Forum Machete,Modelism,Hobby: 15 DECEMBRIE 2007 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

15 DECEMBRIE 2007 Ultima intalnire lunara a lu' 2007, are loc? unde?

#81 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 15 December 2007 - 12:36 AM

Detin informatii clasificate, cum ar veni, un fel de "latest news", ca sa zic asa: sarmalele lui Horia sunt gata, Pavel aduce celebra suba iar acum am gustat muraturile mele care sunt ambrozie curata. Eu cred ca zeii in Olimp mancau muraturi de fapt si li se spunea ambrozie sau nectar. Pardon, nectar cred ca era vinul rosu. Vedem noi maine.

#82 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 15 December 2007 - 07:55 PM

Din pacate nu voi putea participa la aceasta intalnire. :rolleyes:
Imi vine sa :p
Distractie placuta tuturor

#83 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 15 December 2007 - 09:18 PM

A fost tare frumos... Din pacate as fi vrut sa stau mai mult, insa indatoririle casnice nu mai suportau amanare :p

Ma bucur ca am reusit sa ne vedem la sfarsit de an :rolleyes:

#84 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 15 December 2007 - 09:43 PM

Ce mai, a fost suuuuuuuuper! Tombola a fost de milioane, suba la fel, sarmalele nu mai zic! Apa de gura modelistica buna, ca sa nu mai vorbesc de lichitul pentru uedering/uasing care i-a imbujorat pe toti!
Pozarii sa treaca la descarcare mintenaş!

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 15 December 2007 - 09:51 PM


#85 Useril este offline   goposaurus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2091
  • Inregistrat: 22-June 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatia, in general

Postat 15 December 2007 - 09:49 PM

De ce n-am putut veniiiiiii! :p :rolleyes: <_<

#86 Useril este offline   Bazu 

  • 'al mai pletos
  • Grup: Members
  • Postari: 604
  • Inregistrat: 09-March 07
  • Location:Delft/Rotterdam

Postat 15 December 2007 - 10:08 PM

Citeaza

lichitul pentru uedering/uasing care i-a imbujorat pe toti

Corect, era pigment pentru bujori "rosu de Oltenia" (te iubim laure, dar de tuica nu prea a mai putut lumea sa se atinga :wacko: ). Ce mai... un nectar de pata pana si betonul.
Danusmaximusmaleficus ne-a corupt pe mine si pe Danu cu ceva coniac, dar tot primul a fost victima propriei arme. Danu avea treaba pe acasa si nu a muscat prea mult din momeala (adica a ramas mai mult si pentru altii :hi: ). Berea nu a avut cine stie ce succes, oricum in micul colt cu bauturi nu era loc. Acolo s-a proptit lumea la discutii. :pint:
Sarmalele lui Horia, imputite sau nu (adica aromate), au fost foarte gustoase, la fel a fost si salata aia mov de peste care a mers la suflet. Oricum toata lumea a inceput bine, adica mai intai dulce si abia apoi maioneza. Discutiile au mers si mai bine si poate in sfarsit s-a ajuns la unele concluzii comune privind scheme de camuflaj (stati linistiti e de la "rosu de Oltenia").

Lumea a venit dotata cu laptop de la servici si am vizionat si ceva poze de "backstage" de la Alba (multam mult pentru CD Crios).
Am vazut-o si pe Mioara 3 pe viu.
Tombola a fost bestiala. Cred ca am fost printre cei mai norocosi :lazy: . La sfarsit ce a ramas pe masa de nu s-a luat la tombola, s-a impartit "frateste". Eu si Ed am fost magari :rolleyes: , asta-i adevarul...... parca era si o culoare roz de la Tamya "desert pink" la care lumea nu s-a prea imbulzit (adica eu si Ed, normal :p ). Parca si Danu a avut o incercare timida de a mai alege cate ceva bun, dar el e baiat dragut, nu ca noi.


Am avut parte si de prezenta placuta a unor tovarasi de forum pe care i-am vazut mai rar si onoarea a fost cu atat mai mare <_< .

Aceasta postare a fost editata de Bazu: 15 December 2007 - 10:39 PM


#87 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

  Postat 15 December 2007 - 11:09 PM

La 21.20 am ajuns acasa, sunt sigur ca membrii marcanti inca n-au ajuns la casele lor.
Cum a fost? FORMIDABIL!
Am ajuns in Templul maestrului wurger, am patruns in universal culorilor si m-am burdusit de informatii.
La intalnire voiosie mare, sediul supercool, pentru tombola am pus la bataie un Ferdinand 1:35 (Succes bob!) am extras primul si am luat numarul 40, mi-am asteptat randul in mijlocul stupului, vornicul flyboy m-a invitat si am ales "Armata Romana, in Razboiul de Independenta", simultam s-a dat comanda : Restul de produse sunt la liber…am luat un BMW Maistro.
S-au infiintat bisericute, castigarea adeptilor - efemera, oitele fiind in permanenta migratie, am barfit intr-un mare fel (doamnele ar plesni de invidie), ne-am expus plombele in hohote, am incercat sa creionam BOALA, etiologie, simptome, prognostic dar la Tratament n-am gasit raspunsul. Am invatat tactici noi de intimidare, disimulare si aburirea partenerei. Cu nerusinare ne-am ridicat poalele-n cap, fiecare fiind multumit sa descopere ca este CEL IMACULAT . Cand am simtit oarece satietate spirituala m-am indreptat spre bufet: sarmale, carnaciori, suba, muraturi, sote de morcovi, seminte (samburi), racoritoare , furseco-piscoturi. Greoi precum bondarul m-am reintegrat in stup, si m-am infruptat sanatos din "miere". Si apropos de miere…mi-am rupt coada incercand sa plec spre casa.
Incarcat precum furnica, greierele a ajuns acasa, cum spuneam la 21.20
Imagine atasata: materiale.jpg
:p

#88 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 15 December 2007 - 11:41 PM

Aceeasi oameni (cu cateva absente notabile care ne-au durut), si totusi parca iar nu ne-a ajuns timpul sa discutam cat am fi vrut. Eu l-am vazut pe Alguhan din spate pe scari cand pleca, cu toate ca i-am facut poza..... :rolleyes:
Aceleasi subiecte si totusi parca mai de actualitate ca niciodata din gura unor oameni care parca intineresc - Tips & tricks de pacalit nevasta cu ce kituri am mai "primit", cum trebuie sa te autoconvingi mai intai temeinic pe tine insuti ca esti normal si abia apoi poti incerca si la altii.
Elemente de prevenire a actiunii cainilor asupra colectiei; neutralizarea copiilor hiperactivi in incercarea de a se apropia de locurile periculoase; solutii si amestecuri cu actiune insidoasa menite sa macine olfactiv nervii soacrelor.
Bautura fina si curata de cea mai buna calitate la care nu te indeamna nimeni in stilul "fara numar - fara numar" cu grimase exageratr joviale.
Mancare......Aia pe care o stiti: Shuba cu siliotca (Multumim Carolina !!!!), Sarmalele reci (recital Horia), Carnati la andropauza de bere (calzi, fara ulei in barba si fara sare nemasurata care ascunde putoarea), multumim Danus Maximus, Muraturi tip Viking 07, d-alea de scartaie pe incisivi si-ti par reci si cand sunt calde; un larg sortiment de fursecuri si bouche-uri (cred ca tot Olaf e de vina - si de data asta nu ne-a mai pacalit sa-i cumparam produsele). La categoria derizorii mai intra : beri (adevarate in sticle d-alea micili) sucuri cu E-uri si bule ca sa moara bizonu in chinuri, seminte gata decojite (in gura) de Tailandeze unguroaice verisoare cu Linda si mai ales recipiente pe care sa ne lasam balele, linguri-cutite-furculitzi, shervetzele (probabil de mascat ceva cockpituri ca altfel nu vad la ce ar fi folosit...Ca doar nu era sa renuntam la ce era pe degete (le-am lins indelung - acadele cu carnati si sugiuc cu sarmale). Pana si un filtru de cafea cu cafea calda intr-nsul la care mergea coniacul ala mai tare ca Alguhan si pistolul.
Ce sa mai....Nici nu mai imi vine sa particip la altceva pe anul asta sa nu stric "gustul".

Tombola, ca tombola....Oricare din obiectele de acolo au fost la un moment dat "ala care-mi trebuie neaparat maine"...Domnu Pavel a venit pachetu' :p ?! Nu.....?!?!?! :hi: Aaaaooooleu. In fine - you get the picture. S-a stat la coada ca la stabilimentul coanei Mitzi, cu mana in buzunar ca sa tinem bidiviul in frau <_< .

Cam asta....Restul se vede din poze.....Si au fost nene....Au fost la camereeeee!!! Da nu stiu de ce nu pun baietii nimic. Voiam sa-i arat sotiei ca DA, am fost ren la intalnire nu prin alte parti "Frigero cel rapid".
Uite pozele....Pe categorii:
Categoria Bisericutze

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Categoria_bisericutze.jpg


#89 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 15 December 2007 - 11:51 PM

Asa e, uitasem de salata de morcov fideluta (multumim Carolina)
Pentru tote materialele si sfaturile pe care le-am balbait, i-am oprit lui Alexie caciula. Doamna "Alexie" caciula e la mine nu a pierdut-o pe "cine stie unde". I-o aduc la vara pe plaja in Jupiter.
Presupun ca stie toata romania ca ti-ai lasat caciula gaj la Wurger. A mea deja a anuntat prin partile Buzaului... :rolleyes: :p

Categoriile:
Niste consumatori / Parastas pe invers / Randu 1 zambeshte randu' 2 glojdeste.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Categoria_Niste_consumatori.jpg
  • Imagine atasata: Categoria_Parastas_pe_invers.jpg
  • Imagine atasata: Cat._Randul_1_zambeste_randul_2_glojdeshte.jpg


#90 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 15 December 2007 - 11:57 PM

Ce l-am ratat pe Alguhan bai nene !!.....
In fine...
Categoriile "Tehnicadetop" si "La nivel inalt" (no plastics no more....)
Si alte aspecte specifice: "N-o scutura dom'ne" si studiu de griuri - Alexie verde pe fond cald si Toni rosu pe fond rece (asa ca chestie)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Categoria_tehnica.jpg
  • Imagine atasata: Categoria_la_nivel_inalt.jpg
  • Imagine atasata: N_o_scutura_dom__ne.jpg
  • Imagine atasata: studiu_griuri.jpg


#91 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 16 December 2007 - 12:05 AM

Au mai scos din maneca:
Alexie - Patrula de masa (cum ba asta nu e kit ????!?!!!!)
Dan Tudor - Urmatorul il fac sa intre in teava tunului aluia la 1/35
Flyboy - Hawker Hurricane cu care l-a centrifugat pe Agarici pe o masuta rotativa cu oglinda de prizat in cerc. Bietu Agarici...I se lipise omushoru de amigdale.
Da' oamenii au fost impresionati (exista filmuletz): "Maaaamaaaaaa, ia uite ba cu ce-a venit asta baaaaa!!!!"

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Patrula_de_...masa.jpg
  • Imagine atasata: Tigru_pitic.jpg
  • Imagine atasata: Cat._Pai_bravo_ma....jpg


#92 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 16 December 2007 - 12:12 AM

Ca si traditii de iarna nu a lipsit bradutul lui Pavel cu FW-uri aurii atarnate la afumat si nelipsitii mos si ....moasa Craciun.
A fost si ren (Aviasan) autentic cu nes in dotare....Da' n-a fost Elf...il bag acu asa virtual.

Si niste Reni care intra la "Categoria - Oameni Seriosi".

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Cat._Mosi_craciuni_fara_ren.jpg
  • Imagine atasata: Elf.jpg
  • Imagine atasata: Cat._burta_de_ras.jpg
  • Imagine atasata: Cat_oameni_seriosi1.jpg
  • Imagine atasata: cat._oameni_seriosi_2.jpg


#93 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 16 December 2007 - 12:16 AM

Si, in fine , Gang bang-ul final....Tombola de la care toti au plecat multumiti si la care au ramas articole in plus.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Coana_Modelista_va_asteapta.jpg


#94 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

  Postat 16 December 2007 - 12:27 AM

alguhan mi-a lansat o invitatie...... :rolleyes:
am fost la wurger, acum trebuie sa trec sa-mi recuperez caciula
am fost la crios....vineri la 5 dimineata il sunam, ma interesa un loc de parcare
saracu algu :p

#95 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 16 December 2007 - 01:47 AM

No, eu ce sa mai zic...tare dom'le, tare...si 3 zile sa fi stat tot nu m-as fi saturat..(mai ales de morcovii aia fidelutza, valeuuu..)
Dam si ceva fotoscamatorii ca tare haiosi ati fost....si multi ani baeyyy..:))

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: tombolistii8.jpg

Aceasta postare a fost editata de toni: 16 December 2007 - 01:47 AM


#96 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 16 December 2007 - 01:50 AM

eh, stai c-am priceput cum e cu postatul a mai multor fotografii deodata.. :p
so...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: tombolistii1.jpg
  • Imagine atasata: tombolistii2.jpg
  • Imagine atasata: tombolistii3.jpg
  • Imagine atasata: tombolistii4.jpg


#97 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 16 December 2007 - 01:59 AM

daca nu va recunoasteti...nu'i bai...e de la zaibarul acela buclucas... :p

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: tombolistii5.jpg
  • Imagine atasata: tombolistii6.jpg
  • Imagine atasata: tombolistii7.jpg


#98 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 16 December 2007 - 02:03 AM

doi mosi, spumosi, cu gandu' la scufite rosii... :p

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: scufitele_rosii.jpg


#99 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 16 December 2007 - 02:05 AM

si-nc-o serie... :p

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: tombolistii9.jpg
  • Imagine atasata: tombolistii99.jpg
  • Imagine atasata: tombolistii999.jpg


#100 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 16 December 2007 - 02:07 AM

tanti wurger, iete si pe nenea renu'ntre doi dintre mosi....A avut de carat, nu gluma... :p

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: doi_craciuni_si_un_ren_planor.jpg


Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi