Forum Machete,Modelism,Hobby: RLM PT ME BF-109 E3 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

RLM PT ME BF-109 E3

#1 Useril este offline   laure 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 22-January 05
  • Location:Craiova

Postat 20 February 2005 - 03:01 PM

Am cumparat un kit de 109 de la Pavel si nu stiu deunde sa cumpar vopsele RLM pt el. Imi trebuiesc urmatoarele RLM 02, RLM 65, RLM 70, RLM 71. Pt RLM 02 si RLM 65 am gasit in articole cum se poate face, dar pentru restul daca aveti mai multe detalii despre codul setului. Astept raspunsurile voastre. Multumesc

#2 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2005 - 03:46 PM

Cel mai usor e cu vopselele Revell din setul de vopsele germane... "Military Colour Set", uitle si un link http://www.revell.ro...p?prod=15010095

Contine RLM 65,70,71,gunmetal,Africa Braun si Gelb-Oliv. Pentru RLM 02 e foarte bun Revell 45-ul.
Nuantele sunt OK pentru 65,70 si 71

#3 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 20 February 2005 - 04:34 PM

"Pentru RLM 02 e foarte bun Revell 45-ul" ...daca mai adaugi la el 5% alb (sau reevell 5.)
Arunca un ochi si la :
http://cartula.net/modules/xfsection/artic...hp?articleid=66
Alexandru

#4 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 20 February 2005 - 08:41 PM

dupa ce frunzaresti echivalentele RLM ale lui Z-Mare ori altele de pe net poti comanda vopseluri revell prin comanda on-line de pe site-ul lor, vopseluri MM de prin magazinul B-Obor ori de la un coleg de forum (parca mielu dar sa ma scuze daca gresesc) ori vopseluri humbrol la mag. Roco- vis-a-vis de drept(intr-un nr. mare acum vreo 4 luni cand am calcat ultima oara pe acolo!). Cred ca astea, dealtfel, sunt si singurele variante pentru vopseluri pe care le are un bucurestean, asta daca nu apeleaza la on-line de pe site-uri straine...

#5 Useril este offline   maddhawk 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 13-January 05

Postat 21 February 2005 - 11:37 PM

Stie cineva ce culori sunt in
Revell Basic Colour Set?

#6 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 22 February 2005 - 09:34 AM

Revell Basic Colour Set contine un set de sase culori de baza cum ar fi rosu, alb, negru etc. A aparut alaturi de seturile de culori pentru USAAF, RAF si Military Colour Set (contine trei RLM-uri). Toate seturile contin sase culori tip email.
Humbrol a scos si el astfel de seturi: un set ce contine culori de baza, set pentru nave militare si un set pentru aviatia moderna, fiecar continind cite sase culori tip email.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi