Forum Machete,Modelism,Hobby: Republic Star Destroyer - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Republic Star Destroyer Sburatorul spatial

#121 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 24 January 2007 - 02:22 AM

Hai sa incheiem....Ne pierdem vremea cu ceva ce ne intereseaza doar tangential. :-D

#122 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 24 January 2007 - 02:33 AM

Cineva iera io :-D .Da s-a gasit , e sus ,la inceputl paginii. Ceea ce ai expus tu nu cunosteam. Imi poti spune de unde e imaginea ?Foarte interesanta sabia (nu reflecta starea interioara a personajelor)

#123 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 24 January 2007 - 12:58 PM

VIPER, la Jan 23 2007, 11:10 PM, a spus:

Dar personajul are ceva... Nu stiu, foarte "militaresc" in el. Si cum sunt topit dupa tot ce inseamna WWII, mi s-a parut o clara analogie la (cu?) un ofiter german.

Nu stiu de ce, dar eu mereu l-am asociat pe Moff Tarkin cu un ofiter japonez - cred ca e felul in care nu externalizeaza nici un fel de emotie, mereu serios si impasibil pereat mundus. In plus, toti "soldateii" din jurul lui purtau shepkutze din alea cochete, gen armata japoneza. :-D
Radu

#124 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 24 January 2007 - 01:02 PM

Imaginea e dintr-un CD al unui prieten care continea imagini propuse inainte de faza finala. Unele erau chiar de prost gust iar altele erau poate mai misto decat varianta finala.
Poate mai reusesc sa fac rost de el.

#125 Useril este offline   VIPER 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 24 January 2007 - 01:09 PM

Tone de imagini sunt in enciclopedia cu pricina. Diseara va dau detalii mai multe.

#126 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 25 January 2007 - 01:35 AM

Wurger , ne mai pasui aici...?( in caz ca revine VIPER cu ce spunea mai sus). Mie chiar mi-a cazut bine topicul asta chiar daca s-a cam deraiat de la subiectul principal ...Mi-am adus aminte cu duiosie de un mod de viata si de o virsta la care chiar nu ma mai gindisem de mult.

#127 Useril este offline   VIPER 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 25 January 2007 - 08:08 AM

Am revenit. Am reinstalat cu nostalgie Enciclopedia cu pricina si am incercat o capturare de ecran plimbandu-ma prin meniurile CD1 (sunt 2 CD). Buba e ca filmul a iesit aiurea, are viteza mare si imaginea e intr-un sfert de ecran... Il uploadez acum dar poate ma ajuta cineva cu o idee cum dau crop la sectiunea aia sa fac filmuletz doar cu zona activa... Oricum, daca il faceti full-screen si gasiti un player care sa mearga cu viteza redusa (1/2x de exemplu), e va vedea OK structura Enciclopediei. A, si, bineinteles, cine o vrea (free, desigur!), vorbim pe PM.

Link catre film: http://rapidshare.co...SW_BTM.avi.html

#128 Useril este offline   VIPER 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 25 January 2007 - 06:29 PM

Din pacate nu mai pot edita mesajul anterior, nu vroiam sa para SPAM... Am mai bibilit filmuletul:

http://www.youtube.c...h?v=BfRTSOusYyE

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi