Forum Machete,Modelism,Hobby: Messerschmitt Fb-901 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Messerschmitt Fb-901

#1 Useril este offline   axor 

  • Needs A Life Outside What-If
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 09
  • Interests:What If - Sci Fi - Aero

Postat 28 September 2010 - 10:48 AM

Ce sa-i faci?Nu ma pot abtine sa nu incep un proiect nou inainte de finalizarea celor in lucru...trebuie facut ceva in privinta asta :blink:
Bun,avem de-a face cu un Bf-109 Easy Model la care se observa usor modificarile,simple de altfel,de aici si numele modelui.Nu este ceva iesit din comun dar arata bine de tot,ca si design seamana cu Lockheed L-133.

Trebuie rezolvata zona unde se incastrau aripile si o cupola noua,cea din imagini nu-i apartine.
Spor 8)
Imagine atasata: messerschmitt_fb_901_1.jpg
Imagine atasata: messerschmitt_fb_901_2.jpg
Imagine atasata: messerschmitt_fb_901_3.jpg

Aceasta postare a fost editata de axor: 28 September 2010 - 10:49 AM


#2 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2010 - 10:02 AM

Pai profita si tu de incastrarea aia prea lunga si punei niste tevi de esapament lungi ca la BV155 sau FW V18.
Ar mai merge o elice cu mai multe pale si un tren de aterizare mai finutz ca oricum pare greu de coada.
Ca un final touch, poti sa-i mai strecori o rotita mica sub deriva ca atunci cand decoleaza sa nu dea cu deriva de pamant.
Cabina, daca te chinui un pic, poti sa-i pui de altceva, nu neaparat de Me - mai profilata, mai bubble - ceva gen P51 de recunoastere.

#3 Useril este offline   axor 

  • Needs A Life Outside What-If
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 09
  • Interests:What If - Sci Fi - Aero

Postat 29 September 2010 - 11:03 AM

La trenul fix nu renunt,ce-i drept pare un pic supradimensionat raportat la intreaga masinarie.
M-am gandit si eu la esapamente mai lungi,oricum zona aia trebuie finisata.
Buna si ideea cu o cupola de la alt avion.
De principu trebuie data jos vopseaua originala,astupate baile trenului,cautate inca 3 pale de Bf-u' (buna si asta 8) ) si asamblarea finala,momentan este doar patafix-uita.
Vad ca sunt cu fundu-n sapte luntrii...sper sa nu-mi mai vina alte zbenghiuri de idei in cap pana nu le termin pe astea trei :blink:
Spor !

Aceasta postare a fost editata de axor: 29 September 2010 - 11:05 AM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi