergeti, spalati-va pe dintzi si culcati-va ... exista deja un magazin care vinde Tamiya in Bucuresti ...


Daca tot veniti sa ne scuturati de ultimii banutzi din batista, si cum tratamentul psihiatric e scump in tarile nordice, dati o tura pe sos. Berceni nr.10;
v-ar face (mai) bine...

Fratioare...mai zi-le si tu, sa le mai zica si altii ca pe mine deja ma doare coafa si profundorul de cat le-am explicat...

Aici statul are grija de ei...acolo ii pune la munca....naspa...


Parca era o poezie...

Si daca ramuri bat in geam,
Si e mai cald in Congo,
Acolo sigur ma duceam,
Sa-mi iau machete...TONTO

Aceasta postare a fost editata de Pacala: 10 December 2006 - 12:11 AM


#133 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 10 December 2006 - 12:19 AM

Si totusi se pare ca sunteti precum popicele . E de ajuns o bila , doua si ......
Cel ce mi-a dat adresa saitului ,este printre voi si va cunoaste bine . Din spusele lui asa ati mai procedat si cu altii . Va credeti invincibili . In realitate va buzunariti intre voi pt. maruntis.

#134 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 10 December 2006 - 12:30 AM

Apoi pt. voi toti . Nu ma mai amenintati cu faptul ca nu veti cumpara dela mine . Eu nu vind nimic .Asa ca nu veti fii clientii mei . Si uite asa se studiaza o piata si vezi cu cine ai de aface . Asta este valabil in toate domeniile .Pe mine domeniul asta nu ma intereseaza . Daca ati citit opinia mea ati fii vazut la ce m-am oferit . IN ROMANIA NU SE POATE DESCHIDE O PIATA DE DESFACERE A UNUI PRODUS ATIT TIMP CIT SALARIILE SUNT DE .....200 - 300 € .

#135 Useril este offline   Michael_Wittmann 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 818
  • Inregistrat: 19-March 05

Postat 10 December 2006 - 12:30 AM

Citeaza

Posted on Dec 10 2006, 12:19 AM
 
Si totusi se pare ca sunteti precum popicele . E de ajuns o bila , doua si ......
Cel ce mi-a dat adresa saitului ,este printre voi si va cunoaste bine . Din spusele lui asa ati mai procedat si cu altii . Va credeti invincibili . In realitate va buzunariti intre voi pt. maruntis.

Pe prietenul ăsta al tău nu-l cheamă livian, nu? Mai lasă-ne christian, dann, napoleon sau cine oi vrea tu să fii!

#136 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2006 - 12:31 AM

napoleon :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

#137 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2006 - 12:37 AM

Bun, asta asteptam, dann, sa spui ce-i cu tine pe aici. Ma bucur ca ai spus cu gurita ta ca ai primit link-ul de la amicul Livian Stanciu, Liviu/Intruder/Avenger pe forum. Foarte probabil ca si amicul christian sa fi postat la misto lista aia de preturi... Cine stie, si mai ales cui ii pasa? Livian, noi oricum te iubim... Esti "special".

Va mai multumim inca o data pentru distractia gratuita, spectacolul a fost de exceptie.

Epilog: ambele conturi se blocheaza incepand de acum. Nu gasesc justificata prezenta voastra in acest colt de internet. Have a nice evening, boys.

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi