Forum Machete,Modelism,Hobby: Doi samurai si un rusnac - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Doi samurai si un rusnac

#1 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 03 July 2006 - 03:44 PM

Frate Wurger, de rusnac nu zic nimic ca l-am vazut si la expo Vuia stand si el pe acolo printre exponate, da' cu samuraii aia parca parca m-as da la barfa ca tare-s faini.
Sa traiasca penelul matale si sa mai faci ca nu te-ncurci!

Imagine postata

Mai multe poze
Samurai
Russian Polcovnic

A! Si sa nu uit!
Bafta!

#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 03 July 2006 - 06:22 PM

Ce sa zic???? Mmmm..pai nu prea mai am ce!!!!

#3 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 03 July 2006 - 08:18 PM

frumoase culori, ai avut fotografii color de pe atunci? foarte detaliat, cum ai realizat rozetele acelea pe galben? Si sincer ma gandesc cum de puteau sa se lupte cu minunile alea in cap! ;-)
In schimb legat de expresii, imi pare mai real si mai natural chipul samuraiului ingalbenit decat cel al rusului. Nu ca acela n-ar fi superb realizat dar surprinderea unei secvente dinamice, in miscare, ale unui chip pare totusi nerealista privindu-l un timp mai indelungat... Asta asa doar sa mai zgandarim perfectiunea! :pint:

Aceasta postare a fost editata de toni: 03 July 2006 - 08:19 PM


#4 Useril este offline   laure 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 22-January 05
  • Location:Craiova

Postat 03 July 2006 - 09:05 PM

Wurger foarte reusiti si foarte fiorosi, acum ai impresia ca taie capul dintr-o lovitura ;-)

#5 Useril este offline   alguhan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 935
  • Inregistrat: 16-December 04
  • Location:Istanbul

Postat 03 July 2006 - 10:37 PM

Wurger, multa munca si facuta cu rabdare, nu gluma. Felicitari. Figurinele sint de la Andrea daca nu ma insel. Ce vopsele folosesti?
Samuraii tai merit cite un postament, neaparat, dupa atita munca pe figurine poti sa realizezi in maxim 30 de minute un postament.

#6 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 03 July 2006 - 11:57 PM

S-o luam pe rand (intai de la Marcu si dup-aia de la Anton)
Toni: culorile sunt luate de pe poza cutiei in mare si apoi potrivite cu altele (conform bagajului de artist);
- rozetele sunt dry-decal deci, nici un merit (poate doar de rabdare sa dau cu pixu' pe ele);
- ai dreptate cu chipurile si posturile in miscare. Astuia insa nu puteam sa-i inchid gura si sa-l indrept ca sa fie contemplativ :pint:
- cat despre "minunile din cap"....banuiesc in primul rand ca erau usoare. Altfel de ce mama-ma-sii sa te chinui sa-ti faci echipament usor si articulat ca sa te misti ca tziparu in tigaie, daca isi puneu nicovala-n cap ?!

Alguhan: - vopselele au fosst acrilice in marea majoritate si pe alocuri emailuri (ba chiar si carioci, la detaliile foarte fine);
- Postament - nu s-a cerut....Acum samuraii sunt in Canada daca nu ma-nsel. Acolo poa' sa stea pe ce vor ei ca e o tara libera... :pint:

Crios, Z-Mare, Laure: Va multumesc pentru aprecieri. Mai pun si eu la galerie lucrari mai vechi ca de vreo 2 luni de cand cu ;-) mai va sa mai apuc sa lucrez ceva :cry:

#7 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 04 July 2006 - 07:24 AM

Salut,
Excelente figurine. Felicitari! ;-)
Spor,
Bill :pint:

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi