Forum Machete,Modelism,Hobby: Hasegawa noutate mai 2005 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Hasegawa noutate mai 2005

#1 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 05 May 2005 - 11:52 AM

Pentru toti "pasoptistii" si nu numai... :-D ;-) Ia uitati ce noutate are Hasegawa pentru luna mai. Admirabil interesul lor pentru aviatia noastra, e al treilea kit dedicat dupa Hs 129 si Bf 109 G6.
http://www.hasegawa-model.co.jp/e-w/NEWDET...0505/09609.html
Ramine sa verificam daca e corecta inmatricularea.
Spor.... la cumparaturi
Bill :-D

#2 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 11 May 2005 - 03:33 PM

dar de mig-29 sniper 1:72 ce parere aveti?

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-8-1115818387.jpg


#3 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 26 May 2005 - 01:35 PM

Salut,
Revin cu cu un link de la Hobby Link Japan unde sunt mai multe informatii despre Hurricane si.......surpriza.... un Bf 109 E3 "64" anuntat pentru iulie 2005. :-D
Hurricane: http://www.hlj.com/product/HSG09609
Bf 109 E3: http://www.hlj.com/product/HSG09624
Ambele au trecut in capul listei mele de achizitii :-P
Spor,
Bill :-P

#4 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 26 May 2005 - 03:21 PM

foate interesant,oare de ce firmele care detin sau detineau o parte buna din piata romaneasca nu sau gandit la asa ceva?Hasegawa din cate stiu eu acum are vreo 4-5 kituri care le ofera cu inmatriculare romaneasca felicitari lor :hammer: iar celorlalti rusinica :cry:

#5 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 26 May 2005 - 03:49 PM

Prima chestie: Hasegawa, nu Hasegava, ok?
In al doilea rand, care firme detin piata romaneasca? :-D
Si nu in ultimul rand, Pavel scoate inmatriculari romanesti, Modelismul si el incepe (umbla un master al unei foi de decal-uri ptr. Iar-80 ultima data cand am trecut pe acolo)...

#6 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 26 May 2005 - 04:18 PM

"care detin sau detineau" pana la aparitia D-lui Pavel cred ca daca facem un sondaj printre machetisti care nu aveau alta sursa decat magazinele de jucarii si benzinariile unde se gaseau si inca se gasesc doar ITALERI si REVELL ,procentu se ridica pe la 70-80% din kituri sunt respectivele firme si apoi altele de acesti doi producatori ma refeream eu....
Departe gandul de la mine de a incerca sa aduc vreun afront D-lui Pavel,deoarece el nu intra in categoria celor la care ma refeream,este exemplu cel mai clar de initiativa pe care ar trebui sa-l urmeze si cele doua firme!Dumnealui a venit cu ceva cu ce piata romaneasca avea nevoie me-109E si Mig-21 romanesc dar chiar si pt un minim de satisfacere a pietei cred ca trebuie macar pt 40-50% din tipurile de aeronave care au purtat insemnele romanesti sa fie disponibile,
Binenteles ve-ti spune ca exista firme care ofera doar decaluri de vanzare!!!dar cati dintre noi isi permit sa comande din afara?
Raman la ideea mea ca cei de la Hasegawa de la atatia mii de km distanta au gasit interesant si nu degeaba au scos niste kituri cu inmatriculari romanesti...ex:Hs-129 romanii sunt singuri care l-au folosit intens si cu rezultate,sau me-109 pe care romanii au acumulat atatea victorii ....


Cu respect Mave

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi