Forum Machete,Modelism,Hobby: placaj tego - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

placaj tego

#1 Useril este offline   KIT 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2011 - 11:08 PM

are idee cineva unde as putea gasi placaj tego in bucuresti care sa poate fi cumparat la bucati mici? ca magazinele mari iti vand doar placi de dimensiuni nefolositoare pt omul de rand cu trebuinte personale si nu de constructii.
va multumesc pentru orice fel de ajutor.

PS.-nu e neaparata nevoie sa fie doar in bucuresti. daca are cineva in tara, as putea plati transportul. cu cat e mai deschis la culoare cu atat mai bine. niste poze, probabil ca ar fi edificatoare.

Aceasta postare a fost editata de KIT: 27 June 2011 - 11:20 PM


#2 Useril este offline   caporalmusat 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1048
  • Inregistrat: 03-January 09
  • Location:BRAILA
  • Interests:Tehnica militara sovieto/rusa in general dar mai ales aflata si in dotarea RO ARMY !

Postat 28 June 2011 - 01:45 PM

SALUT ! NU PREA INTELEG DE CARE PLACAJ E VORBA CACI CEL TEGO PE CARE-L STIU EU E CEL DE 8 MM SAU 12 MM INCHIS LA CULOARE CARE E FOLOSIT PT PANOURILE DE COFRAJ SI IN CAZUL ASTA SLABE SANSE DE A GASI BUCATI MICI ;EVENTUAL PE VREUN SANTIER UNDE SA GASESTI VREUN PANOU STRICAT SI POATE RECUPEREZI CEVA IA LEGATURA CU DULGHERII IN CAZUL ASTA SAU DACA VREI MAI DESCHISLA CULOARE DE 8MM POTI INCERCA PA LA ATELIERE DE MOBILA LA COMANDA . DACA VREI DEASTA DE 8 MMSI NU GASESTI IN CAPITALA SPUNEMI CE COTE AI NEVOIE SI POATE REUSESCSA GSESC PE LA NOI DAR SA VEDEM COTELE . SANATATE SI NOROC !

#3 Useril este offline   KIT 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 24 July 2011 - 09:35 PM

din intamplare, astazi am trecut pe langa niste case in constructie care aveau pe langa ele niste placi mari de tego. asa ca, am reusit sa ma lipesc si eu de materialul necesar.
consider acest topic inchis. si poate fi sters.

#4 Useril este offline   stageexp 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1116
  • Inregistrat: 18-January 08
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotografie, modelism, frumosul cotidian

Postat 02 August 2011 - 11:58 AM

Salut,
desi ai rezolvat problema, revin pentru cei care poate doresc utilizarea unui astfel de material sau a materialelor similare. Daca cei doritori nu reusesc sa gaseasca tego, se poate folosi cu succes mdf de grosime mare 8-10 mm, care este un material dens, desi nu atat de rezistent ca si primul. Am intalnit recent in magazinele de bricolaj, posibilitatea de a cumpara astfel de materiale ca si protectie parchet cum spun ei, sub forma de resturi sau cupoane. Este utilizabil in modelism la multe treburi, mai ales insa la baze de machete. Pentru cadrele de sustinele in modelismul feroviar este extrem de util.

#5 Useril este offline   KIT 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 02 August 2011 - 10:59 PM

eu am cautat tego dintr-un motiv bine intemeiat. stiiam de existenta mdf-ului dar nu era materialul pe care il cautam. aveam nevoie de el pt ca trebuia sa imite un anumit lucru,

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi