Forum Machete,Modelism,Hobby: despre revista MODEL IST numarul 5 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

despre revista MODEL IST numarul 5 si despre revista MODEL IST in general

#1 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 12 July 2010 - 06:25 PM

Am ajuns la numarul 5, sau ma rog urmeaza sa ajungem. Au fost 4 numere in care revista MODEL IST nu poate/putea fii mai buna decat colaboratorii ei asa cum zicea Z-mare. Intr-un fel are dreptate insa totul se poate imbunatatii, iar acest lucru s-a vazut numar de numar, in partea datorita calitatii articolelor dar mai ales celor care s-au ocupat de tehnoredactare. Chiar daca toti colaboratori scriu din pasiune eu cred ca putem perfecta continutul revistei incepand cu limba romana , aranjarea textului, fotografiile trimise spre publicare etc etc. De aceea colegii de la tehnoredactare au intocmit o lista, un minicurs, (aprox. o pagina jumate) despre cum trebuie sa arate un articol, pasii care trebuiesc facuti pentru a usura munca lor dar si pentru a crea o uniformitate a materialelor trimise spre publicare. Sunt lucruri simple care nu trebuie sa descurajeze pe nimeni interesat de colaborare, insa sunt lucruri de care, daca am tine cont ar face munca tuturor mai usoara si..mai profesionista.
De aceea, toti cei care doresc pe viitor sa colaboreze la revista (actualii colaboratori urmand sa primeasca de la mine pe mail fisierul) ii rog sa ma contacteze prin PM cu adresa unde sa trimit fisierul doc.

Tin sa anunt cu aceasta ocazie ca de saptamana viitoare numerele 3 (cu intraziere) si 4 se vor gasi la chioscuri.

Promotia

3 reviste(oricare)= 40 lei, taxe postale gretuite.
4 reviste=50 lei taxe postale gretuite.

este inca valabila.

Pentru alte discutii sambata 17 iunie ne putem vedea la Otopeni unde va fii un stand al revistei MODELIST.

Aceasta postare a fost editata de horia: 12 July 2010 - 06:56 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi