Forum Machete,Modelism,Hobby: Blogul meu - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Blogul meu

#1 Useril este offline   slimshady1910 

  • Nou venit
  • Grup: New Users
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-October 11

Postat 02 October 2011 - 03:38 PM

Buna tuturor!Nu de mult am descoperit acest forum pe care se discuta si despre hobby-urile mele.Ei bine daca nu deranjez pe nimeni as dori sa va prezint blogul meu AragornBlog unde puteti gasi detalii despre lucruri precum: avioanele romanesti I.A.R, automobilele ARO, camioaneleRoman Brasov, modelele Dacia, autovehiculele Belaz, tractoarele Belarus, locomotivele Electroputere Craiova, buldozerele si celelalte autovehicule produse de ChTZ-Uraltrac si foarte multe articole care s-ar putea sa va intereseze.Sper ca nu am suparat pe nimeni cu aceasta postare.Astept si parerile dumneavoastra despre acest blog.




#2 Useril este offline   Mircea87 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 67
  • Inregistrat: 30-July 10
  • Location:CT
  • Interests:Tehnica militara din dotarea Armatei Romane si vehiculele blindate.

Postat 02 October 2011 - 10:15 PM

Trebuie sa mentionati sursa cand preluati informatii si fotografii de pe wikipedia. Va recomand sa o faceti pentru fiecare articol/poza, conform termenilor:

http://creativecommo...-sa/3.0/deed.ro

In alta ordine de idei, pe blog sunt prezente multe informatii care se gasesc oricum relativ usor pe wikipedia sau la o cautare pe google. In momentul de fata, blogul arata ca un ghiveci (prea multe topicuri), cu continut rescris. Mai e mult de munca pana veti ajunge la originalitate si la atragerea cititorilor. V-as ruga insa sa rezolvati cat mai urgent problema legala (a drepturilor de autor) prin mentionarea sursei.

#3 Useril este offline   slimshady1910 

  • Nou venit
  • Grup: New Users
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-October 11

Postat 03 October 2011 - 06:03 AM

Vezi postareaMircea87, la 02 October 2011 - 10:15 PM, a spus:

Trebuie sa mentionati sursa cand preluati informatii si fotografii de pe wikipedia. Va recomand sa o faceti pentru fiecare articol/poza, conform termenilor:

http://creativecommo...-sa/3.0/deed.ro

In alta ordine de idei, pe blog sunt prezente multe informatii care se gasesc oricum relativ usor pe wikipedia sau la o cautare pe google. In momentul de fata, blogul arata ca un ghiveci (prea multe topicuri), cu continut rescris. Mai e mult de munca pana veti ajunge la originalitate si la atragerea cititorilor. V-as ruga insa sa rezolvati cat mai urgent problema legala (a drepturilor de autor) prin mentionarea sursei.


Ok asa voi face!Multumesc mult pentru ca mi-ai spus.

#4 Useril este offline   Hobbytools 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 37
  • Inregistrat: 11-March 11
  • Location:Sibiu
  • Interests:hobby, actorie, modelism

Postat 07 October 2011 - 10:19 PM

Ah Doamne! Cand vad masini Aro si acum oftez pe strada! Ce as mai vrea fabrica aia inviata!!!!
Cine stie poate ca nu e imposibil.

Bravos pt mentinerea mandriei si a valorilor romanesti, fie ele chiar si industriale.

Cu respect,


Vezi postareaslimshady1910, la 02 October 2011 - 03:38 PM, a spus:

Buna tuturor!Nu de mult am descoperit acest forum pe care se discuta si despre hobby-urile mele.Ei bine daca nu deranjez pe nimeni as dori sa va prezint blogul meu AragornBlog unde puteti gasi detalii despre lucruri precum: avioanele romanesti I.A.R, automobilele ARO, camioaneleRoman Brasov, modelele Dacia, autovehiculele Belaz, tractoarele Belarus, locomotivele Electroputere Craiova, buldozerele si celelalte autovehicule produse de ChTZ-Uraltrac si foarte multe articole care s-ar putea sa va intereseze.Sper ca nu am suparat pe nimeni cu aceasta postare.Astept si parerile dumneavoastra despre acest blog.


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi