Forum Machete,Modelism,Hobby: MODELISM NR.4/2012 (135) - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

MODELISM NR.4/2012 (135)

#1 Useril este offline   177 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1416
  • Inregistrat: 24-December 10
  • Location:Drobeta Turnu Severin

Postat 20 November 2012 - 08:53 PM

A aparut MODELISM nr. 4/2012 (135)

Din cuprins:
“20.001-20.002, primele automotoare cu motor cu ardere internă ale Căilor Ferate Romane – 1907” de arh. Dorin Paul Bucur. In acest numar Victorian isi indreapta atentia cu aceeasi meticulozitate si atentie la detalii asupra unui subiect mai putin cunoscut: automotoarele MAV C-mot. Sunt prezente desene originale, fotografii, profil 3D, text.
“Vanătoarele clasei Kronstadt in Marina Romană” de Mugur Catalin Leonida. Abordeaza istoria celor trei vanatoare de submarine din clasa “KRONSTADT” sub pavilion romanesc; articolul cuprinde planuri rusesti, multe fotografii cu varianta romaneasca a navei, text.
“Sublocotenent artilerie antiaeriană Constantin Apostolescu” de dr. ing. Cristian Craciunoiu – povestea unui erou uitat din al II –lea razboi mondial
“A sosit T-90” de Valeriu Visan- prezentarea blindatului rusesc cu acelasi nume; sunt prezente text, caracteristici tehnice, fotografii ale tancului si a machetei.
“Necunoscutul de la Viena” de dr. ing. Cristian Craciunoiu- articol din seria dedicata pionierilor romani ai zborului vertical
“Noutăţi la 1/35” de Valeriu Visan- prezentarea machetei MRAP.
Cărţi, enciclopedii, monografii Histoire & Collection – publicatii disponibile la sediul redactiei
Planuri MODELISM
CD-uri MODELISM
Cărţi disponibile la magazinul Modelism


Voi incheia cu mesajul redactiei revistei MODELISM catre cititori:
"Inima şi sufletul acestei reviste, Cristian Crăciunoiu, a plecat dintre noi. Acesta este ultimul număr editat integral de el - l-am păstrat neschimbat.Va mai apărea revista? Nu ştim. Şi dacă va continua, nu va mai putea fi la fel... Aşteptăm să ne contactaţi pe adresa redacţiei (contact@modelism.ro, modelism@fdx.ro).
Totul depinde de voi, iubitorii modelismului şi ai istoriei neamului românesc."

Aceasta postare a fost editata de 177: 20 November 2012 - 08:54 PM


#2 Useril este offline   victordegalati 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 649
  • Inregistrat: 17-October 05

Postat 20 November 2012 - 11:40 PM

indferent de faptul ca va mai aparea sau nu (eu imi doresc sa apara),sufletul meu spune asa
MODELISM in ROMANIA-domnul CRACIUNOIU CRISTIAN
nu pot fi separate niciodata
cu respect
victor.

#3 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 21 November 2012 - 09:28 AM

Revista va fi disponibila la chioscuri ? Se gasea destul de greu in reteaua Rodipet....

#4 Useril este offline   mdo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 347
  • Inregistrat: 28-April 05

Postat 21 November 2012 - 03:30 PM

Haideti ca vin tot eu si cu raspunsul. Daca treceti pe la magazin (care este inchis) sunati la sonerie si intre 8-16 va raspunde cineva care va poate oferi revista...

#5 Useril este offline   flo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 04-July 09
  • Location:Bucuresti

Postat 21 November 2012 - 05:04 PM

In Militari o gasiti la chioscurile portocalii. Nicio aluzie electorala. Nici n-ar merita.
Super articolul lui Victorian.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi