Forum Machete,Modelism,Hobby: MODEL IST nr.7 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

MODEL IST nr.7

#21 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

Postat 28 August 2012 - 06:14 AM

Vezi postareahoria, la 27 August 2012 - 11:30 AM, a spus:

Dupa atatea vesti bune va dau si una mai neplacuta. Pretul acestui numar va fii 20 lei. In ultimii trei ani pretul a ramas neschimbat, adica 18 lei insa cernelurile si hartia de tipo s-au tot scumpit. Acest numar va avea macheta de carton pe 2 pagini de carton special pemtru astfel de machete si un numar foarte mare de pagini color.Deasemenea asa cum am mentionat deja vor fii zeci de foto nepublicate (aviatie/auto).



Daca calitatea tiparirii va fi corespunzatoare cu mostrele de pagini aratate aici, 20 lei nici nu e un pret exagerat.

Aceasta postare a fost editata de Blue-Max: 28 August 2012 - 06:16 AM


#22 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

Postat 15 September 2012 - 07:04 AM

Ce se mai audu cu nr.7 ? Cand va fi disponibil la vanzare ?

#23 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 15 September 2012 - 03:17 PM

Eu saptamana viitoare sunt in concediu pentru cateva zile. Intre tinp revista va fii gata. Cum ma intorc o iau din tipo si va tin la curent!

#24 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 01 October 2012 - 01:33 PM

Vineri sau cel tarziu luni iau revista din tipo. Deci saptamana viitoare incep sa o trimit catre abonati. Cei care doresc sa-si prelungeasca abonamentul o pot face in continuare la preturile cu reducere mentionate anterior.

#25 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 09 October 2012 - 11:22 AM

A aparut revista. Mai tarziu pun si niste poze. Mai dureaza o zi sau doua pana incep sa le trimit catre abonati si cumparatori deoarece trebuie sa ne lamurim daca mai apare cu tubul de lipici, sa vedem ce zice sponsorul. Revin cu poze!

#26 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 09 October 2012 - 11:07 PM

Cateva poze dupa macheta revistei, ca e mai usor de pozat.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC09038.JPG
  • Imagine atasata: DSC09039.JPG
  • Imagine atasata: DSC09040.JPG
  • Imagine atasata: DSC09041.JPG
  • Imagine atasata: DSC09042.JPG


#27 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 12 October 2012 - 09:25 AM

Se pare ca cei cu lipiciul nu mai dau niciun semn. De luni incep sa expediez revistele. Cine nu le primeste in termne de 10 zile lucratoare il rog sa ma anunte!

#28 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 20 October 2012 - 02:14 PM

Luni ajung revistele si la magazinele machete ro.

Pana atunci avem si urmatoarele oferte:

MODEL IST nr.6 + MODEL IST nr.7 = Love = 33 lei (taxe postale incluse)

MODEL IST nr.7 + S-a furat aviatia = 65 lei (taxe postale incluse)

MODEL IST nr.7 + Amintiri despre aviatie si aviatori = 75 lei (taxe postale incluse)

MODEL IST nr.7 + Potez 25 = 35 lei (taxe postale incluse)

Plata prin transfer bancar aici:
RAIFFAISEN BANK: STOICA HORIA GABRIEL, IBAN: RO14RZBR 0000 0600 1049 9615

Cine doreste ramburs se mai adauga 5 lei la preturile mentionate mai sus!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC09069.JPG
  • Imagine atasata: DSC09070.JPG
  • Imagine atasata: DSC09071.JPG
  • Imagine atasata: DSC09073.JPG

Aceasta postare a fost editata de horia: 20 October 2012 - 02:15 PM


#29 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 03 November 2012 - 02:43 PM

Revistele pot fii cumparata acum si de la magazinele machete.ro si parcmodels.ro.

#30 Useril este offline   muggs 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 306
  • Inregistrat: 11-March 08
  • Location:Bucuresti

Postat 22 November 2012 - 02:46 PM

Cumparat ultimul numar, de departe cel mai bun de pana acum, felicitari !

#31 Useril este offline   Cassin 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 08-April 06
  • Location:Baia Mare
  • Interests:Machete statice avioane de orice fel (de preferinta cu elice din WW II) 1/72

Postat 22 November 2012 - 03:51 PM

Horia
Datorită faptului că
- nu am primit numărul 7 al revistei, fapt pe care ţi l-am semnalat
- modului de a trata această problemă (nu cred că eu trebuie să reclam poştei faptul că nu am primit trimiterea ta, deoarece nu eu am o relatie contractuală cu ei pentru că nu eu am făcut trimiterea, nu am plătit pentru acest lucru şi deci nu am nici o calitate īn a le cere explicaţii)
- pasivitatea ta absolută legată de problema īn cauză
- lipsei de binevoinţă īn a trimiţe un mesaj prin care să anunţi expedierea revistei ca să o pot recupera (distribuirea ei fiind haotică) -motivul pentru care am cerut expedierea post restant este de preveni primirea revistei sub forma de varză, acţiune desfăşurată intensiv de factorii poştali.

te anunt că nu mai mă consider abonat la revistă. Te rog să nu-mi mai trimiţi revista şi nici banii pentru abonament. Nu doresc prelungirea inutilă a acestei discuţii şi nu aştept primirea vre-unui răspuns. Nu pot decīt să-ti urez succese īn activitate. Cassin

#32 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 22 November 2012 - 06:26 PM

Asa cum te-am anuntat pe privat revista ta a fost trmisa printre primele, tu fiind unul dintre primii care si-au facut abonamnet, dar

- de fiecare data cand trimit cateva zeci de reviste cateva se pierd, si fara probleme retrimit altele, tocmai de aceea anunt pe forum ca dureaza cam 10 zile lucratoare pana cand ma pot anunta ca nu au primit revista
- de fiecare data cand trimit revista la abonati cateva se intorc inapoi caci cei in cauza nu e duc sa le ridice.


In cazul tau, ti-am spus ca o sa caut chitanta si iti voi spune numarul de expeditie al coletului. Recunosc, m-am luat cu alte treburi si am uitat. De la ultima noastra conversatie pe privat au trecut 14 zile timp in care neprimind nicio veste de la tine am crezut de la sine inteles ca a sosit revista cu intarziere.

Se intampla cu mai multi sa ma anunte ca nu au primit revista si apoi imediat sa anunte ca a venit cu intarziere. Daca in cele 14 zile de la ultima noastra discutie ma anuntai ca nu ai primit-o, pana azi era demult trimisa a doua revista de schimb, asa cum am procedat cu multi abonati, unii chiar membri ai forumului.

Referitor la zicerea ta ....preveni primirea revistei sub forma de varză tin sa mentionez ca am anuntat inca de la aparitia primului numar ca atat abonatii cat si cumparatorii vor primii revista sub forma de colet, asta insemnand ca trebuie sa mearga la posta sa o ridice evitand astfel eventualele deteriorari. Pana acum am expediat peste 1000 de astefel de revista si carti si nu am primit vreo reclamatie ca a sosit vreuna....varza. Chiar si tie la post restant tot colet ti-o trimit.

Eu zic ca nu trebuia sa astepti atat si sa imi scri un astfel de mesaj, pana acum expediam demult revista in schimbul cele pierdute. Spune-mi te rog cum facem in continuare.

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi