Forum Machete,Modelism,Hobby: Bf-109 E3, ARR - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Bf-109 E3, ARR Parc Models, 1:72

#1 Useril este offline   zachs 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 306
  • Inregistrat: 28-September 13
  • Location:Suceava

Postat 05 April 2020 - 08:36 AM

Salutare, din nou!
Precum spuneam in topicul anterior, http://www.cartula.r...bf-109-e47-arr/ , luat de valul invremuirii(wheatering), am gresit facandu-l cu uzuri.Imagine postata Dar nah', face parte din viata modelistului sa mai si gresesca.Imagine postata
La mine acasa kitul are o istorie interesanta: mai de demult facusem un E3 nemtesc caruia i-am pierdut elicea; fiind la indemana, am luat elicea de la asta si l-am echipat corespunzator. Oricum, era un dezastru si de aceea nu l-ati vazut aici, pe forum.
Cnd m-am apucat de astea doua, am luat elicea de la "neamt" si am adus-o "acasa", la kitul de care apartinea. 'Neamtului" i-am pus o tentativa de elice in miscare, nici de data asta n-o sa-l vedeti caci va va umple rasulImagine postata.
Asadar, Parc Models, Bf-109 E3, ARR, nr. 24, decaluri RB Productions:
Imagine atasata: DSC_9080.jpgImagine atasata: DSC_9081.jpgImagine atasata: DSC_9083_01.jpgImagine atasata: DSC_9084.jpgImagine atasata: DSC_9087.jpgImagine atasata: DSC_9088.jpgImagine atasata: DSC_9089.jpgImagine atasata: DSC_9090.jpgImagine atasata: DSC_9091.jpgImagine atasata: DSC_9092.jpgImagine atasata: DSC_9093.jpgImagine atasata: DSC_9094.jpgImagine atasata: DSC_9095.jpg

#2 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4939
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2020 - 10:47 AM

Salut, ai avut mare curaj cu asta pre-war, cu cocardele asimetrice. Ma batea si pe mine gandul sa il fac pe asta.

Nu iti face griji cu weatheringul, e foarte ok.
Am o mica mentiune, cupola deschisa nu prea avea cum sa stea la unghiul asta, ea sta cumva in plan vertical in repaus, cam ca in poza asta:

Imagine atasata: cupola.JPG

#3 Useril este offline   zachs 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 306
  • Inregistrat: 28-September 13
  • Location:Suceava

Postat 05 April 2020 - 11:35 AM

Inca o poza de salvat spre propria stiinta! Mult'am!Imagine postata
Cupola am lipit-o cu Micro Kristal Klear. Sper ca nu s-a intarit prea tare si, astfel, sa-i corectez pozitia.Imagine postata

#4 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12626
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 07 April 2020 - 12:04 PM

Eventuall pune-i si acea sparga, care o tine pe pozitie! :good:

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 07 April 2020 - 12:05 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi