Forum Machete,Modelism,Hobby: Intilnirea lunii Decembrie - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Intilnirea lunii Decembrie

#121 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 18 December 2006 - 09:10 PM

OK. Ramine ca am inteles eu aiurea.
Daniel esti foarte amabil si sper sa pot ajunge la macar o intilnire a voastra in Bucuresti. Ce am vazut ca ati facut acolo m-a bucurat si impresionat (nu numai bautura si mincarea :roll: ). Daca va fi sa fie in 20 ian cu atit mai bine. Cit despre cheltuieli, nu-ti face probleme (din punctul meu de vedere), oricum multumesc inca o data. Oricum daca voi reusi , voi da sfoara printre cei din zona, poate reusim sa ne adunam mai multi. Chiar daca la machete - mai putin, la baut si mincat ma cam pricep :whistle:

#122 Useril este offline   romeo 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 97
  • Inregistrat: 27-January 05

Postat 19 December 2006 - 12:07 PM

Regrete si multumiri...


Spre marele meu regret nu am reusit sa particip la ultima - si din cite am inteles - cea mai reusita dintre intilniri .Asta este... Vazut pozele , inghitit in sec ,venit zgiriat pe...ochi.Ce pot sa mai zic - FELICITARI! Sper sa pot sa particip la cea (cele ?) din Ianuarie. Un mare , foarte mare , multumesc lui Mos Craciun - dragut si atent chiar si cu cei absenti. Multumesc Daniel si voua tuturor pentru organizarea acestor intilniri.
Cu privire la muzeu sunt si eu de acord ca in hobby-ul nostru ajutoarele sunt foarte rare, iar locul este bun.Cum am spus sper sa ne revedem in Ianuarie si sa fim cit mai multi.

SARBATORI FERICITE !

Romeo

#123 Useril este offline   grek 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 617
  • Inregistrat: 20-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:blindate si aviatie

Postat 20 December 2006 - 02:33 PM

Asa rau imi pare ca n-am putut sa fiu prezent la intalnire........ :cry:
Nici cu prietenii din Iasi n-am putut sa ma vad. :cry:
Am fost lovit de Varicela. Asa ca pana la anul sunt in carantina la domiciliu. Dar e si o parte buna: am o gramada de timp pentru machete. :hammer:

#124 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 20 December 2006 - 03:03 PM

Eu am fost si sunt unul din cei care au mari rezerve referitoare la tombole, concursuri si alte "actipilduri" (:-D Cata). Nu pot sa spun decat ca tombola a fost distractiva, m-am ales cu un Spitfire. Deja ma simteam jenat. Dar cand Mosu' mi-a adus figurinele de metal si le-a adus si celorlalti ceva pe sufletul lor mi-au picat ochii. Asa ca am venit cu mana in fund si am plecat incarcat de cadouri.

BIROU DE OBIECTE GASITE:
Pana la urma am cules de pe masa si un Fiesler cu schiuri (adus cf etichetei de 109) pe care nu stiu cine la castigat si l-a uitat. De asemena mai am 1 afise, cu un jet, ceva, f-16 poate. Cei care v-ati pierdut/uitat obiectele o sa le gasiti la magazin in Pantelimon daca o sa-mi aduc aminte sa le aduc. Oricum contactati-ma. :whistle:

Aceasta postare a fost editata de cartula: 20 December 2006 - 03:12 PM


#125 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 20 December 2006 - 03:20 PM

De fapt am 2 afise si ala cu tancurile lu' Cartula. :whistle:


This post has been edited by cartula on Dec 20 2006, 03:12 PM, in a desperate attempt to control and wash our brains in order to maintain his dictature on this forum.

#126 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2006 - 03:38 PM

:whistle: :-D :-)

#127 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 20 December 2006 - 04:11 PM

Nice ... :whistle:

#128 Useril este offline   AlexGiuglea 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 419
  • Inregistrat: 29-April 06

  Postat 20 December 2006 - 08:29 PM

Doresc sa multumesc pentru cadoul de Craciun (astazi am intrat in posesia lui), care este intr-adevar un ghid important pentru constructia de diorame ! :whistle:
In rest, sarbatori fericite si un an nou fericit ! :-D
Toate cele bune !
Alex :-)

Aceasta postare a fost editata de AlexGiuglea: 20 December 2006 - 08:30 PM


#129 Useril este offline   danusmaximus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 3289
  • Inregistrat: 01-September 06

Postat 20 December 2006 - 08:39 PM

Copile,nu te-am rugat sa ramai pina la ora 13 ca nu o sa regreti? Sper sa-ti foloseasca cartea.

#130 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 20 December 2006 - 08:52 PM

Surpraiz, surpraiz. Chiar daca la intilnire am fost...lipsa, am primit si eu un cadou :whistle: . Daniel esti ... maximus :hammer: ! :hammer:
Multumesc mult!

#131 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 20 December 2006 - 11:38 PM

Deci ca sa va explic: Olaf nu a venit cu nimic.. :lol: . si a plecat cu cadourile lui si ale celorlalti, care au fost mai inceti de mana... Au mai plecat o data cu el si alti prieteni, dar, dar... toate cadourile la Olaf... si vi le-a spus pe alea la care nu se pricepe din ce parte sa le apuce

Citeaza

Fiesler cu schiuri
'Olaf made' va dati seama cat de vrede ar iesii... :-( In rest e un baiat super de treaba si a zis ca cine a uitat ceva la intalnire poate sa ia din vitrina de la magazin un produs echivalent.. :-D :-)
Ps: Vezi ca i-am facut plinul lui 'Babanul! :-( Si mai ai un mos la mine, ti-l dau cand ne vedem!! :whistle:

#132 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 21 December 2006 - 09:18 AM

Salut,

Abia acum am ajuns si eu in fata calculatorului.
Pot sa spun ca intalnirea a fost super, si ma bucur ca am reusit sa particip la ea. Tombola a fost distractiva, si aproape toata lumea s-a trezit cu cate ceva care sa ii puna la incercare indemanarea si imaginatia.
Cadourile lui Mos Craciun au fost o surpriza foarte placuta, si ii multumesc pe aceasta cale.
Sper ca aceste intalniri sa devina cat mai dese, nu neaparat cu cadouri si tombola, dar cu cat mai multi participanti

#133 Useril este offline   alguhan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 935
  • Inregistrat: 16-December 04
  • Location:Istanbul

Postat 22 December 2006 - 02:57 PM

Am primit si eu cadoul de la mosul.
Multumesc foarte mult Daniel. Si curierul a lucrat splendid :-D
:whistle:

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi