Forum Machete,Modelism,Hobby: HOBBY PARK - NOUTATI - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 86 Pagini +
  • « Prima
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

HOBBY PARK - NOUTATI

#1461 Useril este offline   kelo1 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 26
  • Inregistrat: 28-August 11

Postat 26 July 2012 - 09:45 AM

Buna ziua as fi interesat pe cand o sa primiti Sevastopol de la svezda si daca pretul ramane acelas.

#1462 Useril este offline   Pavel 

  • HOBBY PARK
  • Grup: Members
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 03-January 05

Postat 01 August 2012 - 10:17 AM

Vezi postareakelo1, la 26 July 2012 - 09:45 AM, a spus:

Buna ziua as fi interesat pe cand o sa primiti Sevastopol de la svezda si daca pretul ramane acelas.


Comanda pentru produsele Zvezda, inclusiv 9040 Sevastopol. Asteptam sa sosesca dupa data de 25 august. Pretul ramane neschimbat

@septemberChild , nu reusim sa aducem Tamiya. Scuze!

#1463 Useril este offline   Beriba 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 06-December 11
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 07 August 2012 - 03:40 PM

E ok, multumesc.

#1464 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 10 August 2012 - 01:32 AM

Domnu' Pavel ,felicitari pentru I-153 ! :clapping:
Nu ne aratati va ROOOG in avantpremiera niste poze cu ramele ?
Desi imi voi cumpara sigur unul ( cel putin ) sint tare curios daca e cumva o matrita noua ( :dribble: si /sau mai corecta ) sau e aceeasi cu Amodel sau mai vechiul Heller ( foaia decalsurilor e asemanatoare cu cea oferita de Amodel ) ?
Apropos de matrite noi .
Nu aveti cumva in perspectiva ( chiar si indepartata) ... :rolleyes: vreun Me 108 Taifun la 1/72 ?
Desi a fost unul dintre avioanele cele mai importante ale perioadei , singura oferta pe piata la 1/72 e din pacate batranul ( 1968 parca !) Heller care desi e un model simpatic ce mi-a incantat adolescenta , e aproape total incorect si depasit la mai toate capitolele , inafara de " aerul foarte german pe care-l degaja<inca> " (surprinderea caracterul modelului era punctul forte al firmei franceze ) si peste toate e si foarte greu de gasit acum .
Ei , ce spuneti ? :lol:

#1465 Useril este offline   DannySS1978 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 21
  • Inregistrat: 27-July 12
  • Location:Bucharest
  • Interests:German military vehicles&aviation

Postat 10 August 2012 - 09:20 PM

Buna seara, Sunt din Bucuresti si am mai comandat de la dvs. De cateva ori produse Easy Model.M-ar interesa cand mai aduceti si daca puteti aduce si de la alte firme, gen Dragon Models sau, in special, Altaya.La Altaya chiar au ceva raritati pe care nu prea le gasesti la oricine.Multumesc, Daniel Nicolaescu

#1466 Useril este offline   Pavel 

  • HOBBY PARK
  • Grup: Members
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 03-January 05

Postat 12 August 2012 - 11:19 AM

@dany, multumesc pentru felicitari, dar nu le merit. Daca ati observat, m-am intors la matritele (AER), abandonate in Chisinau. I-153 nu va fi ceva nou, tot o vechitura reconditionata.
In timpul apropiat nu cred ca imi voi putea permite sa ma gandesc la matrite noi. :sorry:

@DannySS1978, urmatorul import de produse Easy Model - abia in toamna. Alti producatori nu promit :sorry:

Vanzarile au scazut mult, probabil din cauza cursului valutar, perioada vara ...

:hi:
http://www.parcmodels.ro/

Aceasta postare a fost editata de Pavel: 12 August 2012 - 11:21 AM


#1467 Useril este offline   niki 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 23-January 05

Postat 12 August 2012 - 07:26 PM

Vezi postareaPavel, la 12 August 2012 - 11:19 AM, a spus:

In timpul apropiat nu cred ca imi voi putea permite sa ma gandesc la matrite noi. :sorry:


Pacat! Unii inca mai asteptam IAR-ul 99...

#1468 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 13 August 2012 - 01:55 AM

Citeaza

Daca ati observat, m-am intors la matritele (AER), abandonate in Chisinau.

Aha... Imi spune-ti va rog daca printre matrite se regasesc sau se vor regasi in timp si cate ceva dintre vehicolele terestre ale acestui producator ?
Eu m-as foarte mult , daca v-a fi asa , cu atat mai mult daca ar fi disponibile in plastic ., caci aveau cateva subiecte tare interesante ,ca pana acum unicul TACAM-T-60 ( personal nu l-am vazut niciodata ), un Aero Glider , seria Zis-urilor ,T 40 , STZ NATI , un Waffentrager inbunatatibil si acum ar fi singurul , caci Ace nu-l mai produce , un Fordson-Putilovets tractor bun ca baza de lucru , chiar si Gaz-67B -ul ar fi bun acum ca Ace nu-l mai produce , etc ., etc. http://henk.fox3000.com/Aer.htm

.

#1469 Useril este offline   Pavel 

  • HOBBY PARK
  • Grup: Members
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 03-January 05

Postat 13 August 2012 - 06:24 AM

@ niki, eu ma mai apuc de IAR-99 doar daca castig la loto, dar sansele sunt foarte mici, pentru ca nu joc. Mi-am luat asa o tiapa cu IAR-80-ul ca-mi ajunge. Am discutat treaba cu Amodel, adica sa-l scoata ei, de IAR-99 nici nu vor sa auda, pentru ca este DOAR pentru Romania si pentru ei e clar ce inseamna aceasta piata. Sanse ar avea IAR-93 datorita sarbilor. Russia avand o simpatie fata de Serbia, ar cumpara si macheta, acolo e ceva piata. Dar eu trebuie vin cu toate materialele necesare

@dany, produsele enumerate de dvs sunt din resina, eu ma refeream la matritele de metal. Blindatele sunt la scara 1/35 cu exceptia T-34/85 si SU-100 pentru care am si facut decaluri cu insemne romanesti.
Tot cu prietenul Amodel am discutat si despre blindate romanesti. ... in lucru este MARESAL-ul la scara 1/72. Acesta urmeaza sa apara sub sigla Military Wheels

:aggressive: se pare ca am dat prea multe din casa

:hi:

#1470 Useril este offline   niki 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 23-January 05

Postat 13 August 2012 - 09:35 AM

Poate gasiti alt producator interesat sa preia (contra cost) materialele pe care cred ca le-ati strans despre IAR-99. Un producator nu neaparat din fosta URSS. Cu perspectivele mici de vanzare, poate e posibil ca pana la urma sa fie realizata o serie mai mica din rasina de catre cineva.

Succes! (...si asteptam totusi cel putin decal-urile cu embleme si inscrisuri de pe MiG-uri, L-uri, An-uri si C-uri)

#1471 Useril este offline   Pavel 

  • HOBBY PARK
  • Grup: Members
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 03-January 05

Postat 13 August 2012 - 10:43 AM

Vezi postareaniki, la 13 August 2012 - 09:35 AM, a spus:

Poate gasiti alt producator interesat sa preia (contra cost) materialele pe care cred ca le-ati strans despre IAR-99. Un producator nu neaparat din fosta URSS. Cu perspectivele mici de vanzare, poate e posibil ca pana la urma sa fie realizata o serie mai mica din rasina de catre cineva.

Succes! (...si asteptam totusi cel putin decal-urile cu embleme si inscrisuri de pe MiG-uri, L-uri, An-uri si C-uri)


Nu ma cunosc asa de bine cu alti producatori din afara foste URSS, doar atata limba cunosc si eu ... . Orice discutie incepe cu : 1. ce avion mai este si IAR-99? , 2. Cate mii de bucati se vor vinde in Romania? :crazy: La resina categoric nu ma bag, unii baieti stau la startul de jos ca sa inceapa a clona asa ceva ( am patit-o cu NeOmega!)
:sorry: :hi:

#1472 Useril este offline   goposaurus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2091
  • Inregistrat: 22-June 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatia, in general

Postat 13 August 2012 - 12:01 PM

Cu parere de rau, dar Pavel are dreptate in privinta IAR-ului 99! Slabe sanse! Doar sa faca cineva masterul si apoi sa o toarne in rasina!
Cu IAR-93 - nici nu merita sa se apuce de el cineva, dat fiind faptul ca exista deja doua machete in rasina (Aeropoxy si LM Models) si una din plastic e pe cale sa apara de la AZ Models http://www.scalemate...t.php?id=137181 (e adevarat ca intarzie...).

#1473 Useril este offline   niki 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 23-January 05

Postat 13 August 2012 - 01:41 PM

In regula. Voi incerca sa ma interesez daca exista... interes prin alte parti.

#1474 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 16 August 2012 - 12:41 AM

Citeaza

Tot cu prietenul Amodel am discutat si despre blindate romanesti. ... in lucru este MARESAL-ul la scara 1/72. Acesta urmeaza sa apara sub sigla Military Wheels

se pare ca am dat prea multe din casa



He , he ! Excelenta veste , domnule Pavel !!! . De-abia astept sa-l vad !


Sint curios dupa ce planuri ,fotografii sau alta documentatie s-or fi inspirat caci inafara de 3 poze din care doar intr-una se poate observa cat de cat si altceva decat fata vehicolului nu tin minte sa mai fi vazut ceva. Nici macar schita de proiect .
Or fi avut acces pe la arhivele rusesti unde or fi gasit ceva in plus ... ?
Apropos de subiecte mioritice , MW aveau , acum vreo 3-4 ani ( daca nu mai multi ) printre proiectele de viitor , pe langa seria T-60-urilor si TACAM T-60 .
Domnule Pavel , va rog mult spuneti-ne daca stiti cumva ( :shiftyninja: ) .
Ar fi in lucru si "un" asa ceva ?

#1475 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 20 August 2012 - 09:32 AM

Vezi postareaPavel, la 13 August 2012 - 06:24 AM, a spus:

@ niki, eu ma mai apuc de IAR-99 doar daca castig la loto, dar sansele sunt foarte mici, pentru ca nu joc. Mi-am luat asa o tiapa cu IAR-80-ul ca-mi ajunge. Am discutat treaba cu Amodel, adica sa-l scoata ei, de IAR-99 nici nu vor sa auda, pentru ca este DOAR pentru Romania si pentru ei e clar ce inseamna aceasta piata. Sanse ar avea IAR-93 datorita sarbilor. Russia avand o simpatie fata de Serbia, ar cumpara si macheta, acolo e ceva piata. Dar eu trebuie vin cu toate materialele necesare

@dany, produsele enumerate de dvs sunt din resina, eu ma refeream la matritele de metal. Blindatele sunt la scara 1/35 cu exceptia T-34/85 si SU-100 pentru care am si facut decaluri cu insemne romanesti.
Tot cu prietenul Amodel am discutat si despre blindate romanesti. ... in lucru este MARESAL-ul la scara 1/72. Acesta urmeaza sa apara sub sigla Military Wheels

:aggressive: se pare ca am dat prea multe din casa

:hi:

TACAM T-60 era anuntat de ceva vreme; mai stii daca urmeaza ceva dupa T-60 ?
In alta ordine de idei poate aduci de la ACE niste senile de cauciuc ...Sd.Kfz.10/250 rubber tracks 1/72 ACE ACEr001
multumim la dvs...

#1476 Useril este offline   Pavel 

  • HOBBY PARK
  • Grup: Members
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 03-January 05

Postat 12 November 2012 - 08:09 PM

NOUTATI !!!

#1477 Useril este offline   Pavel 

  • HOBBY PARK
  • Grup: Members
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 03-January 05

Postat 23 November 2012 - 03:11 PM

In alta ordine de idei poate aduci de la ACE niste senile de cauciuc ...Sd.Kfz.10/250 rubber tracks 1/72 ACE ACEr001
multumim la dvs...
[/quote]

mdo, nici 3 ani nu au trecut si am adus de la ACE senile de cauciuc, 4 modele
http://www.parcmodel...roduse-noi.html
:hi:

Aceasta postare a fost editata de Pavel: 23 November 2012 - 03:13 PM


#1478 Useril este offline   Beriba 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 06-December 11
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 23 November 2012 - 05:47 PM

Domnul Pavel, puteti aduce astea?

ProducatorACADEMY
Cod produs 1601


http://www.parcmodel...its-5853_1.html

Sunt niste standuri de avioane la 1:72. De foarte mult timp ma uit pe site la dumneavoastra si tot stoc epuizat. M-ar interesa si 20 de bucati daca aduceti :)

Aceasta postare a fost editata de septemberChild: 23 November 2012 - 05:57 PM


#1479 Useril este offline   jiju 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 200
  • Inregistrat: 20-September 08
  • Location:Scrovistea

Postat 24 November 2012 - 12:31 PM

Buna ziua Dl.Pavel cand mai aduceti machete de la Fine Molds si Dragon ma intereseaza vehiculele si avioanele si daca le aduceti cam la ce pret vor fi ele.

Va Multumesc anticipat,
Mihai

#1480 Useril este offline   tomi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 771
  • Inregistrat: 11-January 05
  • Location:Constanta / Trier
  • Interests:Aviatie - WW II & Jets

Postat 24 November 2012 - 01:19 PM

Pe cand Academy 1/48 si in mod special F-4B Phantom II

Aceasta postare a fost editata de tomcat_ct: 24 November 2012 - 01:22 PM


Arata acest topic


  • 86 Pagini +
  • « Prima
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi