Forum Machete,Modelism,Hobby: De pe net, august 2017 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

De pe net, august 2017

#21 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 08 August 2017 - 07:25 PM

Dany...m-ai speriat. Am crezut că iar ne trimit țiganii īnapoi.
Eh, cānd ai bani de cheltuit, se găsesc rapid amici care sa te pupe...pe umăr. După ce se termină banii...iarăşi apar miştouri tip s'il vous plaīt,monsieur.
Fără doar şi poate rachetele Exocet sunt un salt mare pentru apărarea navală, fie ea ambarcată, aeropurtată şi/sau terestră. Argentinienii au arătat că se poate, īncă de acum 35 de ani.
Cāt despre diferența de potențial militar dintre H215 şi Cobra(sau Venom,sau cum i-o mai zice), lucrurile mi se par clare: franțuzul n-are muşchii americanului( după cum nici Macron n-are nevastă ca Trump)
:air_kiss:

#22 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 08 August 2017 - 08:01 PM

Lăsīnd gluma la o parte, englezii l-au pierdut pe Shefield şi după unele mărturii de la bord, Exocetul care i-a lovit, nici măcar nu a explodat.
Despre isprăvile peştelui zburător au mai luat cunoştiință şi americanii, cānd USS Stark a īncasat o lovitură trimisă de un avion (civil- modificat)irakian, īn '87.
Deci Makron are cărți bune, īn mānă.

#23 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 08 August 2017 - 10:22 PM

Cam asta ştie să facă MM38 Exocet:
https://youtu.be/3kQLgLf9bOE

Cāt despre "schimbarea raportului de forțe din Marea Neagră" ...să fim serioşi, bulgarii au deja īn dotare arma asta, pe 3 fregate cumpărate de la belgieni.

#24 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 09 August 2017 - 09:20 AM

Citeaza

Cāt īi priveşte pe corporatişti şi nu numai pe ei,
Un popor care nu-si cinsteste si respecta inaintasii, traditiile, spiritul national, limba pe care o vorbeste, este foarte usor de manipulat. Chiar si fara un mic si o bere!

#25 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 09 August 2017 - 11:01 AM

Alex, eu aş fi chiar mai radical şi aş spune că respectivul nici măcar nu mai este un popor, ci mai degrabă o gaşcă, trib,gintă, etc.
N-am nimic cu băieți corporatişti, sunt un fel de mercenari. Eu însumi iubesc capitalismul, dar cu o condiție: ca şi capitalismul să mă iubească pe mine.
Altfel nu văd unde-i plăcerea.

Aceasta postare a fost editata de Longinus: 09 August 2017 - 11:03 AM


#26 Useril este offline   bogdan1 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1432
  • Inregistrat: 24-November 12

Postat 09 August 2017 - 12:31 PM

Un tanc Leclerc cu tun de calibrul 140 de mm, că tot vorbeaţi de francezi: http://nationalinter...=1&noRedirect=1

#27 Useril este offline   florin44 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1542
  • Inregistrat: 27-April 10
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete 1/48 de avioane, blindate şi alte vehicule militare.
    Machete 1/72 de avioane.

Postat 10 August 2017 - 10:40 AM

Noutăţi de la ITALERI pe luna asta:

http://e5h3a.s83.it/...q_n80.d40b-NCLM

#28 Useril este offline   kvogel 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 203
  • Inregistrat: 20-April 05

Postat 10 August 2017 - 09:13 PM

Eu nu inteleg chestia asta...
"Traditii".
Adica eu, ca si corporatist cam asta vad ca traditie: https://youtu.be/4BRfnanQH7w
Pentru ca sincer, inca imi fac parintii hainele in casa, inca muncesc acelasi pamant al bunicilor, inca ma deplasez maxim 100 km in jurul satului unde m-am nascut. Am incercat sa ma angajez la Teldrum, CET Sud sau Aeroportul Otopeni unde oamenii merg imbracati in ii, itari si opinci - dar se platea prea putin.

Ca si corporatist nu prea inteleg de unde vine "veninul" asta. Mai ales ca in video acela e "plin" de corporatisti. Mai ales ca majoritatea corporatistilor sunt cei de sub 40 de ani care au preluat o tara deja distrusa si care incearca ei sa supravietuiasca - lasand la o parte tara.
Cred ca un corporatist care isi vede de ale lui, isi plateste taxele si incearca sa faca ceva e mai folositor aici, decat in afara. Asa cum e el, macar duce ceva inainte - ce l-o duce si pe el capul. Poate nu un jujau dar ceva acolo...

Aceasta postare a fost editata de kvogel: 10 August 2017 - 09:18 PM


#29 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 10 August 2017 - 09:53 PM

@kvogel, eu sunt privat, dar nu corporatist şi platesc taxe de ma spetesc, iar atunci cand "statul" visează urât, eu am coşmaruri.
Nu ştiu cum se îmbracă cei de Teldrum, presupun că au costumație brasileiro, nu am niciun fel de venin împotriva "corporatiştilor" şi nici nu cred că a fi patriot exclude automat ideea de europenism sau viceversa.
Cei care au "participat" la comemorarea bătăliei de la Mărăşeşti nu erau "corporatişti" şi nici pe patriotismul lor nu m-aş prea bizui(poate nici până la budă).
Ceea ce ne arata linkul pus de tine, eu n-as incadra la "tradiții" ci la ...public affairs.
Desigur, nu-i critic pe "pupătorii de moaşte". Atâta pot, atâta fac. Eu i-aş judeca pe cei care profită, şi nu-s puțini.

Aceasta postare a fost editata de Longinus: 10 August 2017 - 10:04 PM


#30 Useril este offline   kvogel 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 203
  • Inregistrat: 20-April 05

Postat 10 August 2017 - 10:04 PM

Asta nu inteleg. Noi, machetistii, oarecum o elita; si cu toate cele vad replici precum cele de mai sus. "Corporatisti" - acest termen perorativ - pentru oameni care ne pierd substanta noastra nationala. Ca stau zilnic (de buna voie, se intelege) la birou sa se trezeasca cu tot felul de boli pentru ca sunt spalati pe creier de europeni. Si ei sunt un factor in dezagregarea natiunii.


Trist domnilor. Trist rau. Nu ma asteptam la asa ceva pe acest forum.

Aceasta postare a fost editata de kvogel: 10 August 2017 - 10:05 PM


#31 Useril este offline   flo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2463
  • Inregistrat: 04-July 09
  • Location:Bucuresti

Postat 10 August 2017 - 11:23 PM

Stimate, nu intelegi, pesemne, pentru ca nu esti atent. De unde ai tras tu concluzia ca am amintit de corporatisti in sens peiorativ?
N-am dorit decat sa arat ca "spalati pe creier" exista si printre cei care au pretentia ca sunt educati, ca sunt "informati" (am vazut ca asa le place sa spuna despre ei). Adica si printre corporatisti.

Nu mi-a fost deloc greu sa constat asta. Am o nepoata ( era sa zic nepotica, numai ca intre timp a facut vreo 25 de ani) care lucreaza la o multinationala. M-a rugat sogorul sa-l ajut sa care si sa monteze mobila de bucatarie a fetei. Ne-am intalnit cu ea in timp ce bea un suc cu colegii de munca. Ne-am asezat si noi la masa. Nu stiu cum s-a adus in atentie Centenarul Marii Uniri. Un individ, cu siguranta unul care plateste impozite si care duce ceva inainte, s-a spart: ce tampiti suntem noi romanii ca ne agatam de un as eveniment, acu' cand granitele dispar, cand oricum suveranitatea nationala nu mai are sens, ..... Ba mai mult, un altul era tare nervos ca tampitii lui Iliescu au pus ziua nationala pe 1 Decembrie, cand vremea este de cacat si nu poti sa profiti.

Ce sa-ti mai zic, ca un alt subiect era legat de dreptul poponarilor de a se casatori si de a infia copii ? Ca fatucile alea care sarisera de 30 de primaveri spuneau plescaind ca ele nu se casatoresc si nu fac copii pana nu se "aranjeaza cu cariera", pentru ca sunt persoane responsabile.
Asa ca, putem sta linistiti. Tampiti destui sunt si printre aceia care nu dau cu sapa sau barosu si au oaresce carte.

Asa ca stimate kvogel, sanatate, spor la treaba si atentie.

#32 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 11 August 2017 - 07:25 AM

Bunule Flo, în cazul expus de tine, şi sunt sigur că nu-i ceva izolat, părerile acelui/acelori ...tipi, erau de fapt părerile celor care-i conduc şi le dau salar.
Ziua națională, după mintea lor, ar trebui sărbătorită anual, la data înființării "multinaționalei".
"Ce "naționalism" , frate ?! Globalization, this is the answer. De aici începe filozofia fondatorului, cel pe care-l iubim".
Internaționala asta...parcă mai fusese una...se chema "a treia". Şi aia propovăduia desființarea granițelor.
Ah, desigur, acel tip highly educated din exemplul tău, n-ar ştii despre ce vorbesc şi nici nu ar vedea asemănarea, la un adică.

Aceasta postare a fost editata de Longinus: 11 August 2017 - 07:28 AM


#33 Useril este offline   Babacu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 341
  • Inregistrat: 20-October 06
  • Location:Tīrgoviște

Postat 11 August 2017 - 08:08 AM

Citeaza

Adica eu, ca si corporatist
sau

Citeaza

Ca si corporatist...

Scuze că mă bag, dar ai putea renunța la construcția „ca și”? Văd că prinde tot mai mult teren și e folosită total aiurea. Ai putea căuta alternative și astfel ai exersa un pic limba natală în loc să o omori. Cacofonia nu e o greșeală de exprimare dar „ca și” folosit în felul în care l-ai folosit este.

Aceasta postare a fost editata de Babacu: 11 August 2017 - 08:10 AM


#34 Useril este offline   kvogel 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 203
  • Inregistrat: 20-April 05

Postat 11 August 2017 - 09:28 AM

@babacu - speram sa se observe ca postarile mele erau cu tenta umoristica. Adica asa, voita exprimarea.
@flo - problema mea e de cand "corporatistii, sorosistii, useristii" fura tara. Fac alergie cand aud chestia asta. De ce? Ca pentru mine traditii cam asta inseamna:
http://danbrumar.ro/...ele-729x437.jpg
https://youtu.be/fDW-J1STyLU
Daca unii zic de corporatisti, imi vine si mie sa sar cu chestii gen pesedisti, gropari, comunisti, samd.

Hp, Oracle, GenPact, Honeywell, Vodafone, Orange, CapGemini, Telekom, Huawei, Ericsson sunt corporatii unde am prieteni. Intr-adevar, oamenii nu taie porcul, au inceput sa o ia mai usor cu religia, in loc de aur la verighete au tungsten, sprijina egalitatea femeii samd. Dar oamenii platesc taxe, cumpara case aici, cumpara produse aici, isi intemeiaza familii aici - adica ceea ce conteaza. Pana la urma "traditiile" astea au nevoie de oameni pentru a fi propagate... Si ce te faci daca oamenii astia nu mai exista sau le propaga pe un vot mic?

Stii ce nu inteleg? De ce lumea ne judeca in halul asta? Au vorbit cu noi sa inteleaga de ce nu vrem 1Dec zi nationala (intre altele si eu sunt de acord - e o data tampita, dar din alte considerente). De ce vrem import de obiceiuri? De ce nu vrem catedrala in schimb vrem libertate sexuala? De ce nu vrem neutralitate si tinem cu dintii de Europa cea plina de imigranti si gay satanisti?

Ca incheiere, as vrea sa te uiti pe linkul de mai jos. Printre tancuri, avioane, servere, telecomunicatii acela e un proiect la care am participat si eu.

http://www.artefactm...national-style/

#35 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 11 August 2017 - 09:58 AM

@ kvogel, mie îmi pare nespus de rău dacă pentru tine "tradiție" înseamnă doar ceea ce ai pus în cele două linkuri.
Pentru mine , asta înseamnă cu totul altceva.
Nu văd de ce 1 Decembrie să fie "o zi tâmpită" şi nici nu cred că această afirmație poate fi demonstrată cu argumente rezonabile.
Nu am auzit niciun reprezentant al minoritatii maghiare(de pildă) spunînd acelaşi lucru despre 15 Martie.
Religia, sau mai corect spus religiozitatea mea, nu are nimic de-a face cu "catedrale", "moschei" sau "prea fericiti".
Şi dacă mă intreabă cineva, da, recunosc: am citit opera lui A.C.Cuza.
Radicalizarea pe teme ca aceasta, nu reuşeşte nimic. Sigur, locul tinerilor este în țara lor, lânga familiile lor,la casele lor, nu la dracu-n praznic, împrăştiați pe şapte meridiane.
Spun asta pentru că am văzut destui şi destule, umblînd prin lumea largă.
În rest să auzim(numai) de bine.

Aceasta postare a fost editata de Longinus: 11 August 2017 - 09:59 AM


#36 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4942
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 11 August 2017 - 02:42 PM

Discutia ar fi prea lunga si fara un rost, in afara de a ma agita un pic apa dintr-un pahar.
Americanii au un cuvant care descrie perfect "omul nou" : libtard .

Libtard n. Portmanteu of "liberal" and "retard". Someone who, intoxicated by being knowlegable and right about politics and economics, forgets that they need to get actual real ordinary people to support them if their agenda is to be advanced. Often but not always rich, well meaning and with good insight to society's problems, but naive about the mechanics of politics and utterly ignorant about how power actually works.

#37 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4942
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 11 August 2017 - 02:59 PM

Vezi postarea1-0-9, la 11 August 2017 - 02:42 PM, a spus:

Discutia ar fi prea lunga si fara un rost, in afara de a ma agita un pic apa dintr-un pahar.
Americanii au un cuvant care descrie perfect "omul nou" : libtard .

Libtard n. Portmanteu of "liberal" and "retard". Someone who, intoxicated by being knowlegable and right about politics and economics, forgets that they need to get actual real ordinary people to support them if their agenda is to be advanced. Often but not always rich, well meaning and with good insight to society's problems, but naive about the mechanics of politics and utterly ignorant about how power actually works.



Un exemplu banal ar fi un prieten bun care a plans cand nu a iesit killary, a fost extaziat cand a iesit macroul, dupa care a avut orgasm cand macroul l-a pocnit pe trumpo dupa retragerea acestuia din acordul de la paris, apoi a ramas foarte confuz cand macroul alerga dupa trumpo ca un catelus sa isi faca poze, cateva saptamani mai tarziu. Iar acum e cam bulversat..ce sa mai creada bietul om?

Dau alt exemplu, cu justin biber al canadei, acel Mesia care va salva planeta de incalzirea globala in acelasi timp pregatindu-se sa "recolteze" si sa vanda 173 miliarde de barili de titei...dar e ok , ca el e dragut si moare si fetele si baetzii dupa el...

https://www.theguard...disaster-planet

Ce e dragut la acesti noi merkeljugend e ca toti trebuie musai sa aiba exact aceleasi opinii in absolut toate privintele...adica nu am vazut inca activistul pro lgbt si pro life in acelasi timp. Adica eu poate nu am nicio problema cu lgbt-istii, dar am o problema cind incepem sa omoram copii...nu exista asa ceva, in lumea lor... Care are "deviatii" de acest gen e trimis imediat la cutia cu nisip, alaturi de psd-isti ,pupatorii de moaste, putinisti sau coalizatii pentru familie...

Aceasta postare a fost editata de 1-0-9: 11 August 2017 - 03:03 PM


#38 Useril este offline   flo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2463
  • Inregistrat: 04-July 09
  • Location:Bucuresti

Postat 11 August 2017 - 04:14 PM

Vezi postareaLonginus, la 11 August 2017 - 07:25 AM, a spus:

Bunule Flo, īn cazul expus de tine, şi sunt sigur că nu-i ceva izolat, părerile acelui/acelori ...tipi, erau de fapt părerile celor care-i conduc şi le dau salar.
Ziua națională, după mintea lor, ar trebui sărbătorită anual, la data īnființării "multinaționalei".
"Ce "naționalism" , frate ?! Globalization, this is the answer. De aici īncepe filozofia fondatorului, cel pe care-l iubim".
Internaționala asta...parcă mai fusese una...se chema "a treia". Şi aia propovăduia desființarea granițelor.
Ah, desigur, acel tip highly educated din exemplul tău, n-ar ştii despre ce vorbesc şi nici nu ar vedea asemănarea, la un adică.


Prietene, ai perfecta dreptate. Acesti indivizi seamana ingrozitor de bine cu actvistii Kominternului. Nu granite, nu identitate nationala, nu istorie proprie, nu cultura proprie, nu industrie proprie, nu Biserica Nationala Autocefala.

#39 Useril este offline   flo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2463
  • Inregistrat: 04-July 09
  • Location:Bucuresti

Postat 11 August 2017 - 04:56 PM

Vezi postareakvogel, la 11 August 2017 - 09:28 AM, a spus:

@babacu - speram sa se observe ca postarile mele erau cu tenta umoristica. Adica asa, voita exprimarea.
@flo - problema mea e de cand "corporatistii, sorosistii, useristii" fura tara. Fac alergie cand aud chestia asta. De ce? Ca pentru mine traditii cam asta inseamna:
http://danbrumar.ro/...ele-729x437.jpg
https://youtu.be/fDW-J1STyLU
Daca unii zic de corporatisti, imi vine si mie sa sar cu chestii gen pesedisti, gropari, comunisti, samd.

Hp, Oracle, GenPact, Honeywell, Vodafone, Orange, CapGemini, Telekom, Huawei, Ericsson sunt corporatii unde am prieteni. Intr-adevar, oamenii nu taie porcul, au inceput sa o ia mai usor cu religia, in loc de aur la verighete au tungsten, sprijina egalitatea femeii samd. Dar oamenii platesc taxe, cumpara case aici, cumpara produse aici, isi intemeiaza familii aici - adica ceea ce conteaza. Pana la urma "traditiile" astea au nevoie de oameni pentru a fi propagate... Si ce te faci daca oamenii astia nu mai exista sau le propaga pe un vot mic?

Stii ce nu inteleg? De ce lumea ne judeca in halul asta? Au vorbit cu noi sa inteleaga de ce nu vrem 1Dec zi nationala (intre altele si eu sunt de acord - e o data tampita, dar din alte considerente). De ce vrem import de obiceiuri? De ce nu vrem catedrala in schimb vrem libertate sexuala? De ce nu vrem neutralitate si tinem cu dintii de Europa cea plina de imigranti si gay satanisti?

Ca incheiere, as vrea sa te uiti pe linkul de mai jos. Printre tancuri, avioane, servere, telecomunicatii acela e un proiect la care am participat si eu.

http://www.artefactm...national-style/


Mai omule. Tu ai o problema mai veche decat postarile de aici. Clar ca esti si intr-o mare confuzie. Ce treaba au psd-istii si comunistii cu anumiti tampiti, care au in plus si "calitatea" de a lucra in corporatii? Ti-au incoltit germenii luptei de clasa?

Spui ca cei care muncesc in organizatiile enumerate nu mai taie porcul. Nu-i nimic grav. Nici cei de la RATB sau profesorii de liceu nu mai taie porcul de cateva decenii. Dar sa nu spui o colinda de Craciun, asta-i grav. La fel de grav este daca "o iau mai usor cu religia". Nu insemna ca-s mai inteligenti si mai instruiti. Inseamna doar ca sunt mult mai superficiali decat inaintasii. Toata lumea plateste taxe, asta nu-i un merit. Nu asta conteaza. Si pedofilii si alti ticalosi platesc taxe.

Nu intelegi de ce lumea va judeca intr-un anumit fel? Cum ai dori sa va priveasca cei intregi la cap si suflet cand nu reusiti sa pricepeti de ce au fost aleasa aceasta data ca Zi Nationala. Este grav daca indivizi cu scoala nu au atata putere de intelegere. Cum sa va priveasca lumea sanatoasa la minte cand in locul unei catedrale accepti comportamentul sexual deviant. Sa spui ca-i vorba de libertate sexuala in cazul celor cu comportament sexual deviant este chiar lipsa de bun simt.
Nu a condamnat nimeni importul de obiceiuri, atata vreme cat nu afecteaza identitatea nationala. Si Mos Craciun a fost importat prin sec. al XIX-lea. Acum am imbratisat Sf. Valentin. Dar sa nu-mi spui ca vorba de imbogatire a limbii cand tot soiul de tembeli/tembele folosesc termenul job cand in DEX exista serviciu, slujba, sau uita de cuvinte precum obiectiv, tinta, tel, scop, si se screm cu target .

Nu m-am uitat la link. Astept sa ma linstesc, sa beau o limonada. Doresc sa fiu obiectiv in apreciere.
Multa sanatate!

#40 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4942
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 11 August 2017 - 06:45 PM

Desi imi dau seama ca esti doar un corporatist, nu Corporatia, deci ca nu are sens sa fii luat la rost aiurea, nu prea inteleg asta cu libertatea sexuala.
Poate sunt prea batran (40) dar nu inteleg ..stiam ca la noi in tara exista completa libertate sexuala (gen homosexualii nu sunt aruncati de la etaj ca in statul islamic sau in paradisul rebelilor moderati din idlib (da, cei sprijiniti de toata europa inclusiv 99% din toti corporatistii pe care ii stiu) sau biciuiti ca in dictatura din barbaria saudita (despre care iar nu vad intre corporatisti vreo indignare, ca doar na, sunt prieteni si aliati cu aliatii nostri strategici), ci sunt fara problema "out in the open" , lucreaza ca oricare altii in corporatii si isi platesc taxele si nu stiu cazuri in care sa fi fost discriminati sistematic de stat sau dati afara de undeva pentru aplecarile lor sexuale.

Daca te referi la casatoria (care oricine mult peste o varsta intelege ca nu prea mai are legatura cu sexualitatea :))))) ) intre persoane de acelasi sex , eu as propune sa nu fim intoleranti si , daca tot ne dam drumul, sa legiferam si casatoriile cu copaci, catzei, pisici, femei gonflabile sau, de ce nu, copii , daca nu au ceva impotriva...nu? Pe bune...orice limitare e CLAR dovada de intoleranta fascista. Liberte!

Sau poate prin libertate sexuala intelegi sa nu iti asumi responsabilitatea unor prostii facute dupa o noapte de baut si fumat prin cluburi si sa omori legal un bebelus doar pentru a nu-ti pierde locul de munca in corporatie si a-ti urma visul de preamarire in cariera ? Si asta e la liber, din cate stiam.

Deci, ce libertate sexuala nu ai tu, ma'man ?

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi