Forum Machete,Modelism,Hobby: Decal PZL P-37 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Decal PZL P-37 caut

#1 Useril este offline   obnosis 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 82
  • Inregistrat: 16-August 05

Postat 18 January 2006 - 10:51 AM

Am achizitionat (de la "Coltul lui Olaf") un PZL P-37 produs de Mastercraft. Stiu ca au fost si in dotarea ARR, dar setul de decaluri nu contine inmatricularile respective.
Ce m-ar interesa... exista decaluri pentru asa ceva? Sau macar ceva poze, informatii etc, ca ma enervez si le fac din pensula! :)

#2 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 18 January 2006 - 11:09 AM

Exista o coala de decaluri scoasa de firma Technomod. Mai jos ai linkul direct catre acest item, pe care il poti gasi pe site la Hannants.
http://www.hannants....h/?FULL=TM72121

Kitul cumparat de tine exista si in varianta cu inmatriculare romaneasca, facut exact de aceeasi firma. Acel kit l-am cumparat eu de la Olaf anul trecut in Decembrie, pe post de cadou de Mos Craciun. :lol:

Kiturile sunt aduse in Romania de Pavel. Daca discuti cu el, poate iti aduce varianta care contine si decalurile FARR :roll:

#3 Useril este offline   obnosis 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 82
  • Inregistrat: 16-August 05

Postat 18 January 2006 - 11:24 AM

Multumim frumos pentru informatie.

P.S. A incercat cineva o inmatriculare "din pensula"? La crucile germane ma mai descurc, dar la cele romanesti... nu stiu.

#4 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 18 January 2006 - 12:51 PM

Presupun ca daca ai o rabdare de fier si nu te apuca disperarea, poti sa faca asa ceva cu masti realizate pe hartie adeziva ca cea folosita la mascare. Cred ca poti sa folosesti hartie adeziva din cea folosita pentru mascare la zugraveli. Dar trebuie sa ai muuuuuuulta rabdare si atentie la centrare.
Mai bine dai niste bani si iei decalurile. In felul asta iti mai cruti din nervi. Si in plus, mai este o mare problema. Albastrul si rosul folosite la inmatriculare sunt mai mult sau mai putin STAS. Insa cu galbenul in mod sigur o sa ai probleme. Se vor gasi carcotasi care sa spuna ca galbenul e prea galben sau prea putin galben, ca nu are nuanta potrivita, etc, etc :lol: :hammer:

#5 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2006 - 02:42 PM

Decalurile de la Bf0109 lui Vinca merg la fix pentru cruci....numerele le poti lua din cutia cu surprize, sau face cu masti (no big deal)

#6 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 18 January 2006 - 05:46 PM

Citeaza

Mai bine dai niste bani si iei decalurile. In felul asta iti mai cruti din nervi. Si in plus, mai este o mare problema. Albastrul si rosul folosite la inmatriculare sunt mai mult sau mai putin STAS. Insa cu galbenul in mod sigur o sa ai probleme. Se vor gasi carcotasi care sa spuna ca galbenul e prea galben sau prea putin galben, ca nu are nuanta potrivita, etc, etc

Problema e si ...invers: mai usor rezolvi corectitudinea culorilor cu masti decit cu decalurile, ca la astea din urma nu mai ai ce le face, ala-i galbenu', cu ala defilezi :lol: !

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi