Forum Machete,Modelism,Hobby: Cu părere de rău... - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Cu părere de rău...

#61 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 11:49 AM

Mulțumesc Edi, pentru adăugarea conversației. Totuși, propunerea ta este extremă și improbabila(de asta ai și băgat-o la înaintare), tocmai pentru a beneficia de sprijinul celorlalți membri în a nu schimba nimic. Ma așteptam la ceva cu adevărat constructiv.
Nice move! 😅

Nu am nimic cu zmare(cum as putea avea?😂),nu îl cunosc personal și nici nu ma interesează, însă, pur și simplu aberează în libertate pe acest forum.
Va mai dau un citat: "...spate, poza fiind facuta, probabil, la sfirsit de vara, dupaamiaza sau dimineata devreme."
Cam multe necunoscute aici, d-le zmare. Sfârșit de vară după-amiaza
Sfârșit de vară dimineață
Vară după amiaza
Vara dimineața
Început de vară după-amiază
Început de vara dimineața
Despre asta este vorba, nu despre recrutare, publicitate sau alte căcaturi. Despre toleranța asta infinită la tâmpenii scrise doar pentru a fi scrise.
Având în vedere ca zmare nu citește topicul ăsta, va rog sa ii transmiteți ca poate folosi cu încredere capacele de plastic de la paharele Gloria Jeans/Starbucks in loc de Evergreen. Si ca le poate lipi liniștit cu Tamiya Extra Thin. Asta înainte sa dea sfaturi.

#62 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 17 April 2018 - 11:59 AM

Citeaza

Ma așteptam la ceva cu adevărat constructiv.

Pai spune , Sven. La ce te-ai gandit concret ?
Pe mine nu ma nemultumeste ceva ca sa propun sa fie corectat ...
Ps . ... Te-as putea ruga daca se poate sa nu mai fi asa incisiv ? Fiindca nu te impui asa , dar e usor inconfortabil .
Nu-ti sintem dusmani sau potrivnici ...

Aceasta postare a fost editata de dany: 17 April 2018 - 12:05 PM


#63 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 12:12 PM

Vezi postareadany, la 17 April 2018 - 11:59 AM, a spus:

Pai spune , Sven. La ce te-ai gandit concret ?
Pe mine nu ma nemultumeste ceva ca sa propun sa fie corectat ...

Discuția si propunerile trebuie făcute între cei ce administrează forumul. Ei ar trebui sa ia anumite decizii legate strict de administrare.
Pentru noi membrii există moderatorii, ok? Ei intervin dacă ceva nu este respectat, etc. Dar pe moderatori cine îi supervizează? 😀
Pentru ca dacă tu(sau eu) te apuci sa scrii aberații(mai mult sau mai puțin egale cu cele ale lui zmare) , o sa fii admonestat(pe buna dreptate) de catre un moderator.
In altă ordine de idei, sa interzici ceva denota doar o slăbiciune. Cu cât interzici mai multe, cu atât esti mai slab.

#64 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 17 April 2018 - 12:19 PM

Citeaza

In altă ordine de idei, sa interzici ceva denota doar o slăbiciune. Cu cât interzici mai multe, cu atât esti mai slab.

Citeaza

Despre toleranța asta infinită la tâmpenii scrise doar pentru a fi scrise.

Sven aici ai 2 idei care se bat cap in cap . Adica doresti control sau libertate ?

#65 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 12:25 PM

Vezi postareadany, la 17 April 2018 - 12:19 PM, a spus:

Sven aici ai 2 idei care se bat cap in cap . Adica doresti control sau libertate ?

Nu ne înțelegem. Prima afirmație este legata strict de propunerea lui Edi.
A doua vizează acțiunile moderatorului.

#66 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 17 April 2018 - 12:48 PM

Bun eu cred ca se poate rezolva situatia asa .
In cazul in care un moderator doreste sa stearga un text al unui membru sa-si anunte intentia ( sa nu stearga de la el adica) si apoi o discutie in PM pentru a stabili cu membrul daca poate sa o faca ori ba . Pe PM se vor discuta conditiile , se vor aduce argumente , se va lua decizia , de comun acord .
Better ?

#67 Useril este offline   flo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 04-July 09
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:04 PM

Pentru a stabili cu membrul in discutia pe PM, raportandu-se la ce?
Sa se faca o comisie !!!

Glumeam, evident. Dany, chiar sindicat sau dezbatere parlamentara nu-s necesare pentru a sterge o insulta sau ceva rasist , etc.

Aceasta postare a fost editata de flo: 17 April 2018 - 01:09 PM


#68 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:04 PM

Vezi postareadany, la 17 April 2018 - 10:46 AM, a spus:

Si eu sint de parere ca trebuie lasat asa .
Din ce am citit nu avea o suparare legata de " forum" > "Am urmărit cu atenție topicul. Extrem de interesant și folositor. Îmi place stilul celor care postează aici "
Ci la Z ca persoana sau moderator : " fără stilul hei-rup " > ... si da-i ! :aggressive: :-D
ps. Poate o raca mai veche ... fiindca nu mi se pare Z agresiv sau provocator in postarea lui ...nu-mi dau seama ce la suparat .



E clar pentru mine ca in timp, s-au separat doua grupuri de modelisti, culmea, promotorii ambelor au plecat de aici cu scandal, initial numai cu adminul forumului, apoi si intre ei..deci parte in parte...

Diferenta e ca unul din ei, cand a a plecat, nu s-a mai uitat inapoi, si-a vazut de treaba lui si, nici macar odata nu a incercat sa se infiltreze josnic sau sa mai faca vreo problema pe aici.

Celalalt insa, e greu de descris, este deja la al 10-12-lea cont cu care isi incearca norocul inapoi aici (uneori a folosit doua conturi in paralel care dialogau unul cu altul, pentru a-si face cele 10 postari minime...cu alte cuvinte, cat de jos poti sa ajungi sa te tarasti?

http://www.cartula.r...__1#entry210846

deathstalker si anonymous erau ambele clone ale lui cupse, care culmea, vorbeau intre ele de pe acelasi IP...

Asta denota ori o problema psihica, ori o disperare (sau ambele), pentru ca nimeni in toate mintile nu ar pierde atata efort si energie daca nu e o miza concreta... Pacat de el, pentru ca este un modelist de exceptie.

Ovidiu este acum taticul minunatului grup de facebook , la care s-au afiliat restul de nemultumiti de pe aici sau aiurea, dar si extrem de multi, care nu il cunosc, si din pacate pentru ei, n-au nici cea mai vaga idee cine ii pastoreste :)

Forumul si implicit noi, moderatorii , am fost prinsi la mijloc cumva, pentru ca aveam si avem in continuare o gramada de prieteni ajunsi in ambele tabere, am incercat sa nu tinem partea nimanui, insa a devenit imposibil, dupa asaltul acesta de injurii si ticalosii.

Supararea e ca acel grup , condus democratic de acel personaj, nu mai are acces sa isi faca reclama si recrutari... Asa amarat cum e el, forumul cartula e un vad destul de bun de informatii si potentiali clienti. Poate nu posteaza multi, poate nici nu se inscriu multi, dar sunt destui vizitatori.

Cum vad eu treaba, poate nu am toate datele, dar nu vorbesc prostii cu "recrutarile" : am prieteni care au fost "bombardati" efectiv pe Fb de invitatii de la membrii grupului lor, unul din cei care au spamat efectiv, a si postat in topicul asta. Oricat ar fi de bune (si sunt bune, dar nu cele mai bune, aici avem voie sa spunem), oricat ar fi de ieftine (si nu sunt), nu poti umple tzara de vopsele si produse Mig, si la un moment dat milioanele de membrii ai grupului de pe FB isi vor fi facut stocul, vanzarile vor stagna, apoi vor incepe sa scada. Asa ca trebuie adusi clienti noi...si de unde sa-i aduci , ca alte forumuri eu nu stiu..?

Cupse e implicat contractual in promovarea produselor Mig, dupa cum el insusi a recunoscut, la un moment dat, cand a fost prins , dupa ce inainte, la fel ridica din umeri ca eu gresesc si ca el nu are nicio treaba cu ei :
http://www.cartula.r...__1#entry218843

Prin urmare, e atat de gresit sa presupui ca grupul infiintzat de el e bazat pe nevoia de a promova si a vinde prin orice mijloace moderne de promovare, aceste produse?

Acum cu partea cu premiile, cu uriasele premii in produse, oferite "gratuit !!!" de partenerii grupului. Suna frumos, deci trebuie sa fie frumos, nu ?
Ma duce cu gandul la treaba aia cu "Samsung ofera un telefon gratuit daca dai un click si-un share" ...Ei dau un telefon cadou, dar clickurile fericitilor le aduc echivalentul a 10...nimic imoral sau ilegal pana la urma, nu ? Unul din miile de clickai, sigur va fi fericit cu un telefon nou, va zice si la altii ce tare a fost, ceilalti raman cu speranta ca data viitoare , dar nu nemultumiti, ca la urma urmei ce au dat ? Un click si-un share ! Win-Win, toata lumea e fericita.
E o vorba mare in marketing : If You're Not Paying, You're The Product !
Cred ca sunt eu cretin si paranoid, totusi. Nu ar putea sa decada asa mult, nu ? Sau ar putea ? Mai pot avea incredere in ceva spus de el sau de vreun apropiat de-al lui Cupse ?

Cu contributia la propasirea modelismului romanesc, pot da un mic exemplu la care am participat involuntar toamna trecuta... Poate suna a barfa. Cand au fost invitati la Salonul National de Modelism de la Muzeul Militar National, membri ai grupului, au dat de inteles ca vin, li s-au pastrat vitrine, apoi in ziua deschiderii testau zemuri de decaluri la intalnirea lor, in timp ce vitrinele rezervate lor stateau goale . Practic au boicotat, sa nu zic incercat sa saboteze, evenimentul. Dupa aia incercau si mistouri pe aici si pe acolo ca nu sunt destule machete in vitrine, etc..
Nu am facut parte din organizare , dar am participat si eu cu ceva machete si fiind acolo am vazut . O parte dine ei , in tipica maniera pe care o are si colegul nemultumit, mai apoi ridicau din umeri ca ei nici nu au stiut ca se desfasura salonul...cum fac si acum pe aici: eu sunt mic, nu stiu nimic, nu fac parte, nu sunt implicat.

#69 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:07 PM

Vezi postareadany, la 17 April 2018 - 12:48 PM, a spus:

Bun eu cred ca se poate rezolva situatia asa .
In cazul in care un moderator doreste sa stearga un text al unui membru sa-si anunte intentia ( sa nu stearga de la el adica) si apoi o discutie in PM pentru a stabili cu membrul daca poate sa o faca ori ba . Pe PM se vor discuta conditiile , se vor aduce argumente , se va lua decizia , de comun acord .
Better ?

Foarte better. Ar fi un pas înainte, clar.
Chestia asta exista deja în Regulament, asa am impresia, in cazul ăsta fiind clară greșeala lui zmare de a șterge comentariile fără să anunțe în prealabil. Si dacă tot am amintit de Regulament, părerea mea este ca foarte multe lucruri de acolo lasă loc de interpretări. Câteva exemple:

-"... discutia respectiva nu aduce un plus de valoare forumului/site-ului."
Pe ce bază și cine hotărăște "plusul de valoare"?
-"Sunt interzise subiectele de discutie sau postarile care prin natura lor sunt menite sa produca scandal."
Ăsta este cea mai ciudată și vagă regulă pe care am citit-o vreodată pe un forum.
-"In cazul oricarei situatii neacoperita in mod specific de prezentul regulament, administratorii/moderatorii forumului vor lua o decizie , in functie de caz."
Č cam "facem ce si cum vrem noi, admin și moderatori" pentru că situațiile acoperite de regulament sunt cam 5-6. Foarte posibil sa fie doar o exprimare nefericită și atât.

#70 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:09 PM

...Si acum va urma partea in care cupse is va mai sacrifica un cont, sau un pion, pentru a imi spune cat de lipsit de barbatie sunt ca vorbesc despre el fara sa aiba dreptul la replica...

Aceasta postare a fost editata de 1-0-9: 17 April 2018 - 01:12 PM


#71 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:19 PM

Vezi postareabusila, la 15 April 2018 - 11:05 AM, a spus:

Bogdane , tata , ma stii - te stiu . Am vorbit fata in fata , ne cunoastem cat de cat .
Ce ti-am spus atunci , zic si acu' .
Ma doare dezbinarea . Cand vad ce fac atii , uniti , si noi nu reusim dacat grupulete separate, chiar m-i se face rau .
Cat mai multi , cu atat mai bine . stima si respect . Da' uniti fratilor , ca nu suntem modelisti de Ardeal sau de Moldova sau de Bucuresti sau de Sighisoara ...
Toata lumea trebuie respectata ( adica discutii mai domoale ) .
Se poate gresi din ambele parti .
Si eu am luat-o , din cauza avantului meu proletar ( m-am lamurit prea tarziu ca daca n-am cu cine vorbi , mai bine tac - e misto pentru ambele parti).
Intrucat nu suntem stapanii adevarului absolut- deci nu stim chiar totul - trebuie sa fim mai calmi si mai intelegatori unii cu altii .
Fara patima si patos - chia daca firea sai anii ne provoaca - .
In rest Bogdane , machete multe si sa ne revedem sanatosi .

Știi ca te iubesc, nu? 😀
Ne vedem curând.
Spor

#72 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:26 PM

-"Cand au fost invitati la Salonul National de Modelism de la Muzeul Militar National, membri ai grupului, au dat de inteles ca vin, li s-au pastrat vitrine, apoi in ziua deschiderii testau zemuri de decaluri la intalnirea lor, in timp ce vitrinele rezervate lor stateau goale . Practic au boicotat, sa nu zic incercat sa saboteze, evenimentul. Dupa aia incercau si mistouri pe aici si pe acolo ca nu sunt destule machete in vitrine, etc"
Faptul ca nu am participat la SNM este legat strict de o discuție pe care am avut-o cu crios(îți poate confirma). Nu are legătură cu grupul sau asa zise acțiuni de boicotare.

-"am prieteni care au fost "bombardati" efectiv pe Fb de invitatii de la membrii grupului lor, unul din cei care au spamat efectiv, a si postat in topicul asta."
Chiar sunt curios cine e.

#73 Useril este offline   Razvan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 499
  • Inregistrat: 10-July 06
  • Location:sect 3 Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:36 PM

Salut .

Edi , tot asa involuntar , poti pune aici numele sabotorilor aia nenorociti care au fost invitati la Salonul National de Modelism de la Muzeul Militar National si n-au vrut sa participe ???

O zi buna,
Razvan

Aceasta postare a fost editata de Razvan: 17 April 2018 - 01:37 PM


#74 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:40 PM

Vezi postareasven_ss, la 17 April 2018 - 01:26 PM, a spus:

-"Cand au fost invitati la Salonul National de Modelism de la Muzeul Militar National, membri ai grupului, au dat de inteles ca vin, li s-au pastrat vitrine, apoi in ziua deschiderii testau zemuri de decaluri la intalnirea lor, in timp ce vitrinele rezervate lor stateau goale . Practic au boicotat, sa nu zic incercat sa saboteze, evenimentul. Dupa aia incercau si mistouri pe aici si pe acolo ca nu sunt destule machete in vitrine, etc"
Faptul ca nu am participat la SNM este legat strict de o discuție pe care am avut-o cu crios(îți poate confirma). Nu are legătură cu grupul sau asa zise acțiuni de boicotare.

-"am prieteni care au fost "bombardati" efectiv pe Fb de invitatii de la membrii grupului lor, unul din cei care au spamat efectiv, a si postat in topicul asta."
Chiar sunt curios cine e.



Pai tu ar trebui sa stii, ca esti pe grupul ala, si probabil ca stii cine e implicat si cine nu, cine se ocupa de invitatii si cat de des le da. Eu nu pot intra sa vad, nici nu vreau, dar daca sunt curios pot ruga un prieten sa se uite, nu e nevoie sa imi fac conturi false de facebook :))

#75 Useril este offline   sven_ss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 693
  • Inregistrat: 08-January 14
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:49 PM

Vezi postarea1-0-9, la 17 April 2018 - 01:40 PM, a spus:

Pai tu ar trebui sa stii, ca esti pe grupul ala, si probabil ca stii cine e implicat si cine nu, cine se ocupa de invitatii si cat de des le da. Eu nu pot intra sa vad, nici nu vreau, dar daca sunt curios pot ruga un prieten sa se uite, nu e nevoie sa imi fac conturi false de facebook :))

Habar nu am si nici nu mă interesează, Edi. Nu fac promovare acolo și nicăieri.
Oricum, am impresia ca iar o luăm off topic si băgăm (bagi) la mijloc un subiect aparte.
Dacă deschideam eu un topic aici cu "Bhai băieți, ia uitați ce grup mișto e pe FB", mai înțelegeam, dar așa?

#76 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 01:51 PM

Vezi postareaRazvan, la 17 April 2018 - 01:36 PM, a spus:

Salut .

Edi , tot asa involuntar , poti pune aici numele sabotorilor aia nenorociti care au fost invitati la Salonul National de Modelism de la Muzeul Militar National si n-au vrut sa participe ???

O zi buna,
Razvan


Salut Razvan, din pacate nu, aici poate cei care au organizat evenimentul ar putea sa ne lamureasca, eu tot ce stiu e ca atunci cand am ajuns cu machetele mele, organizatorul era dezamagit (ca sa nu zic foarte suparat), si un pic mirat ca nu au mai venit. Nici nu cred ca e cazul, daca stii tu ceva mai bine, te rog explica-ne. Eu nu am fost implicat nu nimic in organizarea salonului, deci nu stiu cine a fost invitat si cine din cei invitati nu a venit. Poate ne va explica Crios intr-o zi. Sau luati la puricat forumul si facebookul si vedeti cine s-a tinut de mistouri si cine a testat zemuri in weekendul ala :))))))

#77 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 02:05 PM

Vezi postareasven_ss, la 17 April 2018 - 01:49 PM, a spus:

Habar nu am si nici nu mă interesează, Edi. Nu fac promovare acolo și nicăieri.
Oricum, am impresia ca iar o luăm off topic si băgăm (bagi) la mijloc un subiect aparte.
Dacă deschideam eu un topic aici cu "Bhai băieți, ia uitați ce grup mișto e pe FB", mai înțelegeam, dar așa?



Bogdan, nu e chiar off topic, pentru ca, exceptand Gino the boss, singurul care e acum nemultumit pe aici si o striga vehement (proabil ca se va adauga si Razvan foarte curand) se pare ca esti tu. Si cum tu faci parte integranta din grupul care este, tind sa cred ca de fapt nu e ceva legat de ce se intampla pe aici, ci mai degraba de ce NU se intampla pe acolo....

#78 Useril este offline   Razvan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 499
  • Inregistrat: 10-July 06
  • Location:sect 3 Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 02:16 PM

Neahhh ,eu sunt multumit tot timpul . :D .Eu insa vreau sa ma lamuresc cu evenimentul acela boicotat ....!!

Aceasta postare a fost editata de Razvan: 17 April 2018 - 02:39 PM


#79 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12628
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 17 April 2018 - 02:48 PM

Fac si eu precum Busila, am zis sa nu ma bag, dar cind sunt jignit direct si gratuit...

Citeaza

.nu-mi dau seama ce la suparat .
Pe mine nimic! Hai sa judecam la rece, totusi:
- Finn face o afirmatie:

Citeaza

Pe de alta parte, am dat peste cea mai clara versiune a pozei color cu nr.47 pe care am vazut-o pana acum si[u] se vede foarte bine diferenta de nuanta intre galbenul de pe directie si cel de ... peste tot altundeva

- eu ii spun ca nu este nici o diferenta de culoare pe avionul real si ca totul provine din interpretarea eronata a culorii, functie de cum cade lumina ( nu mai dau copy - paste, nu are sens, oricine poate citi postarea respectiva). Nu sustin ca afirmatia este de neclintit, e doar PAREREA mea.
Toate bune si frumoase pina aici, chiar si Finn accepta explicatia. OK, no problem, nimeni nu mai are de comentat si treaba e buna, fara circ.
Numai ca Svenn_ss ( sau Marhaba????) gaseste postul meu "Găsesc inutilă intervenția d-lui Zmare, lipsita de o concluzie", ba mai mult, ma ataca direct: Felicitări! Poate ne credeți orbi sau idioți, d-le Zmare, ca să faceți o astfel de afirmație. Adica... :wacko: :wacko: Cu ce naiba am gresit???? Habar nu am!!! Normal, i-am raspuns, in limitele decentei, fara sa atac pe nimeni! Amenintare...subtila?????? Tare as vrea sa vad si eu care e aia!!!!! Omul nu se lasa, si ma ataca din nou, jgnind inca o data. Dupa care se trec la pumni in gura, etc, etc, deci flame, cum zice regulamentul. Normal, am sters totul, inclusiv postarea mea, pentru a nu polua topicul inutil, stiind ce va urma daca raspund! Si de aici....stiti si voi ce a urmat!
Si, iata ca nu se lasa:
pur și simplu aberează în libertate pe acest forum. (apropo, cine determina aberatiile??? Tu? Adminul? Moderatorii?)
Va mai dau un citat: "...spate, poza fiind facuta, probabil, la sfirsit de vara, dupaamiaza sau dimineata devreme."
Cam multe necunoscute aici, d-le zmare. Sfârșit de vară după-amiaza
Sfârșit de vară dimineață
Vară după amiaza
Vara dimineața
Început de vară după-amiază
Început de vara dimineața
Ce usor e sa faci misto, chiar de cela pe care il acuzi ca iti baga pumnul in gura. Dupa cum se vede, Seven-ss are pumnul meu in gura, e banat, e inetrzis pe forum, ghilotinat, bagat la puscarie, ce mai, dicatura crunta! :-D

Citeaza

Sven aici ai 2 idei care se bat cap in cap . Adica doresti control sau libertate ?

Din două una, daţi-mi voie: ori să se revizuiască, primesc! Dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în punctele… esenţiale… Din această dilemă nu puteţi ieşi… Am zis!” Plecaciune domnule Caragiale!!!
Din pacate romanii, si mai ales unii romani (fara vreo aluzie stricta le cei de aici), au problema cu varul
Cand se ia cate-o masura,
Lumea-njura
Pe agentul sanitar
Si-l intreaba fara noima:
Ce-ai cu noi, ma?
Pentru ce sa dam cu var?…
(Multumim domnule Topirceanu!
Adica, masura buna sau rea, daca ii lezeaza direct...comenteaza. Regulamentul forumului a fost facut de administrator, nu de moderatori. Acestia doar il aplica. Aproape intotdeauna, moderatorii se consulta in luarea unor decizii. Membrii forumului nu stiu asta. Afla acum. In regulament sunt stipulate chestii de bun simt, care fac ca lucrurile sa nu o ia razna.
Ele sunt simle, usor de inteles, respecatat.Nu-ti cere nimeni buetinul sau numele real (nu-i asa Ovidiule???), nu-ti limiteaza nimeni prezenta pe forum functie de numarul de postari (asta apropo de ,nelamuria referitoare la " cine hotărăște "plusul de valoare"?), cum era pe forumul unui nume de animal ...exotic(?), de unde ai plecat, tot in urma unor scandaluri cu iz ....dictatorial. Poate aici informatia mea sa nu fie corecta, scuzele mele sincere, daca e asa. Chestia e ca inainte de a vedea ce e in ograda altora, trebuie facut curat in propria ograda, adica chestia aia cu a vedea paiul din ochiul altuia si a nu vedea birna din propriul ochi. 1Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi. 2 Căci cu ce judecată judecaţi, veţi fi judecaţi, şi cu ce măsură măsuraţi, vi se va măsura.
(Matei). Se uita ca, la inscriere pe forum bifati ceva:
Imagine atasata: reg.png
Asta implicind si insusirea celui de al patrulea aliniat, nu numai dreptul de a acere socoteala si jigni moderatorii!

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 17 April 2018 - 02:51 PM


#80 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4943
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2018 - 03:16 PM

Vezi postareaRazvan, la 17 April 2018 - 02:16 PM, a spus:

Neahhh ,eu sunt multumit tot timpul . :D .Eu insa vreau sa ma lamuresc cu evenimentul acela boicotat ....!!

O sa il intreb pe Crios sau il invit sa spuna el cum a fost treaba, daca am (fost) informat gresit, se va lamuri odata si odata. Trebuie sa ma intelegi, eu incerc sa fiu cat se poate de impartial, dar s au adunat prea multe si acum poate am tendinta sa vad linii unde sunt doar puncte.

Later edit: ce vroiam sa zic e ca imi dau seama ca in jurul lui cupse sunt si oameni extraordinari, unii care nu-i cunosc problemele, altii carora nu le pasa, chiar stiu cativa din ei. Cunoscandu-l pe el insa, tendinta e sa am prejudecati si sa le mai acord din ce in ce mai greu tuturor celor din jurul sau, beneficiul nevinovatiei, imi pare rau uneori pentru asta. Pentru ca in cazul asta chiar nu vreau sa se confirme ca cei ce se aseamana, se aduna.

Aceasta postare a fost editata de 1-0-9: 17 April 2018 - 03:44 PM


Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi