Forum Machete,Modelism,Hobby: Centenarul Vuia - Expozitie machete - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Centenarul Vuia - Expozitie machete

#141 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 15 March 2006 - 04:21 PM

Intrebare:
Se poate filma si se pot face poze in expozitie? Eu as aduce camera video si as face un mic filmulet. Pus pe CD sau DVD, acesta poate fi trimis si la cei care nu pot veni maine. Poate facem si un mic reportaj. Eu filmez, si Crios povesteste cum s-a ajuns de la idee, la realizare. Va fi unul din primele documente din arhiva viitorului "club" pe care il vom infiinta "atunci cand vom fi indeajuns de copti sa facem asta". :hammer:
Acelasi lucru valabil si la intalnirea de sambata si duminica.

#142 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 15 March 2006 - 04:23 PM

Mai am 50 de afise (in plus fata de cele 65 de la Crios).
Nu sunt deloc sigur daca ajung maine la MM.
E dispus cineva sa vina sa le ia maine dimineata (dupa 9.30)?

#143 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 15 March 2006 - 04:40 PM

Daca nu ajung afisele de la tine, cele care se afla deja la mine vor ajunge cu siguranta, chiar daca eu nu voi putea ajunge.
Bafta!

#144 Userul este online   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 15 March 2006 - 05:01 PM

AlexPl, buna idee, sper sa nui nici o problema cu filmatul si fotografiatul!

#145 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 15 March 2006 - 05:51 PM

AlexPl, la Mar 15 2006, 04:21 PM, a spus:

Intrebare:
Se poate filma si se pot face poze in expozitie?

Tocmai am vorbit si raspunsul este ..... Daaaaa!
Bafta!

#146 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 15 March 2006 - 10:05 PM

Expozantii care nu pot veni la vernisaj si nici pe perioada expozitiei cum pot intra in posesia acele afise cu semnaturile invitatilor de onoare?
Care este perioada de ridicare a kiturilor?
Cu respect Maverick

Aceasta postare a fost editata de Maverick: 15 March 2006 - 10:12 PM


#147 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 16 March 2006 - 03:21 PM

Tocmai m/am intors de la inaugurare.
In viziunea mea, a iesit foarte bine.
Au fost multi participanti la eveniment, inclusiv o multime de muzeografe..... :-D
Au fost si vreo 3 televiziuni si inca cativa reporteri.
Veti afla mai multe si de la ceilalti.
Eu voi pune niste poze de la ceremonie diseara si mai multe maine. :-D

#148 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 16 March 2006 - 04:08 PM

Intradevar a fost frumos si pe o parte ma bucur ca am putut ajunge, pe de alta parte nu mi-a picat prea bine pentru ca a trebuit sa vorbesc la deschidere asa ca am trecut prin niste emotii de nici nu stiu ce tampenii am spus mai ales ca nu eram pregatit pentru asa ceva.
Mi-a facut insa placere revederea cu o parte din expozanti (cei care au putut veni) si mai ales revederea cu generalul Guzu (unul dintre fostii mei colegi de club si de echipa de modelism).
Am tras asa cu ochiul prin multime si m-am bucurat surprinzandu-l cu coada ochiului pe Wurger dand un interviu nu stiu cui (de parca mai conteaza).
AlexPl a filmat si el deschiderea si vitrinele asa ca vom avea si CD-ul cu filmul.
S-au facut o multime de poze din toate partile.
Vreau sa spun ca expozitia arata super. Este prima expozitie adevarata de machete facuta de cativa ani incoace.
Vreau sa spun ca nu m-as fi descurcat fara Cartula si Olaf (adica n-am fost nici un moment "singurul"), iar meritul acestei expozitii apartine forumului cartula.net, tuturor expozantilor, Muzeului Militar National, generalului Guzu, adjunctului secretarului federal al Federatiei Romane de Modelism - domnul Marius Conu si domnului Cristian Craciunoiu. Afisul deja stiti ca este creatia lui Toni, iar mare parte din afisele tiparite i se datoreaza lui Eugen.
Eram dator cu aceste explicatii :-D
Cu Dan Antoniu am avut cateva vorbe care se pare ca in final se vor concretiza in decernarea a patru premii pe care le vor primii patru dintre expozanti (inca nu stiu care). Premiile constau in ultima aparitie editoriala semnata de Dan Antoniu. Sincer asta nu mi-o doream pentru ca poate naste discutii, dar Antoniu a insistat desi i-am explicat ce discutii pot iesi din asta.
Ma cam opresc (pentru moment) si ...
Bafta!

#149 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 16 March 2006 - 04:45 PM

Maverick, la Mar 15 2006, 10:05 PM, a spus:

Care este perioada de ridicare a kiturilor?

Machetele se pot ridica de sambata 15 aprilie incepand cu ora 14.00 pana la 16.00 si pe 16 aprilie de la 10.00 pana la cel tarziu 15.30.
Bafta!

#150 Useril este offline   victordegalati 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 649
  • Inregistrat: 17-October 05

Postat 16 March 2006 - 08:21 PM

un sincer,si din inima,bravo tuturor,
sa traiti,si sa mai faceti

#151 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

Postat 16 March 2006 - 10:24 PM

crios, la Mar 16 2006, 04:08 PM, a spus:

Intradevar a fost frumos si pe o parte ma bucur ca am putut ajunge, pe de alta parte nu mi-a picat prea bine pentru ca a trebuit sa vorbesc la deschidere asa ca am trecut prin niste emotii de nici nu stiu ce tampenii am spus mai ales ca nu eram pregatit pentru asa ceva.
Mi-a facut insa placere revederea cu o parte din expozanti (cei care au putut veni) si mai ales revederea cu generalul Guzu (unul dintre fostii mei colegi de club si de echipa de modelism).
Am tras asa cu ochiul prin multime si m-am bucurat surprinzandu-l cu coada ochiului pe Wurger dand un interviu nu stiu cui (de parca mai conteaza).
AlexPl a filmat si el deschiderea si vitrinele asa ca vom avea si CD-ul cu filmul.
S-au facut o multime de poze din toate partile.
Vreau sa spun ca expozitia arata super. Este prima expozitie adevarata de machete facuta de cativa ani incoace.
Vreau sa spun ca nu m-as fi descurcat fara Cartula si Olaf (adica n-am fost nici un moment "singurul"), iar meritul acestei expozitii apartine forumului cartula.net, tuturor expozantilor, Muzeului Militar National, generalului Guzu, adjunctului secretarului federal al Federatiei Romane de Modelism - domnul Marius Conu si domnului Cristian Craciunoiu. Afisul deja stiti ca este creatia lui Toni, iar mare parte din afisele tiparite i se datoreaza lui Eugen.
Eram dator cu aceste explicatii  :-D
Cu Dan Antoniu am avut cateva vorbe care se pare ca in final se vor concretiza in decernarea a patru premii pe care le vor primii patru dintre expozanti (inca nu stiu care). Premiile constau in ultima aparitie editoriala semnata de Dan Antoniu. Sincer asta nu mi-o doream pentru ca poate naste discutii, dar Antoniu a insistat desi i-am explicat ce discutii pot iesi din asta.
Ma cam opresc (pentru moment) si ...
Bafta!

Pare sa fi fost bine, trebuia sa puna cineva "reflectorul" pe tine (bineinteles ca reprezentant al nostru), wurger a dat interviu si slava domnului nu a avut accesoriile din avatar, am recunoscut membrii ce nu sunt (nu mai sunt) activi pe forum. Vernisajul neoficial sper sa fie la fel de reusit.
:-D Felicitari

P.S. Imi permit sa-l corectez pe colegul victordegalati (a scris in graba) "sa mai faceti" se va citi "sa mai facem" :-D

Aceasta postare a fost editata de alexie: 16 March 2006 - 10:28 PM


#152 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 07 April 2006 - 11:43 AM

Salut,

Teoretic, saptamana viitoare ar trebui sa fie sfarsitul expozitiei si sa luam machetele. Ramane valabil asa? Au aparut alte schimbari?

#153 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 07 April 2006 - 12:13 PM

AlexPl, la Apr 7 2006, 11:43 AM, a spus:

Salut,

Teoretic, saptamana viitoare ar trebui sa fie sfarsitul expozitiei si sa luam machetele. Ramane valabil asa? Au aparut alte schimbari?

Nu-i teoretic ci chiar practic :bang:.
Ultima zi de vizitare este 15 aprilie. La ora 14.00 se incepe demontarea expozitiei asa cum a fost si in planul initial.
Demontarea expozitiei se continua pe 16 aprilie cand ar trebui sa se si termine.

Bafta!

Si ca tot veni vorba de expozitia inca in desfasurare:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: expo_ziar.jpg


Arata acest topic


  • 8 Pagini +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi