Forum Machete,Modelism,Hobby: Nou venit - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Nou venit ma primiti?

#21 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 28 December 2005 - 02:24 PM

Bun venit!
Frumoase lucrari felicitari! Camuflajul de iarna la G14 Hartmann, e exceptional :-o
Mai asteptam si altele,
Spor,
Bill :whistle:

#22 Useril este offline   Mr32 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1478
  • Inregistrat: 24-December 05
  • Interests:Machete de avioane militare 1/32, aviatie.

Postat 28 December 2005 - 03:05 PM

YO MIKE !!!
CA SA STIE TOATA LUMEA, MYKYB ESTE VINOVAT DE TRECEREA MEA LA 1/32.
PANA SA IL INTALNESC CROSETAM LA 1/48 (DUPA CE M-AM JUCAT LA 1/72),DAR DUPA CE ME-AM INTILNIT ( ACU' VREO 9 ANI) MI-A INOCULAT VIRUSUL 1/32 SI DE ATUNCI AM INCERCAT SA-L AJUNG IN ALE MODELISMULUI.(DOAR AM INCERCAT, PT. CA NU AM REUSIT SA IL AJUNG INCA SI NICI NU AM SPERANTE).

#23 Useril este offline   mykyb 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 247
  • Inregistrat: 27-December 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machetism de tot felul

Postat 28 December 2005 - 06:23 PM

Buna ,

Multumesc de cuvintele de lauda si de primirea calda :lol: :lol: :lol: Am stat pitit pe acasa pana citeve saptamani in urma cand Radub m-a indrumat spre acest forum si de atunci am stat "la panda :-o " sa-mi fac curaj sa intru sau nu.And here I am :whistle: .
Diorama este veche de vreo 5 sau 6 ani pe cind cochetem si cu machete la scara1/35.Va promit ca am sa fac niste poze si am sa-l descriu un pic ,dar nu va asteptati la mare lucrude la diorama ca era pe la inceputul "carierei" :lol: ,am vrut sa realizez o diorama dupa o poza de pe frontul de vest facuta de bunicul care era servant AA in care nemti au luat o mica pauza in timp ce un stab venise sa dea indicatii pentruviitoarele miscari de trupe. .Am sa mai pun niste poze pe care l-am gasit in calculator in rest mai trebuie coafata toata diorama ca e plina de praf si mai tre sa ajustez pe ici pe colo.

mykyb

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: D_9a.jpg


#24 Useril este offline   mykyb 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 247
  • Inregistrat: 27-December 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machetism de tot felul

Postat 28 December 2005 - 06:25 PM

Am mai gasit doau cu A-4

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: post_3_1135787101.jpg


#25 Useril este offline   mykyb 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 247
  • Inregistrat: 27-December 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machetism de tot felul

Postat 28 December 2005 - 06:27 PM

ultima

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: post_3_1135787235.jpg


#26 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12631
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 28 December 2005 - 06:44 PM

Nene mykyb, ia fa bine mata si scoate ce mai ai "pe masa" , ca zau, merita vazut :whistle: Felicitari!!!!!!!!!!

#27 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

Postat 29 December 2005 - 09:31 PM

Z-mare, la Dec 28 2005, 06:44 PM, a spus:

Nene mykyb, ia fa bine mata si scoate ce mai ai "pe masa" , ca zau, merita vazut :-o Felicitari!!!!!!!!!!

Eu zic sa-l primim, ca-i modest... n-a debutat direct cu "Marea realizare" :whistle:

#28 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 30 December 2005 - 12:07 PM

alexie, la Dec 29 2005, 07:31 PM, a spus:

Z-mare, la Dec 28 2005, 06:44 PM, a spus:

Nene mykyb, ia fa bine mata si scoate ce mai ai "pe masa" , ca zau, merita vazut :lol: Felicitari!!!!!!!!!!

Eu zic sa-l primim, ca-i modest... n-a debutat direct cu "Marea realizare" :whistle:

Alexie,
Sa cred ca te referi la mine? :lol: Daca da, trebuie sa lamurim ceva. :-o
- Eu am "debutat" cu discutii despre faptul ca Aeromagazin sunt snobi si prefera "numai ce e straineshte ca e mai de calitate" si ignora aviatia romana.
- Am urmat apoi cu poze ale unui FW190D9 in culori JV44 (vezi galeria).
- Apoi cu poze ale unui Avia S199 (vezi threadul despre Future/Klear inceput de Z-mare).
- "Marea realizare", care cred eu ca e Hurricaneul, nu a fost prezentata de mine aici ci de catre Swanny la cateva luni dupa ce am inceput sa postez aici. Totusi, cei care aveau urechi de auzit, ochi de vazut si deshte de dat google stiau de acel Hurricane cu mult inaintea datei la care m-am inscris eu pe Cartula sau chiar inainte de a fi fost afisat aici de Swanny.

Ma simt oarecum cand zici ca nu sunt modest. Nu ma cunosti.

Radu

#29 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 30 December 2005 - 01:04 PM

Alexie vorbeste hermeneutic. Fiecare intelege ce vrea. Eu am inteles ca vorbea cu mykyb si marea realizare era diorama (pentru care imi reinoiesc rugamiantea sa faca mai multe poze, mai in amanunt, eventual sa se vada si parul din nas al lu' Fritz ala si sa le puna in subiect separat la Diorame, impreuna cu explicatii constructive), alexie fiind un mare amator si realizator de diorame.

Asa ca nu te simti in nici un fel, nu sunt aluzii de nici un fel la tine, chiar daca ar fi, in nici un caz nu sunt rautacioase (cei care il stim pe alexie personal garantam asta) cu atat mai putin vis-a-vis de lipsa ta de modestie. Eu din ce spunea alexie am inteles ca persoana la care se refera tocmai ca este modesta.

#30 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 30 December 2005 - 01:33 PM

Da, si eu incep sa cred ca e o neintelegere. Dupa ce mi-a fost mentionat numele de atatea ori, am inceput sa ma simt "vizat" :whistle: . Nu imi place sa ma laud, si de aia tind sa ma mentin "in umbra."

Scuze tuturor.

Radu

#31 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 30 December 2005 - 01:45 PM

radub, la Dec 30 2005, 01:07 PM, a spus:

alexie, la Dec 29 2005, 07:31 PM, a spus:

Z-mare, la Dec 28 2005, 06:44 PM, a spus:

Nene mykyb, ia fa bine mata si scoate ce mai ai "pe masa" , ca zau, merita vazut :-P Felicitari!!!!!!!!!!

Eu zic sa-l primim, ca-i modest... n-a debutat direct cu "Marea realizare" :lol:

Alexie,
Sa cred ca te referi la mine? :pint: Daca da, trebuie sa lamurim ceva. :-P
- Eu am "debutat" cu discutii despre faptul ca Aeromagazin sunt snobi si prefera "numai ce e straineshte ca e mai de calitate" si ignora aviatia romana.
- Am urmat apoi cu poze ale unui FW190D9 in culori JV44 (vezi galeria).
- Apoi cu poze ale unui Avia S199 (vezi threadul despre Future/Klear inceput de Z-mare).
- "Marea realizare", care cred eu ca e Hurricaneul, nu a fost prezentata de mine aici ci de catre Swanny la cateva luni dupa ce am inceput sa postez aici. Totusi, cei care aveau urechi de auzit, ochi de vazut si deshte de dat google stiau de acel Hurricane cu mult inaintea datei la care m-am inscris eu pe Cartula sau chiar inainte de a fi fost afisat aici de Swanny.

Ma simt oarecum cand zici ca nu sunt modest. Nu ma cunosti.

Radu

:whistle: :-o :lol: :lol: :lol:
Singura persoana la care vreodata s-a referit Alexie ca n-ar fi modelist este el insusi, dar este adevarat ca are uneori niste mesaje de-ti trebuie cam 2 saptamani sa intelegi ce vrea sa zica si nici atunci nu poti fi sigur. :-P
Mesajele lui imi aduc aminte de o replica din cunoscutul serial Tuiinpix: bufnitele nu sunt ceea ce par a fi :lol: .
De fapt este un tip tere de treaba si care sigur nu va jigni in nici un fel pe cineva dintre colegii de forum cu atat mai putin pe tine care esti un f.b. modelist.
Bafta!

#32 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

Postat 31 December 2005 - 07:33 AM

mykyb, la Dec 27 2005, 10:45 PM, a spus:

Buna Domnilor!!!!!!!!!!!!!!! :whistle:
Sunt Miki B din Arad.... astept ca sotia sa nasca in max. 2 saptamini............va urez mult succes in ale modelingului si sper sa colaboram deacum incolo.
mykyb............................

:lol: :lol: :lol:
:-o

#33 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 31 December 2005 - 09:47 AM

Aha, asta era Marea realizare, ne-am inselat toti. :whistle: :-o :lol:
Ca de obicei alexie nu explica, tot pe noi ne lasa sa facem efortul.
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 31 December 2005 - 10:19 AM


Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi