Forum Machete,Modelism,Hobby: DiecastMagazine - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

DiecastMagazine Machete metalice

#1 Useril este offline   machete 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 19-August 05

Postat 04 May 2007 - 10:39 PM

Una dintre cele mai importante publicatii dedicate celor atinsi de “microbul” machetelor metalice, revista australiana “The Diecast Magazine”, este acum prezenta in original si in Romania . Editata in conditii grafice deosebite (65 de pagini color pe hartie glossy), revista ofera colectionarilor stiri despre cele mai noi miniaturi metalice de masini, motociclete, tancuri, avioane si chiar barci. Deasemenea cititorii mai pot gasi in paginile sale prezentari detaliate si bogat ilustrate, atat ale machetelor produse de marci consacrate, ca CMC, GMP AutoArt Exoto, CMC, Forces of Valor, Hotwheels,GMP, Precision Miniatures, Guiloy, ERTL , precum si ale unor modele specifice pietei australiene, care s-ar putea dovedi deosebit de interesante pentru pasionati.
Editata in limba engleza
Format A4
Nr 1 ianuarie 2007

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: cover_frontsmaller.jpg


#2 Useril este offline   machete 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 19-August 05

Postat 04 May 2007 - 10:41 PM

Si numarul 2 martie 2007

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: cover_front_finalsm.jpg


#3 Useril este offline   VIPER 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 04 May 2007 - 10:42 PM

Asta e o veste interesanta!

#4 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 05 May 2007 - 02:14 PM

machete, la May 4 2007, 11:39 PM, a spus:

Una dintre cele mai importante publicatii dedicate celor atinsi de “microbul” machetelor metalice, revista australiana “The Diecast Magazine”, este acum prezenta in original si in Romania .

Ma bucur.
Dar uiti sa ne spui esentialul: de unde se poate cumpara si mai ales cat costa !

Din experienta personala din trecut, stiu ca asemenea reviste din strainatate sunt "importate" (o vreme) de diferite firme si apoi distribuite prin intermediul unui lant de chioscuri de difuzarea presei. Preturile insa, sunt de multe ori nejustificat de mari. Ca urmare nu se prea vand si "importul" moare ....

#5 Useril este offline   VIPER 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 05 May 2007 - 04:02 PM

Eu stiu cine le aduce si cine le vinde, dar il las sa zica singurel :lol:

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 05 May 2007 - 04:03 PM


#6 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 05 May 2007 - 06:34 PM

VIPER, la May 5 2007, 04:02 PM, a spus:

Eu stiu cine le aduce si cine le vinde, dar il las sa zica singurel :lol:

Pretul este 39 lei si se poate achizitiona de pe autoart.ro.
Vorbim de aceiasi persoana, nu? :pint:
:lol:

Bafta!

#7 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2007 - 10:42 PM

Cat mister..... :-? 8-)

#8 Useril este offline   VIPER 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 18-March 06

Postat 05 May 2007 - 11:40 PM

@Crios: corect.

@Wurger: nu e mister dar nu stiu care sunt obiceiurile de aici legate de reclama...

#9 Useril este offline   machete 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 19-August 05

Postat 05 May 2007 - 11:56 PM

N-am specificat locul din acelasi motiv ca nu stiam cum e cu publicitatea. Multumesc Crios!

#10 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 06 May 2007 - 08:55 AM

crios, la May 5 2007, 07:34 PM, a spus:

Pretul este 39 lei si se poate achizitiona de pe autoart.ro.

Expediere inclusa ?!*

Ei uite, crios ca facand parte din grupul de moderatori, poate ar fi putut sa dea un raspuns cu privire la "facutul de reclama" in acest caz particular.

Parerea mea, ca si simplu membru al forumului, e ca ata timp cat se vorbeste de "articole" cu interes modelistic, oricine poate face reclama decenta (ne negativa, adica ce bun e asta si ce prost e celalalt), care sa aiba de fapt caracteristici de informare: de unde se poate procura, in ce conditii, cat costa, etc.

*PS: m-am uitat eu pe site si nu poti afla costul expeditiei, pana nu simulezi o comanda :-x
Si care in cazul unei reviste, sau chiar a doua, sau chiar a mai multor kituri e de 9 lei. (asta daca optezi pt. Posta Romana, cea mai ieftina dintre expeditii).
Tot ca si opinie personala, 9 lei pt. una sau doua reviste e totusi mult.

#11 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 06 May 2007 - 12:33 PM

Blue-Max, la May 6 2007, 08:55 AM, a spus:

Ei uite, crios ca facand parte din grupul de moderatori, poate ar fi putut sa dea un raspuns cu privire la "facutul de reclama" in acest caz particular.

Max, in acest "caz particular" chiar am dat un raspuns pe care chiar l-ai citat. :lol:
Ca un caz (tot particular) in acest forum se cam poate face reclama gratuita (spre deosebire de multe alte forumuri de profil din lumea asta) si atata timp cat este de bun simt, dupa cum ai spus si tu, totul este OK. si fireste, atat timp cat fiecare care isi face reclama o face in topicul lui care topic acceptat este unul singur (a se vedea: topicurile de vanzari ale lui Pavel, Olaf, Modelfan, etc.).
Regulile astea au fost stabilite de proprietarul forumului (persoana pe care oricine este interesat sa le afle o poate face direct fara "scari ierarhice") si inca nu s-au schimbat asa cum nici scopul forumului nu s-a schimbat el ramanand in continuare acela de modelism static cu intrigile, pasiunile si orgoliile specifice acestui tip de hobby.
Bafta!

#12 Useril este offline   machete 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 19-August 05

Postat 06 May 2007 - 01:48 PM

Blue-max ai dreptate ca taxa postala este prea mare in cazul revistelor, dar devine mica daca iei pe langa si o macheta, cum fac majoritatea clientilor. Dar ca sa nu neglijam pe nimeni vom pune o taxa postala speciala pt reviste de 3lei

#13 Useril este offline   machete 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 19-August 05

Postat 11 May 2007 - 10:38 PM

Cine doreste cantitati mai mari de 10buc pt distributie pretul este 25lei fara TVa

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi