Forum Machete,Modelism,Hobby: EXPOZITIE INTERNATIONALA DE MACHETE LA ALBA IULIA - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 9 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

EXPOZITIE INTERNATIONALA DE MACHETE LA ALBA IULIA

#1 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 03 September 2007 - 02:19 PM

Stimati colegi de breasla si prieteni.
Cu deosebita placere vreau sa va aduc la cunostiinta,in mod oficial,organizarea unei noi Expozitii de machete la Alba Iulia.
Pentru cei care nu au luat la cunostiinta de pe alte topicuri ale prezentului site, doresc sa va informez urmatoarele:

1. Expozitia are caracter INTERNATIONAL prin participarea unor modelisti din UNGARIA(5-10 persoane),ITALIA(1-2 persoane) si probabil FRANTA(numar necunoscut la ora actuala).

2. Manifestarea se v-a organiza la Muzeul Unirii din Alba Iulia in perioada 28 nov.2007-15 ian.2008 .Punerea in opera se v-a efectua in zilele de 24-25 nov.cu vernisajul oficial in 28 sau 29 nov.

3. Muzeul pune la dispozitie, la ora actuala, 200 mp. si 45 de vitrine dupa cum urmeaza :8 buc*1400*800*250 mm, 6 buc*1200*400*250 mm, 21 buc*1000*1000*1000 mm(2 nivele), 10 buc*1000*1500*400 mm(verticale).
Aceste date sunt certe si exista posibilitatea sa fie suplimentate atat ca spatiu cat si ca numar de vitrine.

4. La fel ca si in anul trecut, se vor face anumite deconturi legate de transport.Cuantumul deconturilor si destinatia lor ,se v-a stabilii in functie de numarul de expozanti si de fondurile pe care urmeaza sa le obtinem.

Pentru o mai buna organizare ,va rog pe aceasta cale, sa faceti confirmariile de participare,in cel mai scurt timp(de preferat in max. 2 saptamani), ca numar de persoane si liste de machete (domeniul vizat,numar si scara).Pentru toti cei care se inscriu ,trebuie sa specificati si modalitati de contactare directa(telefon sau e-mail).Toate aceste date sunt necesare pentru stabilirea resurselor necesare unei bune organizari a evenimentului.Detalii suplimentare legate de denumirea exponatelor va vor fi solicitate ulterior pentru structurarea expozitiei si pentru asigurarea cat mai exacta a spatiului de expunere.

Pentru informatii suplimentare va stau la dispozitie pe acest site sau direct la tel:0729-292861 sau e-mail: ovidiusocaciu@yahoo.com.

#2 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 03 September 2007 - 08:09 PM

Bravos! Sa fie-ntr-un ceas bun. Cunoscindu-va de anul trecut , sunt sigur ca va iesi o manifestare de exceptie. Personal ma inscriu cu citeva blindate si diorame 1/72 si 1/48. Lista o vom face impreuna cu baietii din Cluj. Numarul meu il stii. Spor la treaba!

#3 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 04 September 2007 - 10:58 AM

In sfarsit cineva a spart gheata.
In rest nu se mai inscrie nimeni?
Oricum inscrierile vor continua si dupa cele doua saptamani dar am nevoie urgenta de liste pentru o prima estimare.
Chiar daca ma repet,va rog sa specificati domeniul vizat ,numar cat mai exact de machete si scara.

#4 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 04 September 2007 - 11:07 AM

Servus Ovidiu,
Te poti baza pe celula Cluj, prezenta si anul trecut in numar destul de mare.
O sa facem o intilnire si definitivam listele noastre curind.
De abia asteptam reunirea de montare a expozitiei dar mai ales masa si dansul :-D :-D
Ne bucuram extrem ca vom putea participa si acest an mai ales intr-o companie multinationala.
Spor,
Bill ;-)

#5 Useril este offline   sandy 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 19-January 06

Postat 04 September 2007 - 11:24 AM

Salutare fratilor!
Asa cum spunea si fratele Bill,celula de la Cluj a intrat deja in alerta!Si echipa Trainsilvania Railway Club este doritoare de participare cu material feroviar scaril H0,TT si N,poate chiar cu o diorama,daca spatiul permite.
Numa, bine!
s

#6 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 04 September 2007 - 12:03 PM

De acord cu participarea colegilor de la Transilvania Railway Club.Este spatiu.

#7 Useril este offline   bogy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1364
  • Inregistrat: 26-May 05
  • Location:Bucuresti

Postat 04 September 2007 - 12:34 PM

Ma anunt si eu - sigur voi participa cu ceva machete si blindate si avioane, 1:72, 1:48 si 1:35. Voi pune si o lista cu machetele pe care le voi prezenta la expozitie si asta se va intampla pana vineri.

#8 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

  Postat 04 September 2007 - 08:20 PM

Draga Ovidiu, a sosit clipa sa-ti intorc vizita.
Exista o mica problema: Sunt sanse mici sa ajung in intervalul 24-25 nov....este bai mare daca ajung pe 26?
In caz de nu-i bai vin cu diorame & vignete minim 10, 1/35, figurine

#9 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 04 September 2007 - 09:02 PM

In principiu nu este nici o problema daca ajungi doar in 26 nov.

#10 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 05 September 2007 - 07:28 AM

Ovidiu, cum am vorbit, vin si eu cu vreo zece machete, una fiind B-24. Din pacate ma iau cu treaba si tot uit sa fac selectia finala. :-D

#11 Useril este offline   ikarus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 299
  • Inregistrat: 05-December 06

Postat 05 September 2007 - 12:02 PM

hmm, cred ... CRED ca in aceasta perioada am vacanta dar nu stiu exact, dar daca am sigur voi veni si eu cu cateva machete =)
P.S. Trebuie sa platesc ceva ? sau doar cand vin, va fi acolo " rezervat ikarus" ?
... cred ca MAXIMUM 5 machete (diorama pt concurs, restul avioane) deoarece nu prea "am cu ce" :(

Aceasta postare a fost editata de ikarus: 05 September 2007 - 12:07 PM


#12 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 08 September 2007 - 01:23 PM

Imi cer scuze ca nu am raspuns pana acum.Am fost plecat in delegatie si de abia m-am intors.
Pentru participare NU trebuie platita nici o taxa.
Singurul lucru care ma nelinisteste este numarul foarte mic al celor care s-au inscris pana acum cu toate ca ecest topic a fost vizualizat de foarte multa lume.
Problema mea cea mare continua sa fie faptul ca nu putem(ca organizatori) sa ne facem niste estimari cat mai exacte a numarului de participanti.Cum am mai spus si alta data avem mare nevoie de date cat mai exacte pentru stabilirea resurselor(financiare,etc.)de care avem nevoie,pentru o buna organizare.
In concluzie,fac din nou apel la cei interesati ,sa-si faca cunoscute intentiile intr-un timp cat mai scurt.
Va multumesc pentru intelegere.

#13 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 09 September 2007 - 10:15 PM

Eu ma anunt...imi spui tu cu cate. :bang:

#14 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 10 September 2007 - 06:23 PM

dani, la Sep 9 2007, 10:15 PM, a spus:

Eu ma anunt...imi spui tu cu cate. :bang:

Daca poti...,TOATE.

#15 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 10 September 2007 - 08:25 PM

Ovidiu, eu am o lista cu ...20 de machete. Toate la 1/72. B-24 si Do335 ce sunt mai mari, restul cam la dimensiunile unui messerschmitt.
Deci trece-ma pe lista.

#16 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 10 September 2007 - 08:43 PM

Z-mare, la Sep 10 2007, 08:25 PM, a spus:

Ovidiu, eu am o lista cu ...20 de machete. Toate la 1/72. B-24 si Do335 ce sunt mai mari, restul cam la dimensiunile unui messerschmitt.
Deci trece-ma pe lista.

OK.S-a notat.

#17 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 13 September 2007 - 10:05 PM

Salut Ovidiu,

ma bag si eu cu 30 machete. Vezi si pe PM o propunere

#18 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 29 October 2007 - 02:53 PM

Stimati colegi,fac din nou apel la cei care doresc sa participe la Expozitia de la Alba Iulia, sa se inscrie cat mai repede cu putinta.Timpul ramas pana la deschiderea expozitiei este foarte scurt si in calitate de organizator nu dispun de suficiente informatii privind numarul de participanti si exponate.Rog toate persoanele care s-au inscris sau care urmeaza sa se inscrie sa-mi trimita pana cel tarziu in 18.11.2007 listele cu denumirea modelelor sau a lucrarilor, scara la care sunt executate si o modalitate de contactare directa (tel. sau e-mail).Toate aceste informatii ne sunt strict necesare pentru pregatirea etichetelor, organizarea spatiului expozitional si asigurarea tuturor conditiilor necesare pentru buna organizare.
Va multumesc anticipat pentru intelegerea acordata.

#19 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 29 October 2007 - 05:07 PM

Am incropit un banner si l-am pus pe paginile site-ului, poate vede si lumea care nu citeste doar forumul. Are link catre topicul acesta. Daca aveti voi cum sa va faceti unul mai decent, ar fi fain.

#20 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 30 October 2007 - 09:57 AM

Danus Maximus propunea sa ne stangem mai multi si sa inchiriem un autobuz ca sa mergem si noi la expozitie. Eu am retinut prima parte: "sa ne strangem mai multi". Exista amatori? Facem un week end modelistic?

Arata acest topic


  • 9 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi