Forum Machete,Modelism,Hobby: Cu părere de rău... - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Cu părere de rău...

#81 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 03:21 PM

Vezi postareasven_ss, la 17 April 2018 - 01:49 PM, a spus:

Habar nu am si nici nu mă interesează, Edi. Nu fac promovare acolo și nicăieri.
Oricum, am impresia ca iar o luăm off topic si băgăm (bagi) la mijloc un subiect aparte.
Dacă deschideam eu un topic aici cu "Bhai băieți, ia uitați ce grup mișto e pe FB", mai înțelegeam, dar așa?


Bogdanu, stii cum a fost scandalul asta? ( exceptand mizeria lui cupse). Am o vecina un etaj mai sus. Intr-o noapte a inceput sa tipe si sa urle si sa injure. Ne - a trezit pe toti. Tot blocul. Ca sa aflam a doua zi ca ea tipa ca scapase un vecin de mai sus ceva pe jos si o trezise. Noi ,restul, evident ca nu auzisem si nu ne deranjase cu nimic vecinul de sus, doar scandalul ei:))

#82 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12628
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 17 April 2018 - 03:23 PM

:lol:

#83 Useril este offline   Razvan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 499
  • Inregistrat: 10-July 06
  • Location:sect 3 Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 03:31 PM

Edi , eu sunt convins ca toti vedem linii doar din simplu motiv ca un procent foarte mic scrie mai apasat . Poate o sa avem ocazia odata sa stam de vorba la o cafea .

O zi buna
Razvan

#84 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 03:42 PM

Vezi postareaZ-mare, la 17 April 2018 - 03:23 PM, a spus:

:lol:

Văd că te distrează discuția. Și pe mine, nu ai idee... 😀

Sa zicem ca am comentat acolo și eram off-topic (tot eu 😅😅😅). Iei decizia sa ștergi (pentru ca poți si te mândrești cu treaba asta cam de fiecare dată când ai ocazia), dar ne poți arata și nouă unde ai avertizat (măcar "minim" si conform regulamentului)?

#85 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 03:47 PM

Vezi postareaZ-mare, la 17 April 2018 - 03:23 PM, a spus:

:lol:

PS - pentru unul care face pe moderatorul ești cam sensibil. Ușurința cu care ți se lezează onoarea nu te face compatibil cu munca asta, serios.

#86 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 03:49 PM

Vezi postareaRazvan, la 17 April 2018 - 03:31 PM, a spus:

Edi , eu sunt convins ca toti vedem linii doar din simplu motiv ca un procent foarte mic scrie mai apasat . Poate o sa avem ocazia odata sa stam de vorba la o cafea .

O zi buna
Razvan


Cata vreme cafeaua nu e cu poloniu, la care sunt nitel alergic, cu placere...:)))))))

Aceasta postare a fost editata de 1-0-9: 17 April 2018 - 03:50 PM


#87 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 17 April 2018 - 03:51 PM

Vezi postarea1-0-9, la 17 April 2018 - 03:16 PM, a spus:

O sa il intreb pe Crios sau il invit sa spuna el cum a fost treaba,


Este foarte simplu: n-au vrut sa vina si n-au venit.
Acum, fiecare o da pe dupa visin.
Retul sunt discutii care vor deveni in continuare "principiale" sau "neprincipiale".

Bafta!

#88 Useril este offline   Pletila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 323
  • Inregistrat: 14-January 05

Postat 17 April 2018 - 04:28 PM

Salut 1-0-9. Long time , no see.

Am sa ma rezum la o singura postare, deoarece nu vreau sa intru in aceasta nesfarsita discutie cauzata de dorinta unora e a avea mereu o stare conflictuala in jurul lor. singurul motiv al interventiei este aceal ca in continuare se propaga in mediul online aceasta poveste cu iz de telenovela legata de "sabotarea" unui eveniment modelistic, prin suprapunerea unui workshop organizatr de mine la hobbyzone. am voie sa scriu hobbyzone aici , pentru ca dupa cum se poate vedea, apare si un banner in partea de sus, pus acolo de Gabi, la rugamintea mea.Daca stau sa ma gandesc bine e primul banner cu reclama de pe acest forum.

Workshopul organizat de mine atunci, nu a avut ca scop "sabotarea" Salonului National de Modelism. ( tre' sa fi un pic dus cu capul sa crezi ca printr-un demo de 2 -3 ore poti "deturna" un eveniment cu traditie care se intinde pe o luna de zile, si un pic idiot sa ai si un motiv sa deturnezi un eveniment....).

Asocierea acestui workshop cu un grup care nu a mai venit la Salon este din nou o greseala grava , alimentata din nou de supozitii si de o lipsa totala a imaginii de ansamblu.In principiu ceea ce se intampla la hobbyzone , nu are legatura cu nici un grup sau asociatie modelistica si asa va ramane. Sunt demersurile mele personale , eu fiind singurul factor de decizie in ceea ce se petrece acolo.Participarea sau neparticiparea unora la anumite evenimente este strict optiunea fiecaruia , persoane majore si vaccinate inzestrate cu liber arbitru.Faptul ca eu personal nu am participat la salon este iar o chestiune de alegere personala si nu este generata de motivle invocate de tot felul de personaje care par sa stie ele mai bine ce se intampla in peisaj. Eu personal nu am anuntat nici o participare si nici nu am rezervat vitrine in numele meu sau in numele celor care vin la atelierul hobbyzone. in anii in care am considerat oportun sa fac asta ne-am tinut de promisiune si am venit. Chiar pe unii a trebuit sa-i conving personal si sa ii asist in deplasare cu tot calabalacul atat la venire cat si la strangere. In ultima vreme insa am decis sa ma "joc" in patratica mea si v-as fi foarte recunoscator daca ati respecta asta fara sa o considerati a fi un act de ostilitate.

in alta ordine de ideei trebuie sa scapam de prejudecata asta ca daca avem o pasiune comuna , trebuie sa rezonam toti la aceleasi lucruri asa gregar. E o comunitate formata din oameni deosebiti, cu caractere deosebite,proveniti din medii diferite.Nu poti avea pretentia ca toti modelistii sa se miste "la un semn" si toata lumea sa aplaude ca la congres. Nu consider ca se pot gasi motive de suparare in chestia asta. Judecantd cu aceiasi balanta si eu ar trebui sa ma supar ingrozitor de tare pe tine ca nu ai avut curiozitatea sa treci sa ne vizitezi. Chiar daca pe unii din cei care vin la atelier nu ai de unde sa ii cunosti pentru ca nu sunt membrii cartula si nici maar conturi de FB nu au.

Pentru orice alte nelamuriri legate de aceste subiecte putem discuta oricand si in orice configuratie , fata in fata. Fara insa a avea toate informtiile insa va rog respectuos sa nu mai amestecati activitatile hobbyzone cu maruntele confruntari de can-can si cu presupuse razboaie de gherila.

Multumesc!

#89 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 17 April 2018 - 04:32 PM

Mna...hop şi eu...dar am aşaaa...o curiozitate: oare ce machetă extranemaipomenită ar fi putut suscita atâta interes,vizualizări, comentarii, suspans, sugestii, laude sau dimpotrivă, acuze, în general comentarii, iaca,de duminică până azi,sunt aproape 5 pagini ? Hîh.
N-am mai văzut atâta vivacitate p'aici, de pe vremea când încă mai fumam.
Membrii activi, membrii inactivi, vizitatori, vizitatoare (asta nu sunt chiar convins),mici mari,albi,negrii, etc. Interesant, nu ??

#90 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 04:54 PM

Vezi postareacrios, la 17 April 2018 - 03:51 PM, a spus:

Este foarte simplu: n-au vrut sa vina si n-au venit.
Acum, fiecare o da pe dupa visin.
Retul sunt discutii care vor deveni in continuare "principiale" sau "neprincipiale".

Bafta!

Simplu răspuns, nu?
Cu o săptămână înainte de deschidere, am avut o discuție, noi doi, corect? Nu ne-am înțeles pe o temă (sigur nici acum nu ne înțelegem) și deși îți anunțasem (pe Mess FB) participarea mea, după aceasta discuție, ți-am spus ca nu mai particip. Nu am completat formulare de înscriere, nimic. Nu am primit nici măcar invitație, eu te-am abordat, voiam sa vin și nu știam ziua exactă.
Cel mult as fi adus 5-6 machete(Aviatie 1/72-atâtea am) care încap pe un colt de masă, nicidecum în "vitrine". Asa că, teoria asta a conspirației e doar in capul câtorva și chiar îmi pare rău să văd că sunteți chiar convinși de treaba asta.

#91 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12628
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 17 April 2018 - 05:17 PM

Citeaza

PS - pentru unul care face pe moderatorul ești cam sensibil. Ușurința cu care ți se lezează onoarea nu te face compatibil cu munca asta, serios.
Mda, iar Sven are un pumn in gura. RaduB zicea: nu ataca persoana ci idea. Ma rog, persoana e mai la indemina.
Sven_ss (sau Marhaba?), stii de ce nu mi-e frica sa trec poduri??? Pentru ca cel mai destept cedeaza.

Citeaza

b) Moderatorii/administratorii au dreptul de a inchide sau de a sterge temele de discutie cu un minim de explicatii in cazul in care discutia respectiva nu aduce un plus de valoare forumului/site-ului.
e) Sunt interzise subiectele de discutie sau postarile care prin natura lor sunt menite sa produca scandal.

Orice plangere privind un alt utilizator / moderator / administrator va fi adresata moderatorilor/administratorilor doar prin PM/e-mail, orice postari pe aceasta tema vor fi sterse fara alta motivare.
Am subliniat ceea ce e necesar sa se inteleaga, cind si de ce o minima explicatie! Pentru ca regulamentul trebuie citit cum e scris, nu cum ne cade noua bine la mina!

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 17 April 2018 - 05:24 PM


#92 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 05:22 PM

"Poate suna a barfa. Cand au fost invitati la Salonul National de Modelism de la Muzeul Militar National, membri ai grupului, au dat de inteles ca vin, li s-au pastrat vitrine, apoi in ziua deschiderii testau zemuri de decaluri la intalnirea lor, in timp ce vitrinele rezervate lor stateau goale . Practic au boicotat, sa nu zic incercat sa saboteze, evenimentul."

Edi
Nu poate sună a bârfă. Este. Gratuită si aiurea.
Îți reamintesc o chestie din noiembrie 2017, fiind tu unul dintre cei care patimesc pe altarul înfrățirii Modelistilor din România: ai fost invitat la un eveniment. În discuția inițială, ai fost de acord-"vin, facem, aduc cam atâtea machete". N-ai mai venit. Până astăzi, ți-a spus cineva ceva? Ți-a reproșat cineva ceva? Poate vreunul dintre colegii mei din "Modelism fără Frontiere"? NU.
Hai sa îți spun și de ce: pentru ca nu te-ai înscris oficial și pentru că - bun simț-.
Oamenii care merg la expoziții la noi aduc de obicei cam 5-10 machete. Cum ar putea sa boicoteze un eveniment ca și SNM, lipsa a 4-5 participanți(adică vreo 50 machete)?
Eu va atac și va jignesc. Voi nu. Voi aveți voie. Sau nu?

#93 Useril este offline   Razvan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 499
  • Inregistrat: 10-July 06
  • Location:sect 3 Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 05:22 PM

Longinus poate din gang-bangul asta ,iese ceva frumos la urmatorul eveniment. Nu consider ca este asa de rau sa discuti cu cartile pe fata !!!

#94 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 17 April 2018 - 05:23 PM

Vezi postareasven_ss, la 17 April 2018 - 04:54 PM, a spus:

Simplu răspuns, nu?
Cu o săptămână înainte de deschidere, am avut o discuție, noi doi, corect? Nu ne-am înțeles pe o temă (sigur nici acum nu ne înțelegem) și deși îți anunțasem (pe Mess FB) participarea mea, după aceasta discuție, ți-am spus ca nu mai particip. Nu am completat formulare de înscriere, nimic. Nu am primit nici măcar invitație, eu te-am abordat, voiam sa vin și nu știam ziua exactă.
Cel mult as fi adus 5-6 machete(Aviatie 1/72-atâtea am) care încap pe un colt de masă, nicidecum în "vitrine". Asa că, teoria asta a conspirației e doar in capul câtorva și chiar îmi pare rău să văd că sunteți chiar convinși de treaba asta.

Doar așa, de dragul adevărului: cu o săptămână înainte de salon m-ai scris că participi. Că nu vi am dedus când am văzut că nu ai venit.
Discuția de ce n-ai venit a avut loc după ce te-ai băgat în seamă legat de Salon, pe FB- ul lui Gabi Eremia.
Dacă nu-ți mai aduci aminte îți pot trimite discutiile avute cu tine pe FB. Am verificat și încă le mai am.

Bafta!

#95 Useril este offline   Razvan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 499
  • Inregistrat: 10-July 06
  • Location:sect 3 Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 05:46 PM

Subsemnatul n-a dorit sa participe la eveniment din cauza unei discutii in contradictoriu cu Crios (facebook) . Am considerat la ora aia ca nu pot participa la un eveniment unde se face ,,cinste,, cu premii , parere care inca mi-o sustin.A doua zi ,duminica mi-am luat copilul de mana si l-am dus la expozitie , atunci am avut o urma de regret ca nu am participat ,trebuie sa recunosc ! Aceasta este declaratia mea pe care o sustin si o semnez .
Razvan

#96 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 05:53 PM

Vezi postareaZ-mare, la 17 April 2018 - 05:17 PM, a spus:

Mda, iar Sven are un pumn in gura. RaduB zicea: nu ataca persoana ci idea. Ma rog, persoana e mai la indemina.
Sven_ss (sau Marhaba?), stii de ce nu mi-e frica sa trec poduri??? Pentru ca cel mai destept cedeaza.
Am subliniat ceea ce e necesar sa se inteleaga, cind si de ce o minima explicatie!

Calmează-te, nu sunt Marhaba sau altcineva.
Radub are dreptate de data asta. Nu ma interesezi tu, ca persoană (cum ai putea?), ci ideile strălucite pe care le scrii pe aici.

#97 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 05:54 PM

Vezi postareaPletila, la 17 April 2018 - 04:28 PM, a spus:

Salut 1-0-9. Long time , no see.

Am sa ma rezum la o singura postare, deoarece nu vreau sa intru in aceasta nesfarsita discutie cauzata de dorinta unora e a avea mereu o stare conflictuala in jurul lor. singurul motiv al interventiei este aceal ca in continuare se propaga in mediul online aceasta poveste cu iz de telenovela legata de "sabotarea" unui eveniment modelistic, prin suprapunerea unui workshop organizatr de mine la hobbyzone. am voie sa scriu hobbyzone aici , pentru ca dupa cum se poate vedea, apare si un banner in partea de sus, pus acolo de Gabi, la rugamintea mea.Daca stau sa ma gandesc bine e primul banner cu reclama de pe acest forum.

Workshopul organizat de mine atunci, nu a avut ca scop "sabotarea" Salonului National de Modelism. ( tre' sa fi un pic dus cu capul sa crezi ca printr-un demo de 2 -3 ore poti "deturna" un eveniment cu traditie care se intinde pe o luna de zile, si un pic idiot sa ai si un motiv sa deturnezi un eveniment....).

Asocierea acestui workshop cu un grup care nu a mai venit la Salon este din nou o greseala grava , alimentata din nou de supozitii si de o lipsa totala a imaginii de ansamblu.In principiu ceea ce se intampla la hobbyzone , nu are legatura cu nici un grup sau asociatie modelistica si asa va ramane. Sunt demersurile mele personale , eu fiind singurul factor de decizie in ceea ce se petrece acolo.Participarea sau neparticiparea unora la anumite evenimente este strict optiunea fiecaruia , persoane majore si vaccinate inzestrate cu liber arbitru.Faptul ca eu personal nu am participat la salon este iar o chestiune de alegere personala si nu este generata de motivle invocate de tot felul de personaje care par sa stie ele mai bine ce se intampla in peisaj. Eu personal nu am anuntat nici o participare si nici nu am rezervat vitrine in numele meu sau in numele celor care vin la atelierul hobbyzone. in anii in care am considerat oportun sa fac asta ne-am tinut de promisiune si am venit. Chiar pe unii a trebuit sa-i conving personal si sa ii asist in deplasare cu tot calabalacul atat la venire cat si la strangere. In ultima vreme insa am decis sa ma "joc" in patratica mea si v-as fi foarte recunoscator daca ati respecta asta fara sa o considerati a fi un act de ostilitate.

in alta ordine de ideei trebuie sa scapam de prejudecata asta ca daca avem o pasiune comuna , trebuie sa rezonam toti la aceleasi lucruri asa gregar. E o comunitate formata din oameni deosebiti, cu caractere deosebite,proveniti din medii diferite.Nu poti avea pretentia ca toti modelistii sa se miste "la un semn" si toata lumea sa aplaude ca la congres. Nu consider ca se pot gasi motive de suparare in chestia asta. Judecantd cu aceiasi balanta si eu ar trebui sa ma supar ingrozitor de tare pe tine ca nu ai avut curiozitatea sa treci sa ne vizitezi. Chiar daca pe unii din cei care vin la atelier nu ai de unde sa ii cunosti pentru ca nu sunt membrii cartula si nici maar conturi de FB nu au.

Pentru orice alte nelamuriri legate de aceste subiecte putem discuta oricand si in orice configuratie , fata in fata. Fara insa a avea toate informtiile insa va rog respectuos sa nu mai amestecati activitatile hobbyzone cu maruntele confruntari de can-can si cu presupuse razboaie de gherila.

Multumesc!

Salut Mihai, imi pare rau daca te-am bagat in asta. Pentru ca esti in grupul adminilor si moderatorilor de pe grupul lui cupse de pe facebook, poate ca am avut prejudecati. Nu am nimic personal cu tine, magazinul sau atelierul tau. Daca era ceva de genul asta, poate ca acum am fi ramas cu doar doua bannere, ca intr-o dictatura abuziva. Nu am fost la tine pentru ca nu m-ai invitat :)

#98 Useril este offline   busila 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1935
  • Inregistrat: 20-August 08
  • Location:ALBA-IULIA
  • Interests:AVIATIE

Postat 17 April 2018 - 05:57 PM

Eu sugerez sa se inchida imediat topicul.
Se cam bate apa'n piua ( cu sau fara intentie ).
Regulile forumului sunt facute de Admin . Membrii si moderatorii sunt obligati sa le accepte si sa le puna in practica .
Decat un stil iute si taios ( aici nu prea poti discuta in contradictoriu cu persoana ) , e mai util unul mai calm si explicativ ( aici poti discuta cat vrei ... )
@ bogdan - citez din postarile tale recente
- " Poate ne credeți orbi sau idioți, d-le Zmare, "
- " Proștii și orbii știu la ce ma refer."
- " aberează în libertate "
- " oricine are o părere diferita de a lui zmare, primește automat un ban "
- " nu am dat verdicte fără să am documente care sa ateste ceva "
Pana aici toate sunt jigniri ( documentate ).
Sunt curios cu ce documente probezi cele 4 afirmatii ale tale .
O parere calma , asezata , dar care nu convine nu trebuie atacata imediat cu adjective ...
D'aia zic , trebuie oprita toata discutia asta inutila .

Aceasta postare a fost editata de busila: 17 April 2018 - 06:12 PM


#99 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 06:09 PM

Vezi postareabusila, la 17 April 2018 - 05:57 PM, a spus:

Eu sugerez sa se inchida imediat topicul.
Se cam bate apa'n piua ( cu sau fara intentie ).
Regulile forumului sunt facute de Admin . Membrii si moderatorii sunt obligati sa le accepte si sa le puna in practica .
Decat un stil iute si taios ( aici nu prea poti discuta in contradictoriu cu persoana ) , e mai util unul mai calm si explicativ ( aici poti discuta cat vrei ... )
@ bogdan - citez din postarile tale recente
- " Poate ne credeți orbi sau idioți, d-le Zmare, "
- " Proștii și orbii știu la ce ma refer."
- " aberează în libertate "
- " oricine are o părere diferita de a lui zmare, primește automat un ban "
- " nu am dat verdicte fără să am documente care sa ateste ceva "
Sunt curios cu ce documente probezi cele 4 afirmatii ale tale .
O parere calma , asezata , dar care nu convine nu trebuie atacata imediat cu adjective ...
D'aia zic , trebuie oprita toata discutia asta inutila .

De documente, ma refeream strict la fotografii, documente oficiale. De demonstrat cu documente aberațiile cuiva e puțin mai greu,daca nu imposibil.
Cât despre închiderea topicului, asa sa fie.

#100 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 06:18 PM

Vezi postareacrios, la 17 April 2018 - 05:23 PM, a spus:

Doar așa, de dragul adevărului: cu o săptămână înainte de salon m-ai scris că participi. Că nu vi am dedus când am văzut că nu ai venit.
Discuția de ce n-ai venit a avut loc după ce te-ai băgat în seamă legat de Salon, pe FB- ul lui Gabi Eremia.
Dacă nu-ți mai aduci aminte îți pot trimite discutiile avute cu tine pe FB. Am verificat și încă le mai am.

Bafta!


Ai dreptate. My bad. Am îmbătrânit si eu, ce vrei?
Ideea e că NU m-am înscris oficial nicăieri, asa că...

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi