Forum Machete,Modelism,Hobby: P-38J 1/48 Minicraft Academy - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

P-38J 1/48 Minicraft Academy Avioane, elicoptere, si orice altceva zboara

#1 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 08:01 PM

Aici puteti posta comentarii referitoare la articolul:: P-38J 1/48 Minicraft Academy

#2 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 10 December 2007 - 07:17 AM

Stiind cat de "fundamentalist habotnic" esti, in ceea ce priveste scara 1/72, realizez cat de mult te-a fascinat acesta superba zburatoare, nascuta din mintea uimitoare a lui Kelly Johnson...
Bravo Aurelian, fain model si instructiv articol !

#3 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 10 December 2007 - 09:59 AM

Salut,
Excelent articol si frumoasa lucrarea :mellow:
Felicitari!
Spor,
Bill :sorry:

#4 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2007 - 10:49 AM

Se simtea nevoia unui articol despre aviatie WWII, ca ma cam saturasem de pozele de pe prima pagina (de la ultimele articole).
Ma mir totusi ca te-ai lasat ispitit si ai lucrat la scara diabolica a imperialistilor de peste ocean (plus sbiectul).
Nu sunt surprins ca ai avut probleme cu Academy. Eu mi-am luat mai multe scanduri peste bot de la aceasta firma si am auzit si la altii. Daca ar fi sa aleg intre ei si alta firma (facand abstractie de preturi) as opta pentru altceva.
Imi place finish-ul.....M-ar linge si pe mine musca de niste Alclad, da am inteles ca nu se mai fabrica.
Felicitari pentru o lucrare frumoasa facuta intr-o lipsa acuta de timp pt. hobby.

A, am si o carcoteala: Imaginea simte nevoia unui wash in liniile de demarcatie a panourilor.

#5 Useril este offline   asideri 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 09-May 05

Postat 10 December 2007 - 06:29 PM

Vezi postareaDRAGOS, la 10 Dec 2007, 07:17, a spus:

Stiind cat de "fundamentalist habotnic" esti, in ceea ce priveste scara 1/72, realizez cat de mult te-a fascinat acesta superba zburatoare, nascuta din mintea uimitoare a lui Kelly Johnson...
Bravo Aurelian, fain model si instructiv articol !

Merci mult de apreciere. Trebuie sa recunosc ca numai pasiunea mea pentru acest avion m-a determinat sa schimb scara temporar.
Initial nu m-am gandit ca sa scriu un articol despre aceasta macheta. Ma gandeam ca este inutil sa scriu despre o macheta care se face singura... De aceea nici nu am facut fotografii pe parcusul asamblarii. Acum imi pare rau.
Kelly a fost un geniu. Se pare ca ultimele lui productii ne sunt necunoscute inca... Vom vedea.

#6 Useril este offline   asideri 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 09-May 05

Postat 10 December 2007 - 06:43 PM

Vezi postareawurger, la 10 Dec 2007, 10:49, a spus:

Se simtea nevoia unui articol despre aviatie WWII, ca ma cam saturasem de pozele de pe prima pagina (de la ultimele articole).
Ma mir totusi ca te-ai lasat ispitit si ai lucrat la scara diabolica a imperialistilor de peste ocean (plus sbiectul).
Nu sunt surprins ca ai avut probleme cu Academy. Eu mi-am luat mai multe scanduri peste bot de la aceasta firma si am auzit si la altii. Daca ar fi sa aleg intre ei si alta firma (facand abstractie de preturi) as opta pentru altceva.
Imi place finish-ul.....M-ar linge si pe mine musca de niste Alclad, da am inteles ca nu se mai fabrica.
Felicitari pentru o lucrare frumoasa facuta intr-o lipsa acuta de timp pt. hobby.

A, am si o carcoteala: Imaginea simte nevoia unui wash in liniile de demarcatie a panourilor.

Tie maestre trebuie sa iti multumesc pesonal pentru figurine. Sunt cele facute de tine. Asa este ca dau bine langa avion...?
Si eu am mai avut mici probleme cu Acadeamy acum insa a trebuit sa depun mult efort pentru un rezultat satisfacator...
Alclad se gaseste acum sub denumirea de Alclad2> se poate sa fie mai putin "toxic"... n-am studiat prea mult.

Daca este cineva amator de inmatriculari pentru lighting la 1/72 sau 1/48 mi-au mai ramas cateva... Le donez celor care isi doresc.

#7 Useril este offline   hartman 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 385
  • Inregistrat: 17-October 06
  • Location:Mangalia
  • Interests:Aviatie,marina,tehnologie.

Postat 11 December 2007 - 06:06 PM

Salut Aurelian, m-am bucurat sincer cind am vazut articolul cu p-38 mai ales cind am vazut ca tu esti autorul.Ma saturasem si eu ca si Wurger de prima pagina ,nemiscata de citeva luni.Chiar incepusem sa ma intreb:"pe saitul asta nu mai misca nimic?",(in afara de Alexie ) :mellow: .Superb rezultatul,mai ales ca e scos dintr-un academy.Sarbatori fericite,Paul.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi