Forum Machete,Modelism,Hobby: Air Aces of the Austro-Hungarian Empire - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Air Aces of the Austro-Hungarian Empire 1914-1918

#1 Useril este offline   szek 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 241
  • Inregistrat: 09-May 05

Postat 31 December 2006 - 10:16 PM

a fost mosul tare darnic cu mine anul asta si am primit urmatoarea carte pe care mi-o doream de mult.

Air Aces of the Austro-Hungarian Empire 1914-1918
Dr Martin O`Connor
Flying Machines Press

In cartea de fata sunt descrise biografiile tuturor celor 49 de asi ai imperiului austro-ungar.
cartea contine o sumedenie de poze rare; fiecarui as ii este atribuit un set de poze (portete si poze cu avioanele ce care a zburat).
50 dintre avioanele asilor au profile color.

la sfarsitul cartii este o lista cu toate victoriile fiecarui pilot: data, avionul doborat, locatia, cine/cum a confirmat victoria.

este o carte fantastica, din pacate "out of print" si destul de scumpa din cauza asta.

#2 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 31 December 2006 - 10:45 PM

Ho, ho ho !!
Mosul tau pare pasionat de WW1 :-D
Adevarat Mos ! Sa-ti traiasca !
:pint: :hammer:

#3 Useril este offline   szek 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 241
  • Inregistrat: 09-May 05

Postat 31 December 2006 - 10:58 PM

da, Cristian, e un Mos aviator :)

am uitat sa spun:
daca vreti sa gasiti carti rare, out of print, etc, pe care nu le gasiti la magazinele obisnuite de pe net, AbeBooks este o sursa foarte buna.
este un site de intermediere pentru sute, daca nu mii de anticariate din lume. plata se face cu orice card de credit. prin ei platesti, iar anticarul de la care comanzi cartea iti trimite.

eu am luat cartea de la un anticar din UK. cartea fiind second-hand, scria acolo a ar avea colturile indoite si niste urme de uzura.
eu cred ca au mintit ei...cartea e in stare perfecta, pot sa jur ca e noua. nu are absolut nici o urma de uzura. nu mi-am crezut ochilor.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi