Forum Machete,Modelism,Hobby: 15 DECEMBRIE 2007 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

15 DECEMBRIE 2007 Ultima intalnire lunara a lu' 2007, are loc? unde?

#1 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

Postat 07 December 2007 - 12:24 PM

Existand interes printe provinciali, mi-am permis sa deschid acest topic cu speranta ca, in urma discutiilor, se stabileste ceva concret-atractiv- ;-) -cenutrebuieratat.
Deci?

#2 Useril este offline   Samyr444 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 167
  • Inregistrat: 11-November 05

Postat 07 December 2007 - 12:33 PM

Vezi postareaalexie, la 7 Dec 2007, 12:24, a spus:

Existand interes printe provinciali, mi-am permis sa deschid acest topic cu speranta ca, in urma discutiilor, se stabileste ceva concret-atractiv- ;-) -cenutrebuieratat.
Deci?


15 dec. sau 22 poate fi o alternativa, sa vedem ce stabilesc cei din capitala.

#3 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2007 - 01:13 PM

Daca se va vrea sa iasa iar la fel de frumos ca anul trecut ar trebui sa se stie unde sa ne adunam ca, de..., pote o sarma din Brasov, poate o horinca, una alta, un TOMBOL, Un Merry piX-mas...alea, alea...eu deschid tombola cu niste flacoane de vopsea Tamiya, email si acril, ce mai am pe acasa si oarece kituri... ;-)

Astea ziind fise eu votez cu data de 15 decembrie...Unde ramane sa ne vedem, sa stabileasca cei cu spatiu locativ! :sorry:

#4 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 07 December 2007 - 07:17 PM

Ehee domnilor, anul asta avem nu numai exercitii, dar si probleme!
Ba chiar probleme mari! De data asta am fost prinsi cam ca guvernul ... adica nepregatiti.
E iarna si ce-a fost verde s-a uscat.
Sincer, inca nu vad nici cea mai mica sansa ca sa fie ceva macar la jumate de cum a fost anul trecut.
In realitate nu vad macar un loc in care sa ne intalnim si care sa nu se cheme "carciuma", "crasma", "pab" etc.

Bafta!

#5 Useril este offline   Kamob 50 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1970
  • Inregistrat: 13-May 06

Postat 07 December 2007 - 07:46 PM

Ca si recomandare, ar fi Restaurantul Bucur de la Tineretului: super mancare, destule mese, dar se lasa cu bisericute. Pentru spatii mai mari, las cuvantul lui danusmaximus, care tot posteaza de vreo 7-8 minute...

Aceasta postare a fost editata de Kamob 50: 07 December 2007 - 07:55 PM


#6 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 07 December 2007 - 07:48 PM

Vezi postareaKamob 50, la 7 Dec 2007, 19:46, a spus:

Pentru spatii mai mari, las cuvantul lui danusmaximus, care tot posteaza de creo 7-8 minute...

Si eu astept sa vad ce scrie ;-)

Bafta!

#7 Useril este offline   danusmaximus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 3289
  • Inregistrat: 01-September 06

Postat 07 December 2007 - 07:51 PM

Daca nu se intimpla sa putem merge la Olaf, o sa incerc sa ne intilnim la fac.Numai va rog sa fiti discreti cind veniti.Nu mai spuneti la poarta ca a-ti venit "la intilnirea modelistilor",nu spuneti nimic,pur si simplu intrati ,preferabil pe la spitalu de urgenta. Si incercati sa nu veniti inainte de ora 10.Pt ca eu la ora aia pot veni.Parcati masinile pe strazile din jur.Atentie: NU SE MAI FUMEAZA IN FACULTATE.Deci abtineti-va 2-3 ore.In rest mincare,bautura,cadouri,atmosfera,rezolvam.Sa fim sanatosi si le rezolvam pe toate.Spatiul va fi un pic mai mic pt ca in loc de colege mi-au adus mobile.Dar ne descurcam.Asta repet,daca Olaf nu are atelierul sotiei disponibil sau daca vrea sa ne mai primeasca.

scuze daca am apasat pe ceva ce nu trebuia sa apas.

#8 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 07 December 2007 - 07:53 PM

Problema e ca Olaf n-are atelierul sotiei liber ca nu ma apucam sa scriu doar de dragul sa fac valuri. Intotdeauna ma interesez inainte.
Un bun prieten de-al meu chiar imi zicea ca trebuie sa gasim o solutie pentru ca deja devine obositor.
Probabil ca nu gasim solutia pana pe 15, dar cred ca e cazul sa ne gandim la ea pentru viitor si solutia se chiama sala de inchiriat o data pe luna.

Bafta!

#9 Useril este offline   Bazu 

  • 'al mai pletos
  • Grup: Members
  • Postari: 604
  • Inregistrat: 09-March 07
  • Location:Delft/Rotterdam

Postat 07 December 2007 - 07:55 PM

Citeaza

in loc de colege mi-au adus mobile

macar nu cer de mancare sambata din 3 in 3 saptamani. Multumim pentru varianta ca aveam emotii. La mine n-a venit mosu anu trecut, macar acum sa-i fie mila cuiva de mine.

#10 Useril este offline   tomi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 771
  • Inregistrat: 11-January 05
  • Location:Constanta / Trier
  • Interests:Aviatie - WW II & Jets

Postat 08 December 2007 - 10:57 AM

Interesul provinciei este mare asteptam sa se stabileasca ceva concret! ;-)

#11 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 01:05 AM

Faza cu sala de inchiriat presupune existenta unor fonduri. Ca sa ai fonduri trebuie sa fie cine sa ... COTIZEZE! Ideea e ca asta ar fi cea mai buna solutie, dar...iar dam in alte alea. Crios, remember "Caru cu Bere" de anul trecut?

Cum adunam banii, ca suma ar trebui sa o avem inainte cu ceva timp, cine da, cine nu da, dau numai aia care vin, ce se intampla daca nu se aduna banii, iar pune cineva toti banii in avans si ramane dupe cu Buza ca de ...anvelopa!

Sunt intrebari care mi-au trecut numai in 5 minute prin cap, dar sper ca nu sunt aiurea!!!

#12 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 01:13 AM

Dublu click dat aiurea si acelasi post de doua ori :sorry:

Folosesc prilejul pentru a pune gaz pe foc....http://www.cartula.ro/forum/index.php?showtopic=1697&st=60

:mellow: <_< Deci ???

Dane, ideea cu venitul la medicina e buna numai in masura in care mai abuzam odata de tine si de spatiul ala. Se pare ca pana la urma va trebui sa inchiriem ceva numai al nostru.

Apropos, anul asta cine e Mos...???

Aceasta postare a fost editata de FlyBoy: 09 December 2007 - 02:01 AM


#13 Useril este offline   LDH 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 20-September 06
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 01:28 AM

"Kamob 50" a spus:

Ca si recomandare, ar fi Restaurantul Bucur de la Tineretului: super mancare, destule mese, dar se lasa cu bisericute


Daca este sa se lase cu bisericute se lasa indiferent de situatie. Si apoi doar nu o sa fie ca la sedinte unul vorbeste si ceilalti asculta, dorm sau fac orice altceva.
Mese sunt si se poate face una tovaraseasca sa incapa toti.

Ramane ce a intrebat FlyBoy: "Cine strange banii?"

#14 Useril este offline   Kamob 50 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1970
  • Inregistrat: 13-May 06

Postat 09 December 2007 - 10:08 AM

Pai nimeni nu strange banii, ideea e ca la ora aia o sa gasim cam toate mesele libere, eventual sa facem razervare telefonica, dar aici intervine altceva: sa stim exact pentru cate persoane sa facem rezervarea... Adica cei ce spun ca vin, ajung indiferent :mellow:

Aceasta postare a fost editata de Kamob 50: 09 December 2007 - 10:09 AM


#15 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 09 December 2007 - 12:39 PM

Vezi postareadanusmaximus, la 7 Dec 2007, 19:51, a spus:

Daca nu se intimpla sa putem merge la Olaf, o sa incerc sa ne intilnim la fac.Numai va rog sa fiti discreti cind veniti.Nu mai spuneti la poarta ca a-ti venit "la intilnirea modelistilor",nu spuneti nimic,pur si simplu intrati ,preferabil pe la spitalu de urgenta. Si incercati sa nu veniti inainte de ora 10.Pt ca eu la ora aia pot veni.Parcati masinile pe strazile din jur.Atentie: NU SE MAI FUMEAZA IN FACULTATE.Deci abtineti-va 2-3 ore.In rest mincare,bautura,cadouri,atmosfera,rezolvam.Sa fim sanatosi si le rezolvam pe toate.Spatiul va fi un pic mai mic pt ca in loc de colege mi-au adus mobile.Dar ne descurcam.Asta repet,daca Olaf nu are atelierul sotiei disponibil sau daca vrea sa ne mai primeasca.

scuze daca am apasat pe ceva ce nu trebuia sa apas.


Problema, Dane, e ca eu miros ca s-ar putea sa-ti creem proble si tare n-ar fi nici cazul si nici echitabil doar ca sa ne simtim noi bine cateva ore.
Dupa cum am mai spus/scris: ce-a fost verde s-a uscat!
E cazul sa incepem sa cautam alte solutii mai ales ca era evident ca nu se va putea la nesfarsit nici la tine si nici la Olaf.

Bafta!

#16 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 12:56 PM

Problema la Bucur ar fi ca e un pic cam retras si cam departe, daca nu esti cu masina... Insa parca ar merita pusa o intrebare, daca ai drum pe acolo.

#17 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 09 December 2007 - 12:57 PM

Nu ma pricep daar ma bag! MUZEUL AVIATIEI??? :mellow:

#18 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 09 December 2007 - 01:05 PM

Vezi postareaCata, la 9 Dec 2007, 12:57, a spus:

Nu ma pricep daar ma bag! MUZEUL AVIATIEI??? :mellow:


Muzee sunt multe in Bucuresti. Ce-i cu Muzeul Aviatiei? Ai tu o relatie p-acolo si putem rezolva cu ajutorul ei problema intalnirilor?

Bafta!

#19 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 09 December 2007 - 01:09 PM

Idei avem toti, dar de data asta avem nevoie de solutii.

Bafta!

#20 Useril este offline   Bazu 

  • 'al mai pletos
  • Grup: Members
  • Postari: 604
  • Inregistrat: 09-March 07
  • Location:Delft/Rotterdam

Postat 09 December 2007 - 01:11 PM

Citeaza

Problema la Bucur ar fi ca e un pic cam retras si cam departe, daca nu esti cu masina


Acum depinde, eu bateam jumatate du Bucuresti pana la Olaf sau pana la Danus. Tineretului e la o statie de metrou de mine. Cat de departe este restaurantul de metrou? E ascuns bine?

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi