Forum Machete,Modelism,Hobby: Scuze - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Scuze

#1 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 03 June 2008 - 11:25 PM

Stiti pentru ce. Nu am vrut sa se ajunga la decizii radicale, nu asta a fost intentia mea.
Cateodata, cand cei cu cunostinte pot sa contribuie iar curiozitatea este rasplatitita cu lamuriri, toata lumea benficiaza.
Sincer va spun, sunt un om care doreste sa invete. Nu e o rusine sa nu stiu ceva anume care poate este clar altora iar daca pun o intrebare, asta nu este o declaratie de ineptie.
O fi aici un forum de modelism si nu unul de istorie, dar de cand sunt membru aici am invatat o gramada de lucruri care nu tin numai de modelism. Daca nu stiu invata-ma, daca nu inteleg explica-mi.
Asta e tot ca am avut de spus.
Radu

#2 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 04 June 2008 - 09:49 AM

Intentia nu o fi fost, rezultatul da. Acum nu mai avem concurs. Nu mai apuc sa fac avionul rusesc de care ma apucasem. Viata-i dura ca apa cu acelasi nume, cum zicea un inginer marginalizat de la ape ajuns presedinte.


"Inteleg cine e Oana Sarbu, stiu cine e Stefan Banica Junior, dar au mai fost si alte personaje in acel film, si vreau sa stiu si eu, daca vreau sa fac ceva inedit, adica nu sa ma limitez doar cei doi protagonisti, cine mai poate fi inclus?"

Si ca nu am apucat sa-ti raspuns acolo: Da, au mai fost si alte personaje dar nu conteaza, lumea mergea la film sa vada scena de sex dinamic dintre cei doi si in special sa vaza tatele Oanei. :dribble:

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 04 June 2008 - 09:53 AM


#3 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 04 June 2008 - 10:34 AM

Treaba e ca nu vreau sa stranesc polemici sau certuri. Eu nu imi pot asuma responsabilitatea pentru actiunea luata, aia a fost decizia altcuiva.
Nedumerirea mea se naste din faptul ca s-a folosit un cuvant al carui sens trebuia, cica, sa fie de la sine inteles. Toata "panarama" a demonstrat ca nu e asa. Acel cuvant nu este nici pe departe clar si nici usor de inteles. Si nu e prima data cand ma izbesc de o astfel de situatie in care un cuvant este neinteles, dar e folosit cu convingere. Hai sa va dau cateva exemple:
1. Imediat dupa revolutie, un cineva imi spunea mie urmatoarele: "Dom'le noi nu trebuia sa ne facem democrati, trebuia sa ne facem federali. Eu am fost sin Germania Democrata si in Germania Federala, iar aia federala era mai misto."
2. Cu ani in urma, cineva incerca sa imi explice mie cum sta treaba cu "raiul occidental" si mi-a spus "Dom'le, eu am muncit in Israel si stiu cum traiesc occidentalii".
Pun pariu ca unii de pe aces forum inca nu inteleg care e "problema" cu frazele de mai sus. In astfel de cazuri se cere o explicatie. Nu va luati de cel care cere explicatia. Luati-va de cel care este incapabil sa explice. :dribble:
Radu

#4 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 04 June 2008 - 10:53 AM

Bre, tu ai vazut tatele lu' Oana Sarbu sau nu?

#5 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 04 June 2008 - 10:59 AM

Vezi postareaOlafTheViking, la 4 Jun 2008, 09:53, a spus:

Bre, tu ai vazut tatele lu' Oana Sarbu sau nu?


Nu, ca ma uitam la Cesonia Postelnicu... :dribble:

#6 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 04 June 2008 - 11:20 AM

Vezi postarearadub, la 4 Jun 2008, 11:34, a spus:

Eu nu imi pot asuma responsabilitatea pentru actiunea luata, aia a fost decizia altcuiva.


Inteleg ca este un topic in care cineva isi cere scuze pentru ceva.
Nu m-am prins inca pentru ce, dar in ceea ce priveste decizia aceea ... a fost a mea in totalitate.
Eu l-am "ajutat" pe Laure in luarea deciziei.
Daca cineva e curios sa stie de ce, mi-ma golit casuta PM.

#7 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 04 June 2008 - 12:22 PM

OK, sa clarific: imi pare rau ca discutia despre cine sunt "aliatii in WW2" a dus eventual la solutia nucleara de inchidere a competitiei si blocarea topicului. Un raspuns partial a fost acordat, dar aia erau "suspectii de serviciu" pe care ii stie toata lumea (hai sa nu ne insultam reciproc inteligenta, oricine ii stie pe aia) Dar si cei care au invatat istoria numai din filme, Google si de la Discovery Channel stiu ca au mai fost si altii implicati de partea aliatilor. Aia era intrebarea.
In fine, nu mai conteaza. Imi pare rau laure ca ti s-au stricat treburile.
Radu

#8 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 04 June 2008 - 02:03 PM

Eu tot nu am inteles cine si de ce isi cere scuze.

#9 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 04 June 2008 - 03:17 PM

Eu imi cer scuze ca am fost implicat in acea discutie care a dus la inchiderea topicului si anularea competitiei. Eu am cerut un raspuns si din frustrare, am spus unele lucruri care au daunat. Scuze laure, nu am vrut sa iti stric planul si nu am intentionat sa ajungem unde s-a ajuns.
Nu vreau sa discut ce au facut altii in acea discutie si din ce motive, e treaba lor.
Am spus tot ce am avut de spus si de acum nu mai am ce explica in acest caz, de aceea inchei aici.
Radu

#10 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 04 June 2008 - 03:37 PM

Lucrurile sunt clarificate si preventind alte discutii inutile si neprincipiale, am sa inchid acest topic.
Din punctul meu de vedere, lucrurile intre mine si Radub sunt OK si sunt convins ca invers.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi