Forum Machete,Modelism,Hobby: TAMIYA!! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

TAMIYA!!

#61 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 08 December 2006 - 10:36 PM

Si e clar ca am scris in acelasi timp cu Dragos. :lol: Si culmea am observat amndoi aceleasi lucruri! :bang: :-D :-D

#62 Useril este offline   Ahmed 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 989
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 08 December 2006 - 10:45 PM

Christian, vezi ca predica eu ti-am tinut-o, nu Z-mare.

Vad ca pe lung nu ai inteles. Atunci uite varianta scurta: -e prea scump, eu nu cumpar.

#63 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 08 December 2006 - 10:52 PM

Dar halatul? Halatul? Cat e halatul ??? :lol:

#64 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 08 December 2006 - 10:52 PM

Crios . Ai spus aici un adevar . Si anume ca nu sunteti decit 350 de membrii ai forumului . Asta inseamna ca voi incercati sa faceti preturile dupa cum credeti voi ca ar pasa buzunarului . Apoi un lucru sa mai stii . In Nord locuiesc cam 400.000 de romani si nu am cum sa-i cunosc . Tu esti liber sa crezi ce vrei . Oricum nu am de gind sa ma leg la cap cu afaceri cu Romania ca nu merg . Mai ales cind sunt facute in mod legal . Asa ca de la mine nu ai ce sa cumperi ca nu vind nimic .

#65 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 08 December 2006 - 11:04 PM

Citeaza

...nu sunteti decit 350 de membrii ai forumului...


Amice "Roman din Nord".
Discutia devine inutila... cum din pacate, a fost de la-nceput.

Dar, uite o mica chestiune, mai ales ca suntem in luna lu' decembre:
DA... om fi noi "numai" 350 de membri in acest forum... dar te-ai gandit, cam-care o fi suma cumulata, cheltuita de noi pe acest hobby, in 12 luni ?!?
Huuhhh... se sparie gandul !
Mi-e imposibil sa ma socotesc, macar IN CAZUL MEU !
Ar iesi cu prea multa NERUSINRE la iveala, MARSAVIA stirenoida care ne macina ...

#66 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 08 December 2006 - 11:06 PM

dann, la Dec 8 2006, 10:52 PM, a spus:

Crios . Ai spus aici un adevar . Si anume ca nu sunteti decit 350 de membrii ai forumului . Asta inseamna ca voi incercati sa faceti preturile dupa cum credeti voi ca ar pasa buzunarului . Apoi un lucru sa mai stii . In Nord locuiesc cam 400.000 de romani si nu am cum sa-i cunosc . Tu esti liber sa crezi ce vrei . Oricum nu am de gind sa ma leg la cap cu afaceri cu Romania ca nu merg . Mai ales cind sunt facute in mod legal . Asa ca de la mine nu ai ce sa cumperi ca nu vind nimic .

Gresesti! Nu incercam toti cei 350. Eu fac preturile in Romania si mai primesc asa:
15 % din afacerea Lui Pavel
30% din afacerea lui Olaf
10% din afacerea lui Arhi
15 % din afacerea lui Marius
35% din afacerea lui Cristi Craciunoiu si firma Modelism si mai sunt multi altii dar m-au rugat la confidentialitate.
Oricum mi se pare ca intelegi cam greu ca preturile pe piata se regleaza pe principiul cereri si ofertei. Noi cerem, piata ofera, noi cumparam de unde e mai ieftin. Mai simplu nu exista.
Altceva nu inteleg eu. Nu esti nici modelist, nu vinzi nici modele, nu sti depre modelism ca decat ca ai in casa ceva mai putine modele Tamiya decat oricare dintre noi, dar te-a apucat mila de un sarman Roman din nord. Hai sa-ti mai spun ceva. Ii stiu IP-ul lui christian dinainte sa se inregistreze ... tu n-ai aparut pana azi. Drept cine ma iei?
Bafta!

#67 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 08 December 2006 - 11:10 PM

:hammer: Va certati pe ceva care NU EXISTA!!!! :hammer: STOP<> STOP<>DEL<>DEL><CTRL ALT DEL> Noapte buna!

#68 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 08 December 2006 - 11:12 PM

:lol: Crios: POATE ZICI CEVA DE AFACEREA NOASTRA AIA CU: FACUT INELE LA TIGRII!! :bang:

#69 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 08 December 2006 - 11:15 PM

Si acest CHRISTIAN DE CARE TOT VORBITI va strica voua afacerea ? Nu de alta dar vad ca nu va convine ceva . Nu cumva voi vreti sa cumparati ieftin si sa vindeti mai departe ? Habar nu am cind a intrat acesta pe sait doar ca eu am vrut sa-mi vind modelele ce zac in pod si cineva din Romania mi-a sugerat acest sait care se pare ca este imposibil . Le voi oferii in Romania la o casa de copii care se vor bucura mai bine .

#70 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 08 December 2006 - 11:16 PM

Citeaza

Va certati pe ceva care NU EXISTA!!!!


Ba se ezista... si anume TUPEU !
Care, cica e bun in afaceri...
Probabil, dar dublat de un anume bun-simnt si o anume logica.

Ca daca nu se ezista... nu mai aveam noi azi, inca un topic-balamuc... ca nu mai avuseseram demult... si ne era TARE DOR !
................................................................................
...................................

PS> Discursul cu vandutul machetelor din pod, mult mi-aduce aminte de un personaj cunoscut... de pre la noi, din lumea "afacerilor" stirenoide...

Aceasta postare a fost editata de DRAGOS: 08 December 2006 - 11:20 PM


#71 Useril este offline   danusmaximus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 3289
  • Inregistrat: 01-September 06

Postat 08 December 2006 - 11:16 PM

DE 20 DE ANI BAG IN ROMANIA MARFA SI OFICIAL SI CU SACOSA SI CU BAXUL. NUMA AZI AM PRIMIT DIN CHINA,SIC, MACHETE IN VALOARE DE 1500$. DECI CAM STIU CU CE SE MANINCA IMPORTURILE.DA, MI-AR PLACE SA PRODUC MACHETE DAR ASTEPT SA INTILNESC OAMENI HOTARITI PENTRU ASTA.SI MOR DUPA MACHETELE DRAGON,TRUMPETER-CHINA,SI NU PENTRU PRET CI PENTRU CALITATEA LOR.

#72 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 08 December 2006 - 11:19 PM

Mai Christiane ! Cine esti mosule de ai produs harababura in rindul modelistilor . Stai frate linistit si vezi-ti de afacere . Nu asculta la ei . Vine alta generatie mai noua care va fii interesata de modelism . Orice sut in cur este intotdeauna un pas inainte . Succes in afaceri .

#73 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 08 December 2006 - 11:25 PM

Pt Daniel: Asa! Sa producem! De aia am spus ca stiu sigur, sigur, ca dintre noi sunt oameni capabili sa si produca si dupa cum spuneam la tine Daniel:" Toti isi au rostul intr-o economie! " :bang:
Pt Dragos: Intradevar asta e toicul balamuc care ne-a lipsit de la ala cu ,smerenie' si ce rau mi-a fost fara.... :lol:

#74 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 08 December 2006 - 11:26 PM

Danusmaximus. O suma apreciabila pt. tine in afaceri 1500 $ . Pai asta nu este afacere . E asa cum ai spus tu .....SACOSEALA

#75 Useril este offline   danusmaximus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 3289
  • Inregistrat: 01-September 06

Postat 08 December 2006 - 11:28 PM

VAD CA N-AI CITIT CE-AM SPUS MAI SUS:GENERATIA NOUA O FORMAM NOI! PE TOTI TINERII PE CARE II INTILNESC II INVAT DE UNDE SA CUMPERE MAI IEFTIN.SI DACA AI FI FOST MODELIST AI FI STIUT CA UN FRATE CARE ARE IN SINGE RESPECTUL FATA DE DUREREA ALTUI FRATE MODELIST NICIODATA NU-I VINDE O MACHETA LA UN PRET MAI MARE DECIT A LUAT-O.DIMPOTRIVA.FRATILOR, MAI BATRINI SAU MAI TINERI,AM DREPTATE?

#76 Useril este offline   Tatuca 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 236
  • Inregistrat: 09-August 06

Postat 08 December 2006 - 11:39 PM

Dann...sau Christian...sau cum vrei tu...cred ca este vremea ca sa "simplifici peisajul" si sa faci bruiaj pe alte forumuri...iti recomand pe cel de la jurnalul national...acolo o sa intalnesti multi ca tine si o sa iti placa...ba mai mult!...multi poate or sa te perie pe spate ce afacerist de succes esti tu!.O sa iti placa! Trust Me!
Spor la ce vrei tu...ca de modelit nu prea cred ca am cum sa iti zic! :-x
Cred ca acest topic deja deviaza de la scopul forumului...
P.S. Dann & Christian...cumva nu esti cel care acum cateva luni ai facut aceleasi crize pe acest forum???

#77 Useril este offline   danusmaximus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 3289
  • Inregistrat: 01-September 06

Postat 08 December 2006 - 11:45 PM

DANN,NU M-AM EXPRIMAT CORECT ! MACHETELE PE CARE LE-AM PRIMIT NU SINT DESTINATE DECIT COLECTIEI MELE PERSONALE.CEI CARE MA CUNOSC STIU CA NU VIND DECIT ATUNCI CIND UN ALT FRATE ARE NEVOIE DE O MACHETA PE CARE O POSED, SI NU AM NEVOIE DE EA IN ACEL MOMENT.SI O VIND FARA NICI UN CISTIG, BA LE DAU SUB PRETUL CU CARE LE-AM LUAT.CIND MA REFEREAM LA SACOSA AMINTEAM DE VREMURILE ANILOR 1990-1991 CIND TOT ROMANUL FACEA TURCIA SAU UNGARIA.DECI CA TU CA UN "ARTIST" MUZICIAN N-AI CUM SA STII LUCRURILE ASTEA.DECI PENTRU INFORMAREA TA IN SACOSEALA MEA UMILA AM DAT 1500$ PENTRU SUFLETUL MEU .DACA NU MA CREZI TE INVIT IN FIECARE ZI INTRE 9-17 LUNI-VINERI LA LIBRARIA FACULTATII DE MEDICINA DIN BUCURESTI CA SA VEZI O PARTE DIN COLECTIA MEA.DAR CEVA I-MI SPUNE,DUPA CUM AI FOLOSIT TERMENUL DESTUL DE JIGNITOR DE SACOSEALA,CA NU LOCUIESTI IN ROMANIA , SI CA FACI PARTE DINTRE ACEI BUNI ROMANI CARE,ODATA AJUNSI IN STRAINATATE, LE PUTE ROMANIA.

#78 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 08 December 2006 - 11:55 PM

TATUCA . N-AI PRICEPUT ? Saitul acesta '' sensibil'' l-am primit pt. a vinde niste modele cumparate acum citiva ani pe care nu le-am construit niciodata . Si pt. ca aici piata este plina m-am gindit sa fac pe cineva fericit . Pe cineva care se ocupa cu asa ceva . In schimb am gasit pe un anume Crhristian ce incearca sa aduca parca Tamiya in Romania in mod oficial si am citit opiniile voastre cu privire la pret . Ca am intrat in CARTELA voasta sensibila nu am vina . Mi-am spus opinia cu privire la pret si nimic altceva . O intrebare .... chipul este un idol al tau ?

#79 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2006 - 11:56 PM

Stimabililor Dann & Christian, doar sunteti prieteni buni-buni, vorba aia, singurii doi membri care posteaza doar pe acest subiect, folosind adrese IP din Suedia (singurii de altfel de prin partea aia)... N-are rost sa mai purtam o discutie care defapt e doar un dialog al surzilor.

Fiecare e liber sa faca ce vrea, v-am spus, doar e o tara libera, democratica, etc... Vi s-a spus ca aveti preturi MARI. Nu a fost vorba macar o secunda de vreo dezbatere pe tema asta, cum gresit se pare ca ati inteles. A fost doar o constatare a unei realitati absolut evidente.

Ei bine, de aici ati inceput distractia... Se spune ca adevarul doare... :-D In cazul de fata, v-a durut rau de tot, inteleg ca nesiguranta e teribila, dar nici chiar asa... Eu vad doar 6 pagini in care v-ati dat in stamba, si v-ati facut o reclama... Nemaipomenita :-D E drept ca e foarte frumos sa se vorbeasca despre tine, sa te stie lumea... Numai ca depinde si in ce mod :-o

Sfatul meu amical e sa o lasati cum a cazut... Asta e, ati inceput cu stangul calcand in strachini (nu cred ca ati ratat vreuna), sa continuati nu inseamna decat sa va afundati si mai adanc intr-o situatie adversa, care v-ati generat-o singurei prin atitudinea avuta. Ati reusit sa-l suparati pana si pe Tatuca... :bang:

Repet. Spor la vanzare.

PS: mersi pentru dixtractia de vineri seara. :lol:

#80 Useril este offline   toys4boys 

  • Membru deplin
  • Grup: Banned
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 08-December 06

Postat 09 December 2006 - 12:01 AM

Danusmaximus . Sa stii ca data viitore voi venii sa-ti vad colectia . Chiar daca nu ma prea pricep . Cine stie poate iau si ''microbul'' asta . Apropooo... Romania nu-mi pute , ca altfel nu asi fi acolo asa de des . Ca ai achizitionat astea pt. sufletul tau si nu pt. a face '' bisnita '' pe Covaci , e un lucru de apreciat . Am notat ziua si ora .

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi