Forum Machete,Modelism,Hobby: Apararea antiaeriana 1944 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Apararea antiaeriana 1944 CD-ROM

#1 Useril este offline   Pletila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 323
  • Inregistrat: 14-January 05

Postat 23 May 2007 - 12:44 PM

"Poveste inedita.A fost achizitionat din targul Vitan-Barzesti pe o rola de 12 min transpusa digital si apoi facuta cadou unui prieten care nu s-a sfiit sa-l vanda altor prieteni ce au extras poze si au sustinut dupa cum o sa puteti vedea dvs ulterior, ca sunt din alte surse.Ne jenam sa spunem adevarul.Iese totdeauna la iveala dar cui mai foloseste?"

Semnat: Doctor Hook and the medicine show

Pret: 30 RON + 2,5 RON taxe

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: post_14_1179917167.jpg

Aceasta postare a fost editata de crios: 23 May 2007 - 12:58 PM


#2 Useril este offline   bansaraba 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 30-August 09

Postat 05 March 2011 - 01:03 PM

Bine, bine, dar ce contine mai exact filmarea? Ca si pe site, Dumnezeu cu mila, n-au avut destule taste sa puna o descriere clara la CD-uri.

#3 Useril este offline   Cantacuzino 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 717
  • Inregistrat: 22-February 05

Postat 07 March 2011 - 01:25 PM

Citeaza

Poveste inedita.A fost achizitionat din targul Vitan-Barzesti pe o rola de 12 min transpusa digital si apoi facuta cadou unui prieten care nu s-a sfiit sa-l vanda altor prieteni ce au extras poze si au sustinut dupa cum o sa puteti vedea dvs ulterior, ca sunt din alte surse.Ne jenam sa spunem adevarul.Iese totdeauna la iveala dar cui mai foloseste?"

Semnat: Doctor Hook and the medicine show



Stiu cum e. Si eu am gasit in Vitan Barzesti o rola de 60 de min cu bombardamentul de 1 august 1943. Dupa care am aflat ca a fost vandut ilegal de un prieten unor necunoscuti precum unul Ovidiu Gologan, Ioan Grigorescu si mai incoace unul care l-a vandut pe CD si casete video. Dar adevarul iese intradevar la suprafata :bad: :yahoo: .

Nu domnilor, filmele astea nu se pot gasi in targuri decat daca au fost furate de la arhivele nationale. Nu sunt proprietatea personala a nimanui decat a patrimoniului national.

Dealtfel filmul cu Antiaeriana il puteti viziona la arhive intreg ( cu realizatorii lui mentionati la inceput).
Secvente din el au fost folosite si in documentarul 'Knights of the sky".

#4 Useril este offline   bansaraba 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 30-August 09

Postat 07 March 2011 - 04:26 PM

Vezi postareaCantacuzino, la 7 Mar 2011, 13:25, a spus:

Dealtfel filmul cu Antiaeriana il puteti viziona la arhive intreg ( cu realizatorii lui mentionati la inceput).
Secvente din el au fost folosite si in documentarul 'Knights of the sky".


Am inteles ca ar fi vreo 6200 m de film din orasele bombardate, dar cred ca te costa o avere sa vizionezi, ce sa mai zic de copie.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi