Forum Machete,Modelism,Hobby: Masti / sabloane pentru decaluri 1:35 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Masti / sabloane pentru decaluri 1:35 recomandari pentru un incepator?

#1 Useril este offline   Cyborg 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 566
  • Inregistrat: 01-April 09
  • Location:Bucuresti
  • Interests:WW2 armor, Sci-Fi scratchbuilding

Postat 19 October 2009 - 06:52 PM

Salve tuturor,

cu speranta ca nu repet vreun topic mai vechi, as avea nevoie de ceva recomandari privind masti/sabloane pentru decaluri la 1:35. Ma intereseaza doar cele pentru blindate - cruci, stele, cifre si litere, simboluri etc.
Am vazut de curand, la Bruxelles, niste seturi Verlinden - sabloane cu insemne Deutsche Afrika Korps. Aratau ok. Pe moduni.de am gasit asta:
http://www.moduni.de/product_info.php/products_id/7247002 Deutsche Kreuze spät 1:35 si multe altele, inclusiv rusesti, americane etc.

Detine/a folosit cineva asa ceva? Din ce material sunt facute? (cele de la Verlinden erau din foita de metal...). Exista si alte produse ce ar putea fi folosite? Recomandari?

Multumesc anticipat pentru orice informatii, nu de alta, dar ma gandesc sa imi comand niste seturi si nu vreau sa fac o prostie :)

Admin: daca repet un topic mai vechi, rog mutati postul la topicul respectiv, il gasesc eu cu search. Multam.

Aceasta postare a fost editata de Cyborg: 19 October 2009 - 06:53 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi