Forum Machete,Modelism,Hobby: Aichi D3 A1 "Val" 1/48, Revell - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Aichi D3 A1 "Val" 1/48, Revell Avioane, elicoptere, si orice altceva zboara

#1 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 15 July 2008 - 04:11 PM

Aici puteti posta comentarii referitoare la articolul:: Aichi D3 A1 "Val" 1/48, Revell

#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12628
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 15 July 2008 - 06:59 PM

Bill, :help: :whistle: 8) Un articol pe masura machetei si o macheta pe masura articolului :pardon: . Excelenta lucrare, nu, ma corectez, excelente lucrari!

#3 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

  Postat 15 July 2008 - 10:22 PM

Ssssssssuperb!!!!!!!!! :help: Multumim Bill pentru articol si constructie! Fara cusur! :pardon:

#4 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 15 July 2008 - 11:13 PM

Foarte frumos avion si articol! :pardon:

#5 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 16 July 2008 - 07:23 AM

Multumesc, multumesc, fratilor :pardon:
Spor,
Bill

#6 Useril este offline   Mgc151184 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 14-December 04

Postat 16 July 2008 - 09:09 PM

Bravoo, Bill. Super articol, Super macheta.
Felicitari. :pardon:

#7 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 17 July 2008 - 04:15 AM

Minunat proiect, fratioare !
Seria "din pasoptistele zburatoare ale lu' Bill", ne incanta in mod constant ochisorii...
Multumesc pentru ca l-ai impartasit cu noi.

Felicitari !

#8 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 17 July 2008 - 01:17 PM

Ah, ce dor imi e sa ma apuc si eu de ale mele la 1/72 !
Bineinteles ca daca ai postat japonezu', in cazul meu e ca si cum i-ai face cumparaturi profei si deci ai un 10 din oficiu (sau orificiu)
Eu am avut aceeasi dilema ca sa zic asa - sa-l fac pe asta cu coada rosie sau pe altul mai gri si mai aproape de Pearl Raid. Asta ma sacaie - faptul ca pe asta deja l-au facut multi. (asta era un minus, in caz ca nu ti-ai dat seama)
Un alt minus ar fi e ca (asa cum probabil crezi si tu) vopseaua a sarit cam prea de bun simt. Mai mult curaj si mai putina ordine.
Plusurile sunt: Culorile care ma multumesc foarte tare si rup traditia avioanelor japoneze in culori de bomboane fondante; Weatheringul care e foarte cum trebuie; Hinomaru facute cu masti si vopsea :help: si studiul aprofundat pentru detalii cum ar fi bombele (intr-adevar facatorii de kituri zic: daca e bombe e negre si rele).
Daca nu ai observat intoarce-te si numara sa vezi ca-s mai multe plusuri decat minusuri :pardon:
Imi palce si articolul, la obiect si fara lalaieli si deraieri (chestie de care nu voi fi niciodata in stare - chiar in momentul asta fac o paranteza de 2 randuri 8) :whistle: ).
Iti doresc timp in continuare sa poti sa mai adaugi la flota de samurai zburatori si alte modele la fel ca cele de pana acum sau mai bune (Ah Dinah ! Ce dor imi e de ea)

#9 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 17 July 2008 - 02:05 PM

Multumesc fratilor,

Cristinele, pe cind ne mai arati si tu ceva Ro? doar nu ai terminat toate tipurile de avioane pe care le-am avut? :pardon:

Caline, si pe mine m-a deranjat ca-i cam "facuta" inmatricularea insa era prea fistichie ca s-o ignor :help: Mai ales ca o voi monta si pe sora sa Kate, imbracata de acelasi designer.
Si eu am alergie la culorile de "fondante" folosite de multe ori la japoneze, de aceea am vrut un rosu mai putin aprins si mai ales sa fie acelasi rosu la coada si la Hinomaru. Am gasit acest Vallejo fire red, foarte potrivit.
Cu vopseaua sarita, ai ghicit.... si multumesc de sfat. Treba sa bag un Unicum, inainte sa ma apuc data viitoare :nea: ...... sa-mi fac curaj sa ma desfasor :whistle:
Urmatorul japonez va fi probabil Un Ki 61 sau o barcuta cum e Seiranul...ma mai gindesc.
Inca o data multam si sa aveti spor,
Bill 8)

#10 Useril este offline   Mgc151184 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 14-December 04

Postat 17 July 2008 - 02:40 PM

Vezi postareaBill, la 17 Jul 2008, 15:05, a spus:

Cristinele, pe cind ne mai arati si tu ceva Ro? doar nu ai terminat toate tipurile de avioane pe care le-am avut? :help:


Am lasato mai moale, Bill, in ultima vreme, lipsa de timp :pardon: .
Cum sa le termin ?!? , mai sunt multe de facut :whistle: si am adunat multe kitt-uri care asteapta in rafturi.
:nea: 8)

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi