Forum Machete,Modelism,Hobby: Spuma poliuretanica - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Spuma poliuretanica ...de unde?

#1 Useril este offline   utzy 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 90
  • Inregistrat: 16-June 08

Postat 12 July 2009 - 05:36 PM

Salutare . Impreuna cu un prieten avem de facut mai multe machete . Implica ceva placi mai mari de spuma poliuretanica de cel putin 50 mm grosime ( celelalte dimensiuni nu conteaza )pe care...nu stim de unde sa le luam ! Am cautat pe "goagal" ( :dribble: ) , am sunat la vreo 10 firme care nu mai comercializau asa ceva iar una din Brasov , dupa ce ne-a explicat vreo juma' de ora aplicatiile si datele tehnice ale placilor ce le vind ei , ne-a "tras" niste preturi de am inlemnit !!!...110 E pentru o placa de 2000x1000x50 mm :rolleyes: . Am mai machetat si foloseam placi turnate in coli de hirtie pe care le gaseam la o firma de constructii ( falimentara de vreo 2 ani ) , am cautat si la Dedeman si restul gigantilor care comercializeaza materiale de constructii dar aduc doar placi "sandwich" sau poliestiren expandat si extrudat ( nu putem folosi asa ceva deoarece se topesc la vopselele pe baza de solventi si nici la caldura nu rezista mult ) ! Nici la comanda nu aduc placi simple . Aveti idee de unde ne putem procura asa ceva ? Multumim anticipat !

#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 12 July 2009 - 06:35 PM

Incearca la baietii de pe www.rhc.ro , ei fac machete zburatoare din asa ceva, poate te induma catre ceva...

#3 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 12 July 2009 - 07:55 PM

Vezi postareautzy, la 12 Jul 2009, 18:36, a spus:

110 E pentru o placa de 2000x1000x50 mm :rolleyes:


Pentru modelism este un pret ce pare relativ mare, dar este totusi o placa de doi metrii pe un metru ce se foloseste cu precadere pentru realizarea de camere frigorifice asa ca pretul este un pret ok!
Polistirenul se vopseste bine mersi cu acrilice, dar intradevar ... rezista un pic mai prost la temperaturi mari.
Daca pretul n-ar fi contat iti recomandam Midal ( www.midalgroup.ro ), asa insa ...


Bafta!

#4 Useril este offline   utzy 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 90
  • Inregistrat: 16-June 08

Postat 12 July 2009 - 09:11 PM

Am postat si pe RHC , deocamdata nimic . Totusi multumesc !

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi