Forum Machete,Modelism,Hobby: BA-10A - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

BA-10A Zvezda 1/35

#1 Useril este offline   Popey1968 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 01-September 13
  • Location:Galati

Postat 28 February 2015 - 10:51 AM

Februarie 1943, frontul Leningrad. Blindata mea a fost pregatita pentru o misiune de recunoastere pe timp de noapte.
Sau mai degraba pentru cutia cu rebuturi.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: P1070534.JPG
  • Imagine atasata: P1070535.JPG
  • Imagine atasata: P1070536.JPG
  • Imagine atasata: P1070537.JPG
  • Imagine atasata: P1070538.JPG
  • Imagine atasata: P1070539.JPG
  • Imagine atasata: P1070540.JPG
  • Imagine atasata: P1070541.JPG
  • Imagine atasata: P1070542.JPG


#2 Useril este offline   caporalmusat 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1048
  • Inregistrat: 03-January 09
  • Location:BRAILA
  • Interests:Tehnica militara sovieto/rusa in general dar mai ales aflata si in dotarea RO ARMY !

Postat 28 February 2015 - 11:46 AM

Salutare ! Mie imi place ! Mai ales ca cel putin iti ies parca din ce in ce mai bine ca efecte ! Doar o mica parere personala , e cam prea mult luciu metalic pe niturile de la balamale si obloanele blindate de pe usi , adica in realitate ce s ar fi frecat atat de mult chiar pe respectivele zone sa voseaua complet ?!! Ah si nu s ce facu si la faruri da alea arata aiurea ! Ori le ai lipit cu adeziv normal de plastic ?! Ar fi de inlocuit sau daca ar merge puse niste capace cu fanta pt iluminat in camuflaj de noapte ! Oricum merita sa fie adaugata in colectie nu la rebuturi ! Spor la machetit cu sanatate si cer senin ! :good: :good:

#3 Useril este offline   Popey1968 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 76
  • Inregistrat: 01-September 13
  • Location:Galati

Postat 28 February 2015 - 08:44 PM

Vezi postareacaporalmusat, la 28 February 2015 - 11:46 AM, a spus:

Salutare ! Mie imi place ! Mai ales ca cel putin iti ies parca din ce in ce mai bine ca efecte ! Doar o mica parere personala , e cam prea mult luciu metalic pe niturile de la balamale si obloanele blindate de pe usi , adica in realitate ce s ar fi frecat atat de mult chiar pe respectivele zone sa voseaua complet ?!! Ah si nu s ce facu si la faruri da alea arata aiurea ! Ori le ai lipit cu adeziv normal de plastic ?! Ar fi de inlocuit sau daca ar merge puse niste capace cu fanta pt iluminat in camuflaj de noapte ! Oricum merita sa fie adaugata in colectie nu la rebuturi ! Spor la machetit cu sanatate si cer senin ! :good: :good:

Multumesc frumos pentru observatii si aprecieri. Intr-adevar farurile sunt vopsite in interior cu steel si umplute cu cate o picatura de aracet. Am sa incerc varianta cu fanta.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi