Forum Machete,Modelism,Hobby: Balci mare... s-a lasat cu sange!!! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Balci mare... s-a lasat cu sange!!!

#1 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 27 January 2005 - 01:52 PM

:-D ;-) :-D :-D :-D :-D
Ia cititi aici: (mai catre sfarsit)

http://www.clip-trad...php?p=1280#1280

si aici: (mai catre sfarsit)

http://www.clip-trad...php?p=1282#1282

#2 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 27 January 2005 - 03:51 PM

Balciul nu s-a incheiat (cred eu).
Totusi se pare ca un membru al acestui forum va trebui sa-mi dea niste explicatii vis a vis de forum Revell si dreptul de administrare al acestui forum.
Revin cu amanunte cand o sa am mai mult timp la dispozitie.
Bafta!

#3 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 27 January 2005 - 04:15 PM

Cred ca eu sunt ...
Din experienta mea stiu ce inseamna sa acuzi si sa fii acuzat nu am facut decat sa-mi exprim parerea legata de cei care nu contenesc cu acuzatiile la adresa unora care sa recunoastem ca de cand sunt printre noi nu au facut nimic rau ci din potriva au ajutat enorm!!!
M-am aflat pot sa spun in razboi cu ei dar prin infrangere mi-au deschis ochii ca am gresit nu numai fata de ei sau voi toti ci si fata de mine!Nu i-am urat ci din potriva ii respect enorm pt ceea ce au facut pt mine si voi toti!

Crios spunea "Totusi se pare ca un membru al acestui forum va trebui sa-mi dea niste explicatii vis a vis de forum Revell ..." ma simt eu cu musca pe caciula!
Pur si simpu nu am putut tacea il legatura cu afrontu adus lui Eugen de a "fura" membri de acolo si ai aduce aici...
Imi cer scuze,Mave

#4 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 27 January 2005 - 04:21 PM

:-D Adica... ca nu pricep care-i treaba!

#5 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 27 January 2005 - 05:10 PM

Mave, nu e vorba de tine, nici de Eugen ci de cineva care la intalnire (ultima) a promis ca se va ocupa de recuperarea parolei de la Revell/forum si ca se va ocupa de forumul Revell, Posibilitati de salvare a datelor etc.
Mielu si Eugen erau acolo si o sa-si dea seama de cine vorbesc.
In e-mailul pe care l-am primit de la Clip-Trade e specificat cine este cel caruia i s-au transferat drepturile de administrare.
Frumos si elegant din patrea lui ar fi sa spuna singur daca desigur va mai intra pe aici ca eu nu l-am mai vazut de mult timp logat.
Bafta!

#6 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 27 January 2005 - 05:21 PM

Aaaaaa! (asta-i litera aia cu caciula) Lumina-mi-as fata... asta... mintea... tot n-am inteles! :hammer: (motivul, desigur!)

#7 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 27 January 2005 - 06:06 PM

Nici eu n-am inteles (motivul desigur)
Bafta!

#8 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

Postat 27 January 2005 - 07:10 PM

Eu nu inteleg nimic !! :-D :roll:

Forumul revell e din pacate cam ... "istorie" ..
Cine de acolo nu vrea sa vina aici sau aiurea ori unde altundeva, unde conditiile sunt incomparabil mai bune, sa fie sanatos.
Parerea mea, sa nu ne pierdem vremea cu maruntisuri !

#9 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 28 January 2005 - 08:16 AM

Salut,
De acord cu Max. Si mai cred ca acest forum nu are nevoie de reclama pe alte forumuri.
Spor,
Bill :-D ;-)

#10 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 28 January 2005 - 08:48 AM

Bill si Blue-Max,
Aveti dreptate in totalitate si in mod deosebit in ceea ce priveste "reclama".
Pana una alta acest site/forum se recomanda singur si parerea mea e ca este unul dintre cele mai bune romanesti de profil.
Bafta si spor la lucrari!

#11 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 28 January 2005 - 09:59 AM

Hai, totusi, sa-mi fac si eu autocritica.
Intr-adevar, pe forumul clip-trade am avut destule interventii in care am sugerat, recomandat, "impus???" EXPLICIT sa renunte la serviciile acelui forum si sa se apeleze la cele oferite aici. Poate ca am avut cea mai "virulenta" atitudine dintre toti ceilalti. Efecte? Rezultate? Am facut bine? Am facut rau?

#12 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 28 January 2005 - 10:01 AM

Eugen nu pot sa citesc ca adminul de la clip trade mi-a blocat contul. Hai sa va spun povestea de la inceput ca sa intelegeti.

Un oarecine cu nick-ul de maket s-a luat de eugen, dupa cum probabil ca ati citit acolo. Eu i-am raspuns destul de politicos (parerea mea) ca m-am gandit ca probabil omul nu stie povestea de la inceput. Dar totusi enervat de mesaj am deschis un topic in fiecare sectiune a clip trade-ului in care am spus unde ne-am mutat si am dat adresa.
In cateva minute eram blocat si mesajele sterse. Pana la urma e un gest arbitrar deoarece eu nu am incalcat nici un Regulament afisat al forumului si nici o lege din Romania. Asa ca cel mult trebuia sa-mi sterga mesajele si sa ma atentioneze ca am incalcat un Regulament (care nici macar nu a fost afisat deci probabil ca nici nu exista) nu sa ma blocheze de capul lui. Eu cand sterg, tai, cenzurez mesaje la RHC am in spate cateva pagini de Regulament in care se specifica ce am voie sa fac, si oricum cand fac atentionez si omul respectiv. Asa ca sunt vinovat doar moral nu si legal.

Trebuie remarcat ce repede s-a miscat adminul cand a fost vorba sa ne blocheze. Ca in rest, cand trebuia sa rezolve problemele tacea ca pestele.

Acum intrebarea care se pune: a fost Oro sau nu?

#13 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 28 January 2005 - 10:07 AM

Versiunea originala Oro fara cenzura :

" Aici lumea ori este dezinformata ori este nebuna. Nimeni nu mi-a predat nimeni nici un drept de administrare , aveam niste drepturi de administrare absolut limitate inainte care nu imi dadeau drepturi de salvare ale forumului, ci doar de mutare stergere editare a psoturilor. NU am site PERSONAL !!! probabil se refera la cartula.net care nu este al MEU nu ?????????????????????????"

Bafta!

#14 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 28 January 2005 - 10:13 AM

Deci nu a fost el. Asta e foarte bine. Poate ar fi bine sa ne spuna ce nu-i place aici ca sa schimbam si sa-l avem si pe el printre noi. Pana una alta eu de nervi am facut un review nou si am revazut altul vechi. Asta ca sa apara aici in premiera.

#15 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 28 January 2005 - 10:15 AM

Nu! Nu (cred ca) a fost Oro! N-avea nici un interes sa adopte o asemenea masura (ma refer la blocarea conturilor). Chiar daca cineva "mai de sus" i-ar fi impus asa ceva cred ca ar fi gasit alte solutii.
In rest nu pot decat sa remarc acelai lucru: viteza de reactie in anumite directii si lentoarea in altele.
Concluzia este ca mare paguba nu-i ca mi-a blocat contul! Mi-am facut altul doar ca "drept la replica". Ce-i drept cam puerila atitudinea asta! Puteam, daca eram mai destept, sa-i ignor pur si simplu! Ca doar... "nu te pui cu ... ca are mintea odihnita"! :-D Dar... asta e! Nu m-am putut abtine!

Si... daca Oro = dr_oro atunci a citit mai devreme o parte din aceste lucruri scrise aici! Sper sa inteleaga clar ca nimeni nu are nimic cu el si ca nu-i persoana "non-grata" aici. Dimpotriva!
Si... categoric, daca vrea, ar fi bine sa ne spuna ce nu-i place aici! Loc de mai bine e mereu!

Pentru mine cazul este inchis!

#16 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 28 January 2005 - 10:41 AM

Si pentru mine.
La fel gandesc despre Oro si mi-ar parea rau sa nu frecventeze si el noul forum.

#17 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 28 January 2005 - 11:39 AM

Baieti, cu toti facem greseli.
Ma bucur ca l-am contactat pe Oro inainte de a-l judeca. Ar fi fost o mare gresala din partea mea.
Oricine cred eu ca e bine venit optiunea apartine in exclusivitate fiecaruia in parte.
Din partea mea - Subiect inchis .

#18 Useril este offline   dr_oro 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 33
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 28 January 2005 - 02:24 PM

Evident ca nu am fost eu.
Sicer sa fiu nu pot sa fiu decit surprins de stergerea de posturi si blocarea de conturi de pe revell deoarece credeam ca nu mai are cine sa o faca ei bine ma insel....
Pot aici sa aduc ultimele noutati in ceea ce priveste forumul revell.ro: am dat nenumarate e-mailuri prin acre rugam redistribuirea drepturilor fostilor moderatori, simplificarea postarilor de poze, siguranta datelor, la care am ramas fara raspuns. Aceste mailuri nu sint atit de recente si dateaza dupa intilnirea de la Bucuresti.
In ceea ce priveste actualul forum, si cred ca nu deranjeaza numai pe mine este structura forumului in care nu pot sa gasesc nimic (apropo vechia structura de pe revell.ro nu era foarte ok???). De asemenea sint destul de neplacut surprins de poze care se pun intr-un folder si nimeni nu poate comenta nimic (chestia cu stelele nu se pune) decit daca mai deschid un topic separat.

Numa bine

Dragos Vestemean aka Oro

#19 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 28 January 2005 - 02:31 PM

Pai se pot face comentarii. Vezi la figurine si diorame. Articolele apar direct pe curat, nu sub forma de posturi care trebuie inchise, etc. Stai un timp pe el ca te obisnuiesti. Si mie la inceput mi s-a parut mai "rece" dar culoarea o dau oamenii.

#20 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 28 January 2005 - 02:50 PM

O lamurire, fara legatura cu discutia. Mi-am spus parerea 'on-topic' acum vreo 2 luni parca, pe clip-trade....

Referitor la ce spui tu, Oro, e pur si simplu o chestie de gust...
Poti sa pui pozele la Galerie, si sa te bazezi doar pe ea...
Poti sa pui pozele direct in forum, si sa faci un topic pe tema asta, unde sa se discute...
Poti sa pui pozele in Galerie, sa le incluzi in postarile dintr-un topic pe forum unde sa se discute...
Poti sa pui pozele in galerie, si sa faci un articol... Si un topic pe forum unde sa-si dea lumea cu parerea...

Variantele sunt multe... Fiecare cred ca poate sa gaseasca o modalitate care sa-l satisfaca, daca doreste. Si nu-i vreo problema daca cineva se rezuma doar la forum, si atat. E o problema de optiuni, ficare le foloseste dupa propria imaginatie.

Chestia cu 'nu gasesti nimic' e cred o exagerare, totusi... :-D

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi