Forum Machete,Modelism,Hobby: IAR-80 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

IAR-80

#1 Useril este offline   mach3 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 19-May 07

Postat 11 September 2007 - 10:32 PM

Salut tuturor ...as dori sa achizitionez lucrarea "IAR-80 - istoria unui vanator necunoscut "...de asemenea o revista , carte, poze ceva IAR-80 cu motor Jumo/DB si cu IAR-47( cu avionul intreg , nu alea din Modelism)...lasati-mi pentru inceput un PM ...

Thank you for your time :bang:

Aceasta postare a fost editata de mach3: 11 September 2007 - 10:33 PM


#2 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 12 September 2007 - 10:41 PM

Cartea s-ar putea sa fie pe la modelism.
Poze cu IAR-80 cu motor Jumo/DB n-ai sa gasesti publicate, in afara de cea cunoscuta deja cu toti mecanicii pe linga el, dispusi exact in locurile strategice :bang:
Treaba e valabila si pentru '47, la care exista doar setul de foto cu vizita regelui...Poate in viitor s-or mai indura colectionarii si mai lasa ceva sa "transpire".

#3 Useril este offline   mach3 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 19-May 07

Postat 13 September 2007 - 12:18 AM

1-0-9, la Sep 12 2007, 10:41 PM, a spus:

Cartea s-ar putea sa fie pe la modelism.
Poze cu IAR-80 cu motor Jumo/DB n-ai sa gasesti publicate, in afara de cea cunoscuta deja cu toti mecanicii pe linga el, dispusi exact in locurile strategice :bang:
Treaba e valabila si pentru '47, la care exista doar setul de foto cu vizita regelui...Poate in viitor s-or mai indura colectionarii si mai lasa ceva sa "transpire".

Da , bad , bad mechanics :bang: imi imaginez ca IAR-ul ala cu motor in linie ar fi aratat mortal, si cert mai preformant cat sa "mance " Yak-uri 9 sau La-uri 5 la micul dejun :bang:
Mersi pentru directionari 1-0-9, sa vedem ce spune acum Dl. Craciunoiu... 8-)

#4 Useril este offline   mack 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 697
  • Inregistrat: 15-April 05
  • Location:Iasi, Romania

Postat 13 September 2007 - 08:04 AM

1-0-9, la Sep 12 2007, 10:41 PM, a spus:

...Poze cu IAR-80 cu motor Jumo/DB n-ai sa gasesti publicate, in afara de cea cunoscuta deja cu toti mecanicii pe linga el, dispusi exact in locurile strategice...
Treaba e valabila si pentru '47, la care exista doar setul de foto cu vizita regelui...

Din cate stiu eu, o fotografie cu un IAR-47 "complet" gasesti in cartea "Constructii Aeronautice Romanesti" a lui Dan Antoniu. Imaginea este un 3/4 stanga spate si este datata dupa al doilea razboi mondial (nu-mi mai amintesc anul exact).

mack

#5 Useril este offline   pccdtk 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 08-May 05
  • Location:Chitila
  • Interests:3D ; Aeromodelism RC

Postat 05 November 2007 - 08:01 PM

Vezi postareamach3, la 11 Sep 2007, 22:32, a spus:

Salut tuturor ...as dori sa achizitionez lucrarea "IAR-80 - istoria unui vanator necunoscut "...de asemenea o revista , carte, poze ceva IAR-80 cu motor Jumo/DB si cu IAR-47( cu avionul intreg , nu alea din Modelism)...lasati-mi pentru inceput un PM ...

Thank you for your time :8P:


.....poti sa-l cauti pe dl.Antoniu la 0722.502.958 pentru comenzi ....

Vezi postareamach3, la 11 Sep 2007, 22:32, a spus:

Salut tuturor ...as dori sa achizitionez lucrarea "IAR-80 - istoria unui vanator necunoscut "...de asemenea o revista , carte, poze ceva IAR-80 cu motor Jumo/DB si cu IAR-47( cu avionul intreg , nu alea din Modelism)...lasati-mi pentru inceput un PM ...

Thank you for your time :whistle:


.....poti sa-l cauti pe dl.Antoniu la 0722.502.958 pentru comenzi ....

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi